Wyprawka dla ptaków

Wyprawka dla ptaków

Ptaki nie są tak chętnie kupowane, jak gryzonie, czy nawet fretki, a szkoda bowiem w większości przypadków nie są zwierzętami kłopotliwymi i kosztownymi w utrzymaniu. Wyprawka dla ptaków nie kosztuje zwykle zbyt dużo.

Kanarki czy papużki faliste mogą być zarówno wspaniałymi pupilami dzieci, jak i doskonałymi towarzyszami dla osób starszych. Mamy oczywiście w naszej ofercie gatunki bardziej wymagające, duże papugi, amadyny, wikłacze, które zadowolą bardziej doświadczonego miłośnika ptaków.

Małe czy duże, trudne w hodowli czy łatwe, wszystkie ptaki wymagają jednak zakupu pewnych niezbędnych akcesoriów dla ptaków.

Pokarm dla ptaków

Ptaki, jak wszystko co żyje na tym świecie, muszą się odżywiać. Obowiązkiem każdego opiekuna jest zatem dostarczenie im odpowiedniego jedzenia. Różne gatunki mają różne wymagania żywieniowe, dlatego w naszych sklepach dostępna jest pokarm dla ptaków różnych gatunków.

Oferujemy pokarm dla kanarków, zeberek, papużek falistych, i wielu innych gatunków. Wśród szerokiego asortymentu produktów znanych firm takich, jak Versele Laga, Vitakraft, Witapol, Megan, znajdą się również pokarmy dla tak wymagających ptaków, jakimi są odżywiające się nektarem lorysy górskie. Specjalizuje sie w nich firma Versele Laga.

Uzupełnieniem codziennej diety mogą być kolby dla ptaków lub preparaty witaminowo-mineralne. Niezbędnym dodatkiem są oczywiście kostki mineralne dla patków lub sepia.

Klatka dla ptaków

Domem naszych ptaków jest klatka. Oczywiście wybór tej właściwej uzależniony jest od hodowanego gatunku.

Przy tak szerokim asortymencie znalezienie odpowiedniej klatki dla ptaków nie powinno nastręczać problemów. Szczególnie polecamy klatki Ferplast i Petsi. Te pierwsze wyposażone są w niemal wszystko, co ptakowi jest potrzebne: karmniki, poidła, żerdki.

Karmniki dla ptaków

Jeśli wybór padł na klatkę bez zamontowanych karmników dla ptaków, należy je dokupić. Najlepsze te wkładane od zewnątrz.

Wodę można podawać w specjalnych pojnikach dla ptaków, które uniemożliwiają zanieczyszczenie wody przez skrzydlatego mieszkańca klatki.. Dobre karmniki dla ptaków produkują firmy Petsi, Ferplast, Trixie.

Piasek dla ptaków

Dno klatki koniecznie należy pokryć warstwą piasku. Nie może być to oczywiście piasek z piaskownicy, tylko specjalny piasek dla ptaków. Ma odpowiednią granulacje, ale przede wszystkim jest sterylny, czyli nie istnieje ryzyko zarażenia ptaków jakąś chorobą. W naszej ofercie mamy piasek firm Vitapol, Vitakraft, Megan.

Budka lęgowa dla ptaków

Przyjście na świat kolejnego pokolenia jest nagrodą dla opiekuna za trud i pracę włożoną w opiekę nad hodowanymi zwierzętami. Ponadto, świadczy o bardzo dobrych warunkach w jakich przebywają ptaki. Wcale bowiem nie tak łatwo doczekać się od nich potomstwa, nawet od gatunków „mało problemowych”.

Oprócz spokoju i odpowiedniej wielkości klatki, ptakom, od których chcemy się doczekać potomstwa musimy również dostarczyć właściwe miejscie na gniazdo. W zależności od gatunku potrzebna będzie dostatecznie duża budka lęgowa lub specjalny koszyk na gniazdo.

Zabawki dla ptaków

Z pośród powszechnie trzymanych w domach ptaków bawią się właściwie tylko papugi. Są inteligentne i obdarzone wrodzoną ciekawością. Nuda to ich największy wróg. Należy im zatem zapewnić dostatecznie dużo rozrywki, dostarczając rozmaite zabawki dla ptaków.

Bogaty asortyment tych produktów oferują dostarczają do naszych sklepów firmy Trixie, JK Animals, Ferplast.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Ptaki
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu