Ziola dla myszoskoczka

Zioła dla myszoskoczka

Choć myszoskoczki nie należą z reguły do wymagających stołowników, nie przepadają za żywieniową monotonią. Urozmaicona dieta jest niezbędna, by zwierzaki zachowały świetny wygląd i znakomitą kondycję. Drobne, aromatyczne przysmaki bywają dla ciekawskich gryzoni nie lada atrakcją (poczytaj więcej o przysmakach dla myszoskoczka KLIK). Doskonałym sposobem na wzbogacenie menu małych pupili może być podawanie im zieleniny. Jakie zioła dla myszoskoczka będą najlepsze?

Wyprawka dla myszoskoczka

Zioła w diecie myszoskoczków

Myszoskoczki w naturze zamieszkują przede wszystkim obszary pustynne i półpustynne. Tego typu tereny nie obfitują zwykle w soczysty pokarm. Gerbile są więc przystosowane do spożywania pożywienia o ograniczonej zawartości wody. Zajadają się głównie nasionami, liśćmi, cebulkami oraz łodyżkami różnych roślin. Od czasu do czasu uzupełniają swój jadłospis także drobnymi owadami. Jedynie sezonowo myszoskoczki mają możliwość pałaszowania zasobnych w wodę przekąsek, takich jak np. świeże owoce. Zwierzaki wykorzystują ponadto okres dostatku pokarmu na przygotowanie zapasów, które pozwolą im przetrwać trudny czas.

W warunkach domowych dieta myszoskoczków powinna składać się przede wszystkim z wysokiej jakości karmy pełnoporcjowej (poczytaj więcej o pokarmach dla myszoskoczków KLIK). Do menu zwierzaków warto też włączyć suszone warzywa i owoce, gałązki drzew i przekąski białkowe (ugotowane jajko, owady karmowe). W roli karmy uzupełniającej dla myszoskoczków świetnie sprawdzają się również zioła. Wzbogacają one menu małych podopiecznych o cenne witaminy, minerały i substancje prozdrowotne. Pomagają chronić pupili przed chorobami, wzmacniają siły witalne ich organizmu i umożliwiają ścieranie zębów. Są także wspaniałym urozmaiceniem pokarmowym, które pobudza zmysły zwierzaków i ułatwia realizację naturalnych zachowań związanych z pobieraniem pożywienia. Dzięki dużej różnorodności surowców roślinnych możemy w prosty sposób dokonywać okresowych zmian w jadłospisie gryzoni i w ten sposób odtwarzać sezonowy cykl dostępności wybranych produktów żywnościowych. To doskonały sposób na wyostrzenie apetytu myszoskoczków. Naturalne zielone przekąski są bardzo lubiane przez gerbile, dlatego warto stosować je jako nagrody czy przynęty.

Jakie zioła podawać myszoskoczkowi?

Prawdziwym przysmakiem dla myszoskoczków mogą stać się pospolite chwasty oraz rośliny lecznicze. Małym podopiecznym warto zaoferować m.in. mniszek lekarski, rumianek, babkę lancetowatą, pokrzywę, miętę, krwawnik pospolity, ostropest plamisty, rdest ptasi, szałwię, tasznik pospolity. Gryzoniom można ponadto serwować listki niektórych drzew i krzewów, np. wierzby czy porzeczki. Smaczną i zdrową przekąskę dla myszoskoczków stanowią kwiaty malwy, dzikiej róży, hibiskusa, nagietka oraz korzonki (np. cykorii).

↓ ZIOŁA DLA MYSZOSKOCZKA ↓

W jaki sposób podawać zioła myszoskoczkowi?

Myszoskoczkom najlepiej podawać zioła w postaci suszonej. Przekąski w takiej formie są na ogół chętnie jedzone przez zwierzaki i dobrze tolerowane przez ich układ pokarmowy. Suchy pokarm można też z powodzeniem oferować myszoskoczkom przez cały rok, zgodnie z ich naturalnymi zwyczajami pokarmowymi. Świeżą zieleninę, podobnie jak wszystkie soczyste smakołyki, należy natomiast serwować jedynie w małych ilościach. Bardzo dobrze sprawdzi się jako okazjonalny wiosenny lub letni przysmak. Nie powinniśmy jednak nigdy długo pozostawiać jej w klatce, ponieważ łatwo ulega zepsuciu. Pamiętajmy również, że wszelkie zioła dla myszoskoczka muszą być pozyskiwane z niezanieczyszczonych i nieskażonych obszarów, położonych z dala od ulic. Przed podaniem trzeba je zawsze dokładnie umyć i wysuszyć. Nowe zielone przekąski powinniśmy wprowadzać do menu pupila stopniowo, bacznie obserwując przy tym jego reakcje.

Warto zatroszczyć się o to, by oferta ziół dla myszoskoczka była jak najbardziej zróżnicowana. Podawanie gryzoniowi roślin tylko jednego typu może zakłócić jego jadłospis. Pupilowi najlepiej więc serwować ziołowe mieszanki. Produkty tego typu powinny składać się nie tylko z różnych gatunków roślin, ale także z różnych ich fragmentów (łodyżek, korzonków, kwiatów). W suszu nie może zabraknąć też większych i twardszych elementów, które umożliwią zwierzakowi pielęgnację uzębienia.

Nie bez znaczenia jest sam sposób podawania ziół dla myszoskoczka. Postarajmy się, by zwierzak miał możliwość żerowania. Umieśćmy susz w karmnikach interaktywnych lub pochowajmy między akcesoriami gryzonia. Zioła można również wymieszać z innymi suchymi przekąskami, by w ten uatrakcyjnić posiłek, a zarazem – tak jak w naturze – dać pupilowi możliwość selektywnego spożywania pokarmu.

↓ ZIOŁA DLA MYSZOSKOCZKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Patrycja Bydlińska

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu