Sklep online
Sklep online

Wyprawka dla świnki morskiej


Karmę i akcesoria dla świnki morskiej kup w e-sklepie Kakadu »

Świnki morskie są wspaniałymi zwierzątkami, które szybko się oswajają, a nawet uczą się rozpoznawać swoich opiekunów. Gryzonie te nie są wymagające i niewiele im potrzeba do szczęścia. Oczywiście musimy kupić pewne akcesoria, bez których trzymanie świnki w domu jest niemożliwe.

Pokarm dla świnki morskiej

Najważniejsze jest oczywiście dobrej jakości pożywienie. Gryzonie te są roślinożerne, a jedzą głównie trawy, zioła i warzywa. Dobrej jakości pokarm dla świnek morskich powinien zawierać te składniki. Bardzo ważny jest również dodatek witaminy C, ponieważ Organizm świnek jej nie wytwarza, a ma na nią spore zapotrzebowanie. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy pokarmy dla świnek wielu znanych marek.

Karmę podstawową można uzupełniać różnymi smakołykami, kolbami i dropsami, oraz rzecz jasna, siankiem i suszonymi ziołami dla świnek morskich. Szczególnie ważne jest siano, którego świnki sporo zjadają.

Klatka dla świnki morskiej

Klatka dla świnki morskiej powinna być duża. W sklepach zoologicznych dostępne są co prawda małe klateczki dla tych gryzoni, ale trzymane w nich zwierzątko tylko się męczy. Generalnie dla jednej świnki zaleca się klatkę nie mniejszą niż 80 cm długości. Ponieważ świnki nie skaczą i wspinają się, klatka dla nich nie musi być natomiast wysoka.

Ściółka dla świnki morskiej

Dno klatki dla świnki koniecznie trzeba pokryć warstwą ściółki. Nie może być to siano, które choć miękkie, szybko wilgotnieje i zaczyna gnić.
Dla świnek morskich najlepiej sprawdzają się drewniane i granulowane ściółki dla gryzoni i królików.

Miski dla świnki morskiej

Jedzenie podajemy świnkom w miseczkach. Najlepiej wybrać miski ceramiczne lub metalowe, ponieważ zwierzak nie może ich pogryźć. Decydując się na miskę z tworzywa sztucznego, musimy liczyć się z tym, że prędzej czym później zostanie zniszczona. Siano podajemy naszemu pupilowi w specjalnych paśnikach, a wodę w poidłach.

Domek dla świnki morskiej

Odpowiedniej wielkości domek dla świnki morskiej da jej poczucie bezpieczeństwa – wystraszona będzie miała gdzie się schować. Najlepsze są domki drewniane, choć prędzej czy później zostaną przez zwierzę pogryzione.

Inne akcesoria dla świnki morskiej

W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnorodnych akcesoriów dla świnek morskich. Nawet specjalne smycze. Na pewno przyda nam się mały transporter, gdy trzeba będzie gdzieś ze świnką pojechać; szczotka lub grzebyk do czesania – szczególnie przydatne w przypadku świnek długowłosych; oraz szampon dla świnek – również najbardziej potrzeby dla świnki długowłosej.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Jacek P. Narożniak
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autor kilkuset artykułów opublikowanych w serwisie Kakadu.pl. Behawiorysta oraz wielki miłośnik zwierząt. Od kilkunastu lat zajmuje się hodowlą kotów rosyjskich niebieskich. Specjalizuje się w pisaniu tekstów popularnonaukowych o zwierzętach, które zostały opublikowane w wielu czasopismach, takich jak Wiedza i Życie czy Charaktery oraz na licznych portalach internetowych. e-sklep kakadu.pl >>

Powiązane artykuły

Klatki dla myszoskoczków

Na zakup klatki dla myszoskoczków warto poświęcić trochę czasu, tak by wybrać jak najlepszą. Przecież będzie służyła zwierzętom przez całe ich życie. Wielkość klatki dla myszoskoczków Im większa klatka, tym...

Czytaj więcej
Przysmaki dla fretek

Fretki to bardzo żywiołowe i ciekawskie zwierzaki. Zdają się mieć zawsze mnóstwo energii. Do tego poruszają się niezwykle zwinnie i szybko, więc nieraz bardzo trudno za nimi nadążyć. Aby miały...

Czytaj więcej
Jak dbać o chomika?

Niby taki malutki, a radości dostarcza co niemiara. Wypycha policzki ziarnami, kręci się godzinami w kołowrotku, biega tam i z powrotem. W całej tej radosnej zabawie nie można zapomnieć, że...

Czytaj więcej

komentarze

 1. Smycze są niebezpieczne, bo mogą uszkodzić kręgosłup :/

  1. Dodatkowo informacje na temat żywienia błędne. Podstawą, a nie dodatkiem, jest u świnki SIANO, a dalej w kolejności: zioła, warzywa, granulat. Żadnych kolb ani ciasteczek nie dajemy, ponieważ mają w sobie składniki, które świnkom szkodzą: ziarna zbóż, cukry, produkty mleczne, maka itp.
   Warto byłoby też nadmienić, że świnki morskie są zwierzętami stadnymi, powinny żyć przynajmniej w parach. Wymiar klatki zwiększa się wtedy automatycznie do 100 cm.
   Świnek nie wolno też kąpać. Robi się to wyłącznie jeśli tak zaleci weterynarz, a zdarza się to bardzo rzadko. Świnki nie lubią wody, kąpiel jest dla nich ogromnie stresującym przeżyciem, poza tym bardzo łatwo mogą się przeziębić.
   Artykuł zawiera błędy i dużo nieścisłości. Oj nieładnie.

  2. Dodatkowo informacje na temat żywienia błędne. Podstawą, a nie dodatkiem, jest u świnki SIANO, a dalej w kolejności: zioła, warzywa, granulat. Żadnych kolb ani ciasteczek nie dajemy, ponieważ mają w sobie składniki, które świnkom szkodzą: ziarna zbóż, cukry, produkty mleczne, maka itp.
   Warto byłoby też nadmienić, że świnki morskie są zwierzętami stadnymi, powinny żyć przynajmniej w parach. Wymiar klatki zwiększa się wtedy automatycznie do 100 cm.
   Świnek nie wolno też kąpać. Robi się to wyłącznie jeśli tak zaleci weterynarz, a zdarza się to bardzo rzadko. Świnki nie lubią wody, kąpiel jest dla nich ogromnie stresującym przeżyciem, poza tym bardzo łatwo mogą się przeziębić.
   Artykuł zawiera błędy i dużo nieścisłości. Oj nieładnie.

 2. Artykuł pisał człowiek ktory nie ma zielonego pojęcia o wymaganiach dotyczących świnek morskich. Byk na byku. Wstyd.

  1. Pani Jolanto,

   Jeżeli ma Pani jakikolwiek zastrzeżenia do naszego artykułu, to prosimy o wskazanie konkretów. Jesteśmy tylko ludźmi, więc zdarzają nam się błędy. Niemniej jednak, na chwilę obecną, nie możemy jakkolwiek z Panią polemizować.

   Pozdrawiamy serdecznie,
   Zespół Kakadu

 3. Kąpie świnki co tydzień. Moje to lubią. Powinniscie miec w ofercie najlepsza sciolke w ofercie czyli dry bed. Moje caly czas popcorninguja na nim. Na innym podlozu niezbyt. Kolby jr są jak najbardziej ok. Bez cukru i zbóż. Choć trochge drogie

 4. Świnka morska jest aktywna zarówno w trakcie dnia jak i nocami.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa

Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem
Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota
Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota
Pokarmy oraz inne artykuły dla małych ssaków
Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.
Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium
Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram