glukozamina dla psa

Glukozamina dla psa

Odpowiednio dobrane suplementy mogą być w wielu sytuacjach nieocenionym wsparciem dla psiego organizmu. Dzięki nim można nie tylko wzbogacić dietę pupila o niezbędne substancje, ale również poprawić jego zdrowie i kondycję. Wśród licznych specyfików na różnorodne problemy czworonogów szczególną popularnością cieszą się preparaty z glukozaminą. Jakie jest ich działanie i dlaczego warto podawać je zwierzakom?

Choroby stawów u psów

Jakie właściwości ma glukozamina?

Glukozamina to niezwykle ważny naturalny związek chemiczny, warunkujący prawidłowe funkcjonowanie stawów. Przez organizm wykorzystywana jest przede wszystkim do syntezy glikozoaminoglikanów i proteoglikanów, które budują chrząstki stawowe i maź stawową. Właśnie dlatego jej podstawową funkcją jest wzmacnianie i regenerowanie zniszczonych bądź obciążonych elementów narządu ruchu. Glukozamina dla psa może poprawić ruchliwość i elastyczność stawów, a tym samym zmniejszyć występujące dolegliwości bólowe. Warto wiedzieć, że wykazuje ona właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Tak szerokie spektrum działania umożliwia zastosowanie jej w profilaktyce i leczeniu wielu chorób.

Kiedy warto podawać psu preparaty z glukozaminą?

Suplementy z glukozaminą są polecane zwłaszcza czworonogom, które zmagają się z problemami ze stawami lub są na nie szczególnie narażone. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, specyfiki wspomagające układ ruchu warto zaoferować szczeniętom w okresie intensywnego wzrostu. Przydadzą się one przede wszystkim psiakom ras dużych i olbrzymich oraz czworonogom genetycznie obciążonym skłonnością do dysplazji stawów. Preparaty z glukozaminą powinny przyjmować również bardzo aktywne i pracujące zwierzaki, u których ryzyko urazów jest największe. Należy też wzmacniać stawy zwierzaków, z którymi planujemy uprawiać sporty lub wybrać się na ekstremalną wyprawę. Glukozaminę można także z powodzeniem wykorzystać u psich seniorów. Z wiekiem zmniejsza się bowiem produkcja mazi stawowej, a chrząstki ulegają postępującej degeneracji. Specyfiki z glukozaminą mogą ponadto posłużyć jako element wspomagający rehabilitację oraz terapię chorób narządu ruchu. Z tego względu ich stosowanie jest wskazane w przypadku psów cierpiących na choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów (poczytaj więcej o zapaleniu stawów u psa KLIK), dysplazję » oraz tych, które doznały w ostatnim czasie kontuzji (sprawdź, jak chronić psa przed dysplazja stawów KLIK).

Źródła glukozaminy dla psa

Najlepszym naturalnym źródłem glukozaminy dla psiaków są skorupiaki, takie jak małże, kraby i krewetki. Związek pozyskać można z ich pancerzy. O glukozaminę często wzbogacone są także dobrej jakości karmy dla psów. Znaleźć ją można przede wszystkim w pokarmach dla szczeniąt, psich seniorów, psów ras dużych i olbrzymich oraz czworonogów o podwyższonym stopniu aktywności. Na rynku dostępne są również smakołyki funkcjonalne z glukozaminą, które mogą być świetnym uzupełnieniem diety naszego pupila.

Suplementy z glukozaminą dla psa

Jeśli menu czworonoga nie jest w stanie pokryć jego zapotrzebowania na glukozaminę, konieczne może być jej podawanie w postaci suplementów. Sprawę zawsze warto omówić z weterynarzem. Pamiętajmy, że dawkę specyfiku trzeba precyzyjnie dopasować do wagi pupila. Warto poszukać suplementu, który najlepiej zaspokoi potrzeby naszego zwierzaka. Istotne znaczenie może więc mieć wiek, poziom aktywności i stan zdrowia czworonoga. Innego produktu będzie bowiem wymagał psiak, u którego zmiany zwyrodnieniowe są już dosyć zaawansowane, a innego zwierzak, który po prostu bierze udział w forsujących treningach.

Suplementy na stawy dla psa bazują na dwóch podstawowych składnikach – glukozaminie i chondroitynie. Połączenie tych dwóch związków podnosi efektywność działania preparatów. Specyfiki na stawy często zawierają także inne dodatki pozytywnie oddziałujące na układ ruchu. Do pożądanych składników należy m.in. metylosulfonylometan (MSM) i kolagen.

WITAMINY DLA PSA WSPOMAGAJĄCE STAWY ↓

Dla zwierzaka, który z powodu problemu ze stawami, odczuwa przewlekły ból, należy poszukać preparatu, który pomoże ograniczyć uciążliwe dolegliwości. Właściwości przeciwbólowe wykazują suplementy wzbogacone o ekstrakt z imbiru oraz kadzidłowca. Nie do przecenienia bywa również dodatek wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które redukują stan zapalny w obrębie struktur stawowych. W żywieniu psiaków obciążonych schorzeniami narządu ruchu ważną rolę odgrywają ponadto przeciwutleniacze i minerały. Najwyższą skutecznością na ogół odznaczają się preparaty wieloskładnikowe. Nie zapominajmy jednak, że stosowanie suplementów to tylko jeden z elementów profilaktyki i leczenia chorób stawów. Równie istotna może okazać się odpowiednia aktywność fizyczna, fizjoterapia oraz terapia farmakologiczna.

↓ KARMA DLA PSA Z GLUKOZAMINĄ ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu