Gdzie postawić klatkę dla ptaków?

Gdzie postawić klatkę dla ptaków?

Miejsce ustawienia klatki dla ptaków jest również ważne, co jej wielkość. Ma to duże znaczenie zarówno dla zdrowia i dobrego samopoczucia ptaka, jak i dla kształtowania się jego relacji z nami. Z jednej strony ważne jest – szczególnie, gdy zależy nam na oswojeniu pupila – by ptak miał z nami stały kontakt wzrokowy, z drugiej zaś strony powinien mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa i odrobinę spokoju.

Niezbyt trafnym wyborem na ustawienie klatki jest sypialnia, bo albo ptak będzie budził nas o świcie, albo my jego, gdy wstajemy do pracy przed świtem. W przypadku klatki z papugami jest to wręcz niewskazane ze względu na puder, który wytwarzają, a który byśmy każdej nocy wdychali.

Oswojony ptak, lub taki, którego chcemy oswoić, wymaga towarzystwa człowieka, dlatego najlepiej ustawić jego klatkę w pomieszczeniu, w którym skupia się życie domowe. Nie może to być jednak kuchnia, ponieważ ptak narażony byłby na wyziewy i opary dobywające się z garnków podczas gotowania oraz na zmienne, czasem bardzo temperatury, a to mu szkodzi.

Najlepszym miejscem do ustawienia klatki dla ptaków jest więc pokój dzienny lub gabinet (jeśli spędzamy w nim dużo czasu). Takie pomieszczenie jest zwykle przestronne i widne. Światło jest dla ptaków ważne, ponieważ pobudza je do aktywności. Najważniejsze jest światło słoneczne. Klatka nie powinna stać jednak w pełnym słońcu, a jeśli już to przynajmniej część jej musi być ocieniona, ponieważ ptaki również narażone są na udar słoneczny i mogą się przegrzewać. Ustawienie klatki w tuż obok źródła ciepła nie jest zatem również wskazane. Nasz pupil nie może być również narażony na przeciągi.

Nawet najbardziej oswojony pupil nie może mieszkać w klatce ustawionej na środku pokoju. Po prostu obserwowany ze wszystkich stron będzie czuł się zagrożony. Ustawny wiec klatkę w przy ścianie, najlepiej w kącie pokoju – takie ustawienie da mu poczucie bezpieczeństwa. Ptaki nie lubią również, jak patrzy się na nie z góry, dlatego klatka powinna być ustawione na wysokości naszego wzroku.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu