Żywienie kotów perskich

Żywienie kotów perskich

Zasady prawidłowego żywienia kotów perskich nie odbiegają od tych, które obowiązują przy żywieniu kotów w ogóle. Ponieważ jednak futro przedstawicieli tej rasy jest ich największą ozdobą i wymaga szczególniej pielęgnacji, warto w ich diecie uwzględnić składniki, które szczególnie korzystne wpływają na zdrowie skóry i włosów.

Suche karmy dla kotów perskich

Dostępne w sklepach suche karmy dla kotów są już tak dobrej jakości, że mogą one być nawet jedynym składnikiem kociej diety. Nie potrzeba ani mięsa, ani innego pożywienia. A i futrzaki przyzwyczają się do takich posiłków i nie często nie oczekują innych przysmaków.

Dla kotów perskich najlepiej wybrać karmy, które cechują się duża zawartością biotyny i innych związków korzystnie wpływających na stan futra. Może to być np. karma Royal Canin Feline Hair&Skin 33, która zawiera olej sojowy, olej z ogórecznika, tran oraz wyjątkowy zestaw aminokwasów, witamin z grupy B, cynku i miedzi.

Royal Canin produkuje również specjalną karmę dla kotów perskich, o nazwie Persian. Jej receptura dostosowana jest do potrzeb futrzaków tej rasy, zawiera więc wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym futro jest lśniące i puszyste.

Powyższe produkty przeznaczone są dla kotów dorosłych. Kocięta wymagają oczywiście innej diety. Musimy więc podawać im karmę dla kociąt. W tej chwili w naszych sklepach dostępny jest praktycznie tylko jeden rodzaj gotowego pokarmu, który dedykowany jest kociętom perskim – Royal Canin Persian Kitten. Pozostałe przeznaczone są dla wszystkich kociąt.

Potrzeby żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego kociego seniora trzeba przestawić na karmę dla starszych kotów. Raczej nie znajdziemy takiej, która przeznaczona byłaby specjalnie dla kotów perskich, ale doskonale nadają się te dla wszystkich ras.

Mokre karmy dla kotów i inne przysmaki

W sklepach zoologicznych dostępne są także kocie konserwy, które również możemy podawać persom. Wybór jest ogromny, i t zarówno pod względem marek, jak i smaków. Mokre karmy, takie jak Scheba, są doskonałym urozmaiceniem posiłków, ale nie podawałbym ich jako danie głównie. Niestety ich wadą jest to, że można je połknąć bez gryzienia, co skutkuje odkładaniu kamienia nazębnego i chorobami dziąseł.

Podobnie jest z takimi przysmakami, biały ser. Są cennym źródłem składników odżywczych dla kotów perskich, ale nie trzeba ich gryźć. Również zbyt mięso, choć jest doskonałym pokarmem dla kotów, nie przyczynia się do zdrowia jamy ustnej, jeśli jest zbyt drobno pokrojone.

Jak karmimy koty perskie?

Koty perskie cechują się bardzo płaskimi pyszczkami, dlatego trudniej jest im pobierać pokarm, szczególnie z wąskich i głębokich misek. Pamiętajmy, by podawać im jedzenie w płaskich miseczka o odpowiednio dużej średnicy.

Kot powinien mieć stały dostęp do suchej karmy i wody. Kocie konserwy, mięso i inne tego typu pokarmy podajemy w ilości, którą zwierzę jest wstanie szybko zjeść.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu