Zabawki dla świnki morskiej

Zabawki dla świnki morskiej

Świnka morska to bardzo towarzyskie i niezwykle inteligentne stworzenie. Właściwie nie powinno się hodować ich pojedynczo ze względu na ich stadną naturę, jednak z różnych przyczyn w większość osób kupuje tylko jednego zwierzaka. Taka sytuacja oznacza to, że będzie on potrzebował naszej uwagi i wspólnej zabawy, aby był szczęśliwy i zadowolony. A jeśli czasu na zabawę nam brakuje, trzeba zastanowić się nad zaoferowaniem mu kilku ciekawych gadżetów, które urozmaicą nudną codzienność. Jakie zabawki dla świnek morskich oferują sklepy zoologiczne?

Zabawki nieodpowienie dla świnki morskiej

Kołowrotek do biegania? To zwykle pierwsza zabawka dla gryzoni, jaka przychodzi na myśl. O ile chomik faktycznie będzie nim zachwycony, o tyle świnka morska nie dość, że nie będzie w nim biegać, to nawet – dla jej własnego dobra i zdrowia – nie powinna tego robić. Predyspozycje świnki są całkiem inne niż chomika. Przede wszystkim jest większa, cięższa, mniej „elastyczna”, wolniejsza. Jej kręgosłup nie jest przystosowany do wyginania się w łuk, co jest konieczne podczas zabawy w kołowrotku. Z tego samego powodu trzeba zapomnieć o kulach spacerowych. Świnka potrzebuje zabawek naziemnych, które nie będą wymagać od niej dużej sprawności fizycznej i wspinania się.

Legowiska i hamaczki dla świnek morskich

Świnka morska lubi położyć się w miejscu ciepłym, miękkim i przytulnym. I choć wygodne legowisko nie jest koniecznym zakupem, to na pewno spotka się z wdzięcznością ze strony naszego pupila. „Posłania” dla świnek są nie tylko komfortowe, ale i bardzo estetycznie wykonane. Do wyboru mamy m.in. legowiska pluszowe (niektóre w odcieniach różu!), jak i legowiska nylonowe wyściełane… imitacją owczej wełny.

Plusz pojawia się także w przypadku hamaczków dla świnek czy rękawów, w których gryzoń może się schować. Jeśli jednak ceniny sobie bardziej standardowe rozwiązania, do dyspozycji mamy legowiska i hamaczki uplecione z suszonej trawy. Mają one tę przewagę nad pluszowymi wersjami, że świnka może je podgryzać, co stanowi dla niej dodatkową atrakcję.

Tunele, huśtawki i mostki dla świnek morskich

Kiedy już świnka odpocznie na swoim legowisku, chętnie skorzysta z gadżetów umożliwiających aktywną zabawę. Ciekawą propozycją są wszelkiego rodzaju tunele. Choć ich podstawowa funkcja jest taka sama, to różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane. Mamy więc do dyspozycji tunele z wikliny, ze słomy, tunele nylonowe i, oczywiście, pluszowe. Niektóre posiadają specjalne uchwyty i mogą zostać podwieszone pod sufitem klatki. Możemy też zakupić tunel wypełniony w środku sianem i suszoną marchewką. Zabawa i posiłek w jednym.

Do klatki włożyć można także drewnianą huśtawkę (do tej zabawy nie jest potrzebny drugi towarzysz, wystarczy, że świnka będzie przechodzić po deseczce w tę i z powrotem, przeważając ją na jedną stronę) czy drewniany mostek, który posłuży również jako domek dla świnki.

Zabawki z dzwoneczkami dla świnek morskich

Na tym nie koniec. Dostępne są także specjalne zabawki dla świnek w formie kulki z drewna, wikliny czy słomy bądź drewnianej rolki. W środku takiej zabawki znajduje się dzwoneczek, którego dźwięk zachęca do jej popychania i toczenia. Dzwoneczek pojawia się także w zabawkach wiszących, mocowanych u sufitu klatki, które świnka może trącać pyszczkiem. Do podwieszania przeznaczone są także kuliste paśniki. Choć ich głównym zadaniem jest zapewnienie śwince dostępu do świeżego siana, to już samo próbowanie wyciągnięcia go stanowi dla niej atrakcję.

Zabawki edukacyjne dla świnek morskich

Sklepy zoologiczne oferują również zabawki, które nie tylko dostarczają śwince radości, ale i zachęcają ją do myślenia (czy jak niektórzy wolą: stymulują intelektualnie). Są to zabawki w formie kuli (snack ball), tunelu (snack roll) bądź deski (snack board), w której umieszczamy przeznaczony dla naszego pupila smakołyk. Aby go wyjąć, świnka musi do skutku toczyć kulkę czy tunel, aż przysmak wypadnie, bądź odsłaniać kolejne elementy na desce, żeby go odnaleźć.

Wybieg dla świnki morskiej

W natłoku wymyślnych gadżetów nie można jednak zapomnieć, że tym, co śwince sprawi najwięcej radości, jest nasze towarzystwo. Nie zamykajmy jej na całe życie w czterech ścianach klatki. Nasz gryzoń będzie szczęśliwy, gdy zapewnimy mu możliwość wybiegania się. Ale – nie można zapominać o bezpieczeństwie. Nie należy zakładać śwince szelek ze smyczą, nawet takich, które teoretyczne przeznaczone są właśnie dla niej. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest rozkładany wybieg, który ustawić można np. w ogrodzie czy na podłodze.

Zdjęcie: Fotolia

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu