Pielęgnacja kotów po kastracji podobna jest zasadniczo do opieki nad zwierzętami niewykastrowanych. Jedyna istotna różnica dotyczy żywienia. Właściciele kocurków decydują się na wykonanie tego zabiegu głównie ze względu na intensywny...
Właściwe żywienie w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia kociaka to gwarancja zdrowego i pewnego startu w dorosłe życie. Dieta młodych futrzaków powinna być bogata w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju, a jednocześnie lekkostrawna i dopasowana do możliwości niedojrzałego układu pokarmowego kociąt. Posiłkiem spełniającym te kryteria jest między innymi mokra karma Miamor dla kociąt.
Podstawą żywienia kociąt powyżej trzeciego miesiąca życia powinien być już pokarm stały. Wybierając go miejmy na uwadze specyficzne potrzeby żywieniowe maluchów, będących w fazie najintensywniejszego wzrostu i rozwoju całego organizmu. Aby cały ten proces przebiegał prawidłowo, powinniśmy zapewnić pupilowi pokarm pełen niezbędnych substancji odżywczych w proporcjach zaspokajających jego rzeczywiste potrzeby. Karma dla kociąt musi zawierać składniki odpowiedzialne za prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego, takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe, a także substancje prebiotyczne wzmacniające naturalną odporność malucha. Nie może zabraknąć w niej białka oraz tłuszczu zwierzęcego, a ponadto witamin i minerałów budujących mięśnie i szkielet czworonoga.
Kociakom potrzebny jest pokarm wysokoenergetyczny, a jednocześnie lekkostrawny. Pamiętajmy, że układ pokarmowy młodego mruczka nie działa jeszcze dość sprawnie, dlatego na pierwszy posiłek najlepiej nadaje się karma mokra. Jest to pokarm odżywczy i smaczny dla malucha, a przy tym jego konsystencja ułatwia kociakom stopniowe przejście z mleka na pokarm stały.
Mokre karmy Miamor dla kociąt są przede wszystkim dużo smaczniejsze od zwykłych suchych karm w formie granulek. Smak i aromat przekąski zachęca kocięta do jedzenia, dzięki czemu łatwiej odstawić je od mleka matki. Dużą zaletą pokarmów Miamor jest ich skład. Zawierają dużo czystego mięsa bez odpadów przemysłowych, takich jak kości czy ścięgna. Warto pamiętać, że białko zwierzęce to podstawa kociej diety, niezbędna do zbudowania zdrowych, silnych mięśni i narządów wewnętrznych. Mięso to także nieocenione źródło energii dla rosnących jak na drożdżach małych kociaków.
↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT MIAMOR ↓
Warto dodać, że karmy dla kociąt Miamor nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych dodatków. Są lekkostrawne i delikatne dla niedojrzałego przewodu pokarmowego kociaka. Podawanie maluchom mokrych przekąsek wskazane jest także ze względu na układ moczowy. Mokre karmy zawierają więcej wody, więc wpływają korzystnie na nerki oraz dolne drogi moczowe zwierzaka, a przy tym utrzymają prawidłowe pH moczu.
Miamor to producent oferujący szeroki wybór rozmaitych pokarmów dla kotów, na różnym etapie życia. Pośród nich znajdziemy także przekąski dla kociąt, w formie saszetek z kawałkami mięsa w smakowitej galaretce lub tacek z mięsem w warzywnym bulionie. Karmy te dostępne są w kilku wersjach smakowych. Do wyboru mamy posiłki z drobiem, wołowiną lub kurczakiem i cielęciną. Wszystkie są tak samo naturalne, smaczne i aromatyczne. Posiłki są lekkostrawne i łatwo przyswajalne przez młode kocie organizmy, a przy tym łatwo je przechowywać i podawać.
Wszystko zależy od tego, czy karmimy pupila wyłącznie mokrą karmą, czy też stosujemy tak zwany mieszany model żywienia. Przyjmuje się, że podstawą kociej diety powinna być sucha karma, a mokrą podajemy tylko jako dodatek. Z czasem powinniśmy więc zacząć stopniowo wprowadzać suche granulki do jadłospisu małego kociaka, początkowo tylko dosypując je do mokrych posiłków.
Jeśli chodzi o dawkowanie mokrych przekąsek, to podpowiedzi zawsze znajdziemy na opakowaniach. O ile karmimy malucha wyłącznie mokrą karmą, powinniśmy serwować ją od 3 do 5 razy dziennie. Jeżeli pupil je także pokarm suchy, wtedy odpowiednio zmniejszmy ilość saszetek do 1-2 w ciągu dnia.
↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT MIAMOR ↓
Pielęgnacja kotów po kastracji podobna jest zasadniczo do opieki nad zwierzętami niewykastrowanych. Jedyna istotna różnica dotyczy żywienia. Właściciele kocurków decydują się na wykonanie tego zabiegu głównie ze względu na intensywny...
Tyfus koci, czyli panleukopenia kotów jest niebezpieczną chorobą zakaźną. Zarazić się nią mogą koty w każdym wieku, ale najczęściej atakuje kocięta i młode osobniki, co często kończy się ich śmiercią....
Nasze mruczki i psiaki potrzebują codziennej pielęgnacji, aby być w dobrej formie i zdrowiu. Skłębione futro, zaropiałe oczy, wycieki z uszu lub kłopoty z wypadającą sierścią to nie tylko bardzo...