zabawki dla gryzoni

Zabawki dla gryzoni

Inteligentne i energiczne gryzonie nigdy nie powinny być skazane na nudę. W naturze każdy dzień jest inny i przynosi nowe wyzwania. W warunkach domowych, by zapewnić małym podopiecznym odpowiednią dawkę ćwiczeń fizycznych i umysłowych łamigłówek, musimy zaoferować im różnorodne akcesoria. Jakich zabawek nie może zabraknąć w lokum gryzoni?

Czym kierować się, wybierając zabawki dla gryzoni?

Nie sposób wybrać odpowiednich akcesoriów dla pupila, bez dokładnego poznania jego trybu życia, naturalnych upodobań i zwyczajów. Warto pamiętać, że zabawki powinny przede wszystkim pobudzać zwierzaki do naturalnych zachowań i umożliwiać im zaspokajanie podstawowych potrzeb. W przypadku gryzoni trzeba zatem zdecydować się na takie gadżety, które zmobilizują je do żerowania, żucia i rozdrabniania, aktywności fizycznej oraz bezpiecznego wypoczynku. Weźmy jednak pod uwagę, że nie wszystkie zabawki nadają się dla poszczególnych gatunków małych podopiecznych. O ile szynszyle czy myszoskoczki będą na ogół zachwycone akcesoriami do wspinaczki, to dla świnek morskich, prowadzących typowo naziemny tryb życia, okażą się one zupełnie nieprzydatne (poczytaj więcej o zabawkach dla świnki morskiej KLIK). Istotna jest także wielkość gadżetów – upewnijmy się, czy nasz mały pupil nie utknie w zbyt małym akcesorium lub nie będzie zmuszony do wykonywania nienaturalnych ruchów, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych urazów. Zadbajmy też o jak największą różnorodność zabawek – tylko wtedy zwierzak będzie mógł bowiem w pełni wykorzystać swój potencjał, a my będziemy mogli poznać cały wachlarz jego zachowań.

Zabawki dla chomika

 

Kołowrotki

Aby odnaleźć pożywienie, gryzonie zazwyczaj muszą się sporo natrudzić. Przemierzanie długich dystansów i zróżnicowana aktywność fizyczna są więc wpisane w ich życie. Nie da się ukryć, że nawet w największej klatce, pozbawionej odpowiednich akcesoriów, gryzoń nie będzie miał zapewnionej odpowiedniej dawki ruchu. Aby umożliwić ćwiczenia zwierzakom takim jak chomiki, myszy czy myszoskoczki, warto zaoferować im kołowrotek. Tego typu gadżet powinien być zawsze dopasowany do wielkości pupila. Do wyboru mamy akcesoria drewniane, plastikowe i metalowe. Najlepiej zdecydować się na model z zabudowanymi odstępami między szczebelkami, który jest dla małych pupili najbardziej komfortowy i bezpieczny.

Domki i kryjówki

W warunkach naturalnych nasi mali podopieczni stale muszą być czujni, by w porę zareagować na niebezpieczeństwo i ustrzec się ataku drapieżników. Ucieczki i poszukiwania bezpiecznych schronień są więc nieodłączną częścią ich codzienności. Choć mogłoby się wydawać, że w domowym otoczeniu zwierzakom nic nie grozi, podobnie jak dzicy krewni, są oni niezwykle ostrożni i wyczuleni na nieznane bodźce. Obecność kryjówki czy domku często jest dla nich gwarantem spokoju i bezpieczeństwa. Dodatkowo wiele gryzoni wykorzystuje tego typu akcesoria według własnych upodobań. Jadalny domek jako doskonała przekąska, a może drewniany pałacyk jako magazyn na smakołyki – nasz pupil na pewno będzie wiedział, jak uczynić pożytek z zabawki (poczytaj więcej o domkach dla chomika KLIK).

↓ DOMKI DLA GRYZONI ↓

Tunele

Budowanie i przemierzanie podziemnych korytarzy to coś, co pochłania wiele gryzoni bez reszty. Dzięki rurkom i tunelom możemy stworzyć w klatce zwierzaka namiastkę warunków naturalnych i znacznie urozmaicić środowisko jego życia. Co więcej, odpowiednio połączone akcesoria można wykorzystać do budowy skomplikowanego labiryntu, którego przejście będzie dla naszego pupila swoistą zagadką.

↓ TUNELE DLA GRYZONI ↓

Akcesoria do wspinaczki

Wśród gryzoni bez wątpienia nie brakuje zapalonych alpinistów. Wspinaczka to świetna rozrywka i źródło nowych interesujących wrażeń. By nasz pupil mógł oddawać się tej aktywności, powinniśmy wyposażyć jego klatkę w drabinki, gałązki i linki. Pozwólmy też zwierzakowi podziwiać świat z góry i zamontujmy w jego lokum półki, mostki czy platformy widokowe. A może krótka drzemka na wygodnym hamaku będzie dla małego gryzonia największą atrakcją?

Zabawki do żucia i gryzienia

O tym, co gryzonie lubią najbardziej, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Mali podopieczni uwielbiają czynić pożytek ze swoich zębów. Żucie i gryzienie jest im też niezbędne do ścieranie stale rosnących siekaczy. W roli gryzaków najlepiej sprawdzą się naturalne gałązki, drewniane zabawki, kartonowe gadżety i wszelkie jadalne rarytasy.

Zabawki do rozdrabniania

Do repertuaru naturalnych zachowań gryzoni takich jak m.in. chomiki czy szczury należy budowa gniazda. Zwierzaki potrzebują zatem materiału, który po odpowiedniej obróbce posłuży im do stworzenia legowiska. Rozdrabianie sizalowych zabawek, gadżetów z sianka, a nawet grubej warstwy ściółki, może sprawić małym podopiecznym wielką frajdę.

Zabawki interaktywne umożliwiające żerowania i manipulowanie obiektami

Zdobywanie pożywienia to coś, czemu podporządkowane jest całe życie gryzoni. Nic więc dziwnego, że pyszne jedzenie czekające na zwierzaka w miseczce nigdy nie będzie tak samo wartościowe, jak to, na które ciężko zapracował. Pozwólmy zatem naszemu pupilowi żerować poprzez zabawę. Umieśćmy smakołyki w specjalnych akcesoriach, z których będzie musiał sam je wydobyć lub ukryjmy w ściółce czy tunelu. Wiele zwierzaków czerpie też radość z samodzielnego aranżowania swojego otoczenia i manipulowania elementami środowiska. Dostarczmy im niewielkie gadżety, które będą mogły przesuwać czy przenosić wedle swoich upodobań.

↓ ZABAWKI DLA GRYZONI ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu