Sklep online
Sklep online

Wczasy i wakacje z psem nad morzem - jak się do tego przygotować?

Urlop nad morzem to jedna z najpopularniejszych form letniego wypoczynku. Jeśli w tym roku zabierasz ze sobą pupila, sprawdź koniecznie, jak przygotować się na wyjazd nad morze z psem. Podpowiadamy, co spakować, jak zorganizować wakacje nad morzem z psem i jak zadbać o bezpieczeństwo czworonoga w czasie podróży!

Letnie wakacje w towarzystwie czworonożnego przyjaciela mogą przerodzić się w prawdziwą, niezapomnianą przygodą. Jeśli Twój ulubieniec lubi podróże i chętnie odwiedza nowe zakątki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać go ze sobą. Wybierając się nad morze z psem, trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Z artykułu dowiesz się, jak zapewnić psu bezpieczeństwo podczas podróży i zadbać o jego komfort podczas wspólnych wakacji!

Nad morzem z psem – gdzie można się wybrać na urlop z pupilem?

Planując pobyt nad morzem z psem, zacznij od rezerwacji noclegu. To może wydawać się skomplikowane, ale na wybrzeżu powstaje coraz więcej obiektów i miejsc przyjaznych właścicielom czworonogów. Szukając hotelu lub pensjonatu, upewnij się, że zwierzęta domowe są tam mile widziane. Pamiętaj, że niektóre obiekty mogą doliczać dodatkową opłatę za pobyt z psem. Sprawdź także, czy w okolicy wybranego miejsca znajdują się plaże dla psów. Niestety niektóre plaże, na przykład te z pasem chronionych wydm nie zezwalają na wprowadzanie psów.

Pensjonaty przyjazne zwierzakom znajdziesz w wielu nadmorskich kurortach, takich jak Jastarnia, Międzyzdroje, Pobierowo, Kołobrzeg, Dąbki, Darłowo czy Krynica Morska. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w tak popularnych miejscach plaże są dość zatłoczone, a zwierzak może czuć się niekomfortowo pośród tłumów. Dla bezpieczeństwa lepiej wybrać się z psem do mniej obleganej miejscowości. Nawet w ustronnym kurorcie nad Bałtykiem można znaleźć malownicze, piękne plaże z wydzielonym, ogrodzonym miejscem, w którym psy mogą przebywać.

Wakacje z psem nad morzem Bałtyckim - jak planować udany wypoczynek?

Kiedy znajdziesz już apartament i idealne miejsce na wypoczynek z psem, możesz przygotować się do wyjazdu. Od czego zacząć?

  • Zabierz psa do weterynarza – lecznicę warto odwiedzać przed każdą dłuższą podróżą z psem, nawet jeśli pupilowi nic nie dolega. Lekarz sprawdzi, czy w książeczce zdrowia zwierzaka nie brakuje żadnych szczepień i skontroluje stan jego zdrowia. Jeśli wiesz, że Twój ulubieniec cierpi na chorobę lokomocyjną albo nigdy jeszcze nie podróżował tak daleko, warto poprosić weterynarza o wskazówkę, jak radzić sobie z przykrymi dolegliwościami.
  • Zabezpiecz psa przed kleszczami – niestety letnie wakacje zbiegają się z sezonem największej aktywności tych groźnych pajęczaków. Ukąszenie przez kleszcza może skończyć się zakażeniem wirusem boreliozy lub babeszjozy, a choroby te dla wielu zwierzaków kończą się tragicznie. Jeszcze przed wyjazdem warto pomyśleć więc o zabezpieczeniu pupila przed atakiem kleszczy. Można zrobić to za pomocą specjalnych kropli, tabletek lub obroży antykleszczowych.
  • Wyposaż psa w chip lub wodoodporny identyfikator – jeśli pies nie jest zachipowany, upewnij się, że przy obroży znajduje się identyfikator z jego imieniem i Twoim numerem telefonu. Adresatka powinna być nieodłącznym towarzyszem każdego wyjazdu z psem. Jeżeli psiak się zgubi, to osoba, która się na niego natknie będzie mogła szybko się z Tobą skontaktować i zwrócić Ci zgubę. Biorąc pod uwagę, ze czas będziecie spędzać na kąpieliskach nad samym morzem, warto wybrać wodoodporny identyfikator.

Wakacje nad morzem ze swoim pupilem. Zadbaj o komfortową podróż!

Kwestią, która budzi najwięcej wątpliwości podczas każdej wyprawy z psem, jest sama podróż. Jeżeli jednak Twój ulubieniec na co dzień nie boi się jeździć samochodem, to nie ma powodu, by i dłuższa podróż miała się nie udać. Wystarczy tylko dobrze się przygotować i wyznaczyć psu wygodne miejsce w samochodzie, a w trasie koniecznie pamiętać o postojach.

Długie godziny spędzone w samochodzie to dla psa wyczerpujące przeżycie. Jeśli czeka Was daleka droga, staraj się robić regularne postoje w pobliżu terenów zielonych. Podczas takiej przerwy znajdź chwilę na spacer z psem, pozwól mu coś przekąsić i załatwić swoje potrzeby.

W miarę możliwości postaraj się też zaplanować podróż na noc lub wczesne godziny poranne. Jazda samochodem z psem podczas największych upałów, czyli między godziną 11 a 17 może być zbyt męcząca zarówno dla Ciebie, jak i Twego pupila. Pamiętaj też, by nie przesadzać z klimatyzacją. Pojazd schładzaj o maksymalnie 5 stopni w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz.

Nie zapomnij też zadbać o bezpieczeństwo czworonożnego wczasowicza podczas jazdy. Mniejsze psy najwygodniej przewozić w specjalnych transporterach dla zwierząt. Aby zapewnić wygodę psu, włóż do środka miękki kocyk i jego ulubioną zabawkę. Pamiętaj tylko by transporter dla psa przypiąć pasami do siedzenia – klatka nie może przesuwać się po siedzeniu ani leżeć luzem w bagażniku.

Mata samochodowa dla psa i specjalne szelki samochodowe to rozwiązanie dla zwierząt o nieco większych gabarytach. Mata zabezpiecza siedzenie przed zniszczeniem i wyznacza miejsce dla psa w samochodzie. Jeśli masz większe auto, możesz pokusić się o zamontowanie w nim przestronnej klatki.

Co warto zabrać na wczasy z psem nad morzem?

Co spakować do walizki wybierając się na wypoczynek nad morzem z psem? Nie ulega wątpliwości, że Twój psiak powinien mieć swoją własną walizkę z niezbędną wyprawką. Na liście niezbędnych rzeczy powinna znaleźć się między innymi:

  • Książeczka zdrowia – ten dokument warto mieć przy sobie podczas każdej podróży z psem. Wiele hoteli domaga się okazania aktualnej książeczki z wykazem szczepień, zwłaszcza przeciwko wściekliźnie. Książeczka przyda się też, jeśli pies niespodziewanie zachoruje. Dzięki niej lekarz na miejscu będzie miał wgląd w historię chorobową zwierzaka.
  • Karma i przysmaki – zapas karmy warto zabrać ze sobą, gdy pies przyzwyczajony jest do jednego rodzaju pokarmu albo ze względu na stan zdrowia musi trzymać się określonej diety. Na miejscu może okazać, że w lokalnych sklepach dana karma dla psa po prostu nie jest dostępna. Mając zapas, nie musisz się martwić tym, że karmy nagle zabraknie, a zwierzak nie będzie chciał jeść nic innego.
  • Miska dla psa – a właściwie dwie miski – jedna na karmę, druga na wodę. W podróży przydają się specjale składane miseczki, które nie zajmują wiele miejsca w bagażu.
  • Posłanie – początkowo pies może czuć się nieswojo w nowym, zupełnie obcym miejscu. Aby ułatwić mu aklimatyzacje, zabierz coś, co pomoże mu poczuć się jak w domu. To może być legowisko dla psa albo jego ulubiony kocyk. Znajomy zapach przyniesie poczucie bezpieczeństwa i komfortu.
  • Zabawki – w każdą podróż zabieraj także psie zabawki. Jeśli ulubieniec ma ulubionego pluszaka, upewnij się, że znalazło się dla niego miejsce w walizce. Do zabawy na plaży zabierz też kilka zabawek pływających.
  • Szelki, smycz i kaganiec – udane wakacje nad morzem to nie tylko plażowanie, ale i wędrówki po okolicznych atrakcjach czy błogie chwile relaksu w kawiarni. Pamiętaj, że niektóre publiczne miejsca pies będzie mógł odwiedzić tylko na smyczy i w kagańcu.

Wypoczynek nad morzem. Jak spędzać czas na plaży z psem?

Kiedy planujesz wczasy nad morzem w towarzystwie psa, warto zastanowić się, jak będziecie spędzać swój czas na plaży. Kluczową kwestią będzie też zapewnienie psu bezpieczeństwa i wygody pod palącym słońcem.

Na plażę warto zabrać ze sobą parawan i matę chłodzącą dla psa. Parawan odgrodzi Was trochę od innych wczasowiczów, którym mogłaby przeszkadzać obecność zwierzęcia. Z kolei mata chłodząca zapewni psu dobrą izolację od gorącego piasku i pomoże mu utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Warto zabrać ze sobą również parasol lub inną osłonę, która zapewni psu przynajmniej odrobinę cienia. Pamiętaj też o bidonie ze słodką wodą do picia dla psa.

Jeśli nie jest zbyt upalnie, staraj się jak najwięcej bawić ze swoim ulubieńcem. Zabierz ze sobą piłkę, frisbee albo szarpak. Jeśli pies dobrze radzi sobie w wodzie, pobawcie się w aportowanie zabawek pływających. Aktywny i energiczny pies raczej nie znajdzie dla siebie przyjemności w wylegiwaniu się na ręczniku przez cały dzień. Warto więc zadbać o atrakcje i sprawić, by były to udane wakacje dla całej rodziny!

Angelika Podgajna
Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka komunikacji promocyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Freelancerka, copywriterka. Wielka miłośniczka zwierząt. Dyplomatycznie twierdzi, że kocha je wszystkie, choć tak naprawdę woli koty. Współwłaścicielka jamniczki Amelki.

Powiązane artykuły

Wakacje cenowe Last Minute. Nie pozwól, aby super okazje odleciały Ci sprzed nosa.

Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj  jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...

Czytaj więcej
Jaką piłkę wybrać dla psa?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic więc dziwnego, że zwierzęta te chętnie towarzyszą właścicielowi w codziennych czynnościach, a nade wszystko uwielbiają wspólną zabawę - i to nieżalenie...

Czytaj więcej
Szelki dla psa

Wielu właścicieli decyduje się na zakup szelek, zamiast sięgać po obrożę. To naprawdę dobry wybór, przede wszystkim dlatego, że szelki dla psa są wygodniejsze i bezpieczniejsze. Oczywiście nie oznacza to,...

Czytaj więcej
Ranking zabawek dla psów

Szukasz ciekawej zabawki dla psa? Zastanawiasz się, co najbardziej przypadnie do gustu Twojemu czworonogowi? Co wybrać - piłkę, gryzak, a może frisbee? » Zwierzaki podobnie, jak my mają swoje własne gusta...

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zoologiczny sklep internetowy

Wszystko dla psów

Karmy dla psów suche oraz karmy mokre, a także liczne psie przysmaki - przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji (takie jak szampony dla psów oraz obroża na pchły i kleszcze dla psa), a także w trakcie spaceru (szeroki wybór smyczy oraz obroży dla psów) czy podróży samochodem.
Wszystko dla kotów
Karmy dla kotów suche oraz karmy mokre dla kotów topowych producentów - zarówno dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Szeroki wybór kocich przysmaków - kabanosy, przysmaki dentystyczne oraz odkłaczające. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota. W asortymencie sklepu znajdują się również liczne zabawki dla kota - piłki, wędki czy także myszki dla kota
Wszystko dla małych ssaków
Karmy dla gryzoni (w tym także karma dla królika, karma dla chomika oraz karma dla świnki morskiej), klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także zabawki i ściółki dla gryzoni
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy dla ptaków, klatki i ich wyposażenie. Akcesoria, zabawki dla ptaków i ściółki.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram