Przysmaki dla psa alergika

Przysmaki dla psa alergika

Zwierzakom z alergią pokarmową musimy nie tylko podawać specjalną karmę dla psów alergików, ale i przysmaki dla psów alergików. Wbrew pozorom mamy ich spory wybór, nawet jeśli musimy zrezygnować z produktów zawierających mięso drobiowe lub zboża.

Naturalne przysmaki dla psów

Dla psa alergika mnóstwo pysznych rzeczy znajdziemy wśród przysmaków naturalnych.

Żadne z tych smakołyków nie zwiera zbóż, więc wszystkie doskonale nadają się dla zwierzaków uczulonych na białko zbożowe. Natomiast w przypadku pupili wykazujących reakcję alergiczną na białko drobiowe musimy zrezygnować jedynie z takich produktów, jak kurze łapki.

Kości wołowe, uszy wołowe, żwacze wołowe, paski z mięsa wołowego, itp. rzeczy doskonale nadają się dla każdego psa z alergią pokarmową, no może poza pewnymi wyjątkowymi przypadkami. Reakcje na mięso inne niż drobiowe raczej rzadko występuje u psów.

Co to są żwacze wołowe i dlaczego warto kupować je dla psa?

 

Przysmaki bez zbóż dla psów

Wśród innych niż wymienionych wyżej naturalnych smakołyków raczej trudno nam będzie znaleźć przysmaki bez zbóż dla psów.

Od razu możemy wykluczyć niemal wszystkie psie ciasteczka. Niestety, większość z nich produkowana jest z mąki pszennej, która jest zwykle przyczyną alergii pokarmowych. Dla psów uczulonych na białko zbożowe nadają się jedynie ciastka robione z ryżu.

Wybierając przysmak dla naszego pupila musimy koniecznie dokładnie przeczytać skład produktu podany na opakowanie, a nie sugerować się wyłącznie jego nazwą. Coś, co nazywa się „mięsnymi paskami” może w rzeczywistości oprócz mięsa zwierać również zboża. Albo wręcz same wyłącznie zboża z dodatkiem substancji smakowych.

Przysmaki bez kurczaka dla psów

Przysmaki bez kurczaka dla psa o wiele łatwiej znaleźć niż przysmaki nie zawierające białka zbożowego.

Szczerze mówiąc wiele produktów, które z nazwy powinny zawierać mięso, ma tylko dodatek substancji o smaku mięsa. Czy tak jest, dowiemy się czytając informacje podane przez producenta.

Etykieta mówi nam również bardzo wiele o jakości produktu. Na opakowaniu przysmaków z wyższej półki przede wszystkim bardzo szczegółowe dane, czego nie da się powiedzieć o gorszych jakościowo wyrobów.

PRZYSMAKI DLA PSA ALERGIKA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

 

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Karma dla beagla

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.