zimowy spacer z psem

Zimowy spacer z psem

Słowo „spacer” zimą dla wielu psiaków nabiera nowego znaczenia. Niektóre zwierzaki z radością reagują na wizję śnieżnych szaleństw, podczas gdy entuzjazm czworonożnych zmarzluchów wyraźnie opada. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należy nasz pupil, warto odpowiednio przygotować go do zimowych przechadzek. Wtedy z pewnością niestraszny będzie mu ani śnieg, ani tęgi mróz. Co zrobić, by spacery w zimowej scenerii były udane?

Jak chronić psa przed mrozem?

Patrząc na niektóre psiaki, trudno oprzeć się wrażeniu, że są one doskonale przystosowane do zimowych chłodów. Gruby podszerstek i wydzielina gruczołów łojowych zapewniają wielu czworonogom świetną izolację termiczną. Warto jednak pamiętać, że tylko wypielęgnowane futro chroni psy przed mrozem. Właśnie dlatego zimą nie powinniśmy zaniedbywać nigdy dokładnego wyczesywania naszego podopiecznego. Bardzo ważne jest także odpowiednie natłuszczenie skóry i sierści zwierzaka. Sięgnijmy zatem po preparaty z lanoliną, które ochronią psią szatę przed przesuszeniem. Nie należy też naruszać naturalnej warstwy tłuszczowej pokrywającej sierść pupila. Z tego względu zimą lepiej zrezygnować z częstych kąpieli.

Niestety, ciepłe futro nie jest domeną wszystkich czworonogów. Przedstawiciele ras bezwłosych, a także pozbawione podszerstka zwierzaki, szczególnie dotkliwie odczuwają zimowe chłody. Nie narażajmy ich więc na przemarznięcie, tylko zaopatrzmy w ciepłe ubranka dla psa ». Ze sweterka z pewnością ucieszą się również czworonożni seniorzy oraz małe i miniaturowe psiaki.

Płaszczyk dla psa

 

 

 

 

 

Przygotowania do zimowych spacerów nie powinny ograniczać się jednak tylko do zewnętrznego zabezpieczenia ulubieńca przed mrozem. Równie istotne jest bowiem wzmocnienie psiej odporności. W okresie jesienno-zimowym warto więc wzbogacić dietę czworonoga o witaminy. Do jadłospisu zwierzaka możemy ponadto włączyć tran. Jeśli natomiast nasz pupil spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, nie zapominajmy, że potrzebuje więcej energii, by utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. W takiej sytuacji trzeba na ogół nieco zmodyfikować psią dietę i zaoferować podopiecznemu pokarm o podwyższonej zawartości tłuszczu.

UBRANKA DLA PSA ↓

Jak dbać o psie łapy zimą?

Kontakt z lodem, śniegiem czy wysypaną na chodnikach solą często wyraźnie odbija się na stanie psich łapek. Zimą te wrażliwe okolice są szczególnie narażone na przesuszenie, uszkodzenie czy odmrożenie. Zanim wybierzemy się więc z podopiecznym na długi spacer, zabezpieczmy jego opuszki, aplikując na nie specjalny preparat ochronny. Również po zimowej przechadzce trzeba dokładnie skontrolować łapki pupila, wytrzeć je i nałożyć specyfik pielęgnacyjny. W przypadku psiaków długowłosych istotne jest ponadto przycinanie sierści rosnącej między palcami. Dzięki temu nasz ulubieniec nie będzie narażony na przymarzanie kryształków lodu. Łapy niektórych czworonogów są jednak na tyle wrażliwe, że już sam kontakt z zimnym podłożem bywa dla zwierzaków nieprzyjemny. Wybawieniem w takich sytuacjach mogą okazać się buty dla psów » , które znacząco podnoszą komfort zimowych spacerów.

BUTY DLA PSA ↓

O czym pamiętać, zabierając psa na zimowy spacer?

Spacer zawsze powinien być dla psiaka przyjemnością. Jeśli więc nasz podopieczny nie jest wielbicielem zimowej aury, nie zmuszajmy go do długich wędrówek. Zwracajmy też baczną uwagę na wszystkie sygnały wysyłane przez czworonoga. Gdy zwierzak trzęsie się z zimna lub niechętnie stawia łapy na podłożu, prawdopodobnie nadeszła już pora, by wrócić do domu. Niskie temperatury nie są jednak żadnym powodem do rezygnowania z aktywności. Przeciwnie – zimowy spacer powinien być jak najbardziej energiczny. Warto dać pupilowi trochę więcej wolności niż zwykle i poszukać terenu, na którym będzie mógł swobodnie pobiegać. Najlepiej też dostosować tempo spaceru do potrzeb czworonoga. Duża dawka ruchu to wszak często najlepsza recepta na zimowe chłody. Niektóre czworonogi potrzebują trochę czasu, by przyzwyczaić się do niskich temperatur panujących w otoczeniu. Dobrym pomysłem może być stopniowe wydłużanie codziennych spacerów. Jeśli jednak zdecydujemy się skrócić zimowe przechadzki, zapewnijmy psiakowi w zamian więcej ekscytujących zabaw w domowym zaciszu.

Na komfort zimowych spacerów duży wpływ może mieć odpowiedni ekwipunek. Zarówno miłośnicy porannych, jak i popołudniowych, przechadzek nie obejdą się bez akcesoriów odblaskowych (poczytaj więcej o odblaskach dla psa KLIK). Dzięki nim nasz podopieczny będzie widoczny, a co za tym idzie – bezpieczny nawet w całkowitej ciemności. Zimą powinniśmy wystrzegać się natomiast wszelkich metalowych akcesoriów, które mogą doprowadzić do odmrożeń. Upewnijmy się również, czy elementy wykonane z metalu znajdujące się np. przy obroży nie stykają się ze skórą czworonoga.

↓ ODBLASKOWE AKCESORIA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title


Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu