Wyprawka dla myszoskoczka

Myszoskoczki to wyjątkowo przyjazne i towarzyskie zwierzaki, które stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli i wielbicieli gryzoni. Aktywne są również za dnia, więc można się z nimi bawić i obserwować je do woli. Aby było im dobrze w naszym mieszkaniu, potrzebują oczywiście specjalnej wyprawki. Choć zwierzaki te nie są wyjątkowo wymagające, porządna klatka wraz z wyposażeniem to oczywiście elementy niezbędne. Pamiętajmy, że takie lokum dla myszoskoczka to jego strefa odpoczynku, relaksu, zabawy, jak również stołówka i sypialnia. Ważne jest, aby czuł się tam bezpiecznie, miał odpowiednią temperaturę (uwaga na przeciągi), ciszę oraz żeby po prostu było mu wygodnie.

Pokarmy dla myszoskoczków

 

Klatka dla myszoskoczka

Podstawą wyposażania jest oczywiście porządna klatka dla myszoskoczka ». Najważniejsza jest wielkość, która nie może być mniejsza niż 50 x 40 x 40 centymetrów. Zbyt małe lokum sprawi, że zwierzak nie będzie mógł się swobodnie przemieszczać, co jest nie tylko bardzo nieprzyjemne i niewygodne, ale może nawet odbić się negatywnie na zdrowiu pupila. Zbyt ciasna klatka to także zła cyrkulacja powietrza, a zatem zbyt mało świeżego powietrza. Szczególnie latem myszoskoczek będzie to odczuwał bardzo dotkliwie. Choć zwierzaki te żyją w trudnych, stepowych warunkach, ich norki zawsze są odpowiednio szerokie i z dostępem do porządnej porcji tlenu. Jeśli chodzi o sam rodzaj klatki, mamy spory wybór. Najbardziej popularnym modelem jest klasyczna klatka, składająca się ze spodniej kuwety oraz prętów. Ponieważ myszoskoczki mają ostre zęby i uwielbiają wszystko podgryzać, koniecznie sprawdźmy, czy pręty nie są pokryte farbą. Sama klatka musi być również wytrzymała. Zwróćmy uwagę na rozstaw prętów: zbyt szerokie umożliwią gryzoniowi przeciśnięcie się przez szparę i wydostanie na wolność, co jest bardzo niebezpieczne. Myszoskoczki są drobne i ruchliwe. Wolnochodzący po mieszkaniu zwierzak może zostać zdeptany albo wypaść przez okno lub balkon! Klatki tradycyjne mają dobrą wentylację, trzeba tylko uważać na przeciągi. Myszoskoczki będą bardzo zadowolone, jeśli sięgniemy po model z dosyć głęboką kuwetą spodnią, co umożliwi im kopanie w ściółce. My z kolei unikniemy ogromnego bałaganu wokół klatki. Jeżeli nie pasuje nam klatka, możemy się zdecydować na akwarium, które w przypadku tych gryzoni jak najbardziej się sprawdza. Akwarium jest odporne, można w nim kopać, a zwierzak jest bezpieczny. Aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, warto nakryć lokum od góry siatką albo kupić model wyposażony w dodatkową wentylację. Uważajmy, aby nie zostawiać takiego akwarium otwartego, bo myszoskoczek na pewno da radę się z niego wydostać. To samo dotyczy zbyt niskich akwariów – pupil bez problemu doskoczy do wyjścia. Ponieważ akwaria mocno się nagrzewają, absolutnie zakazane jest trzymanie ich bezpośrednio w promieniach słonecznych (na przykład na parapecie) – ulubieniec może się zadusić! Jeśli uwielbiamy obserwować naszego małego futrzaka, warto także pomyśleć nad specjalnym modelem klatki, który nazywa się gerbilarium (na myszoskoczki mówi się także gerbile albo suwaki). Taka klatka wyposażona jest w głęboką i przezroczystą kuwetę.

KLATKA DLA MYSZOSKOCZKA ↓

Ściółka dla myszoskoczka

Do wyboru mamy kilka rodzajów ściółek dla myszoskoczka. Najbardziej popularne są trociny, trzeba jednak dokonać zakupu mądrze, bo nie każde trociny są dobre. Ważne jest, aby możliwie najmniej pyliły, co jest często przyczyną alergii oraz kłopotów z oddychaniem. Im większe trociny, tym mniej pylą. Nie możemy tylko przesadzić w drugą stronę, bo ogromne kawałki drewna mogą być bardzo niewygodne dla pupila. Unikajmy też stanowczo trocin zrobionych z drzew iglastych, zwłaszcza sosny i cedru, bo wydzielają aromaty zdecydowanie toksyczne dla gryzoni. Częstym wyborem właścicieli jest także siano. Ważne, aby kupić świeże, pachnące, bez żadnych robaków. Sianko dosyć szybko zaczyna nieprzyjemnie pachnieć i słabo pochłania wilgoć, więc musimy się liczyć z częstym wymienianiem. Myszkoskoczek powinien być jednak zadowolony: sianko można podjadać i można w nim też kopać (w trocinach zresztą też). Trzecią opcją jest sięgnięcie po drewniany żwirek, przede wszystkim taki dla kotów. Jest chłonny i ekonomiczny. Zdecydujmy się tylko na neutralną wersję zapachową, bo myszoskoczek może nie przejawiać entuzjazmu aromatem wanilii albo lawendy.

↓ ŚCIÓŁKA DLA MYSZOSKOCZKA ↓

Wyposażenie klatki myszoskoczka

Jeżeli już wybraliśmy klatkę i ściółkę, pora zastanowić się nad samym umeblowaniem klatki. Podstawą jest oczywiście domek dla myszoskoczka. Najlepiej zdecydować się na model drewniany albo zrobiony z kokosa. Plastik to o wiele gorsza opcja, bo myszoskoczki uwielbiają wszystko pogryzać, a połykanie fragmentów tworzywa sztucznego z pewnością nie wpływie pozytywnie na ich zdrowie. Domek musi być odpowiednio duży, z porządnym otworem wejściowym, który zapewni też dopływ świeżego powietrza. Wnętrze domku możemy wyścielić na przykład siankiem. Lepiej sprawdzają się domki bez spodu: jest mniej sprzątania i w razie czego zwierzaka łatwiej nam będzie z takiego schronienia wyciągnąć.

↓ DOMEK DLA MYSZOSKOCZKA ↓

Równie ważna co domek jest także miska dla myszoskoczka (sprawdź, jakie przysmaki lubi myszoskoczek KLIK). Zdecydujmy się na ceramiczną lub ewentualnie metalową, unikajmy plastikowej (z powodu pogryzania). Cięższą miskę trudniej też przewrócić. Taki produkt nada się idealnie na pożywienie, natomiast na wodę najlepiej wybrać przykręcane lub mocowane na ściance akwarium poidło. W ten sposób zwierzak nie przewróci pojemnika z wodą i nie wykąpie się w nim. Myszoskoczki piją mało, więc poidełko też nie musi być zbyt duże. Jeżeli chodzi o wyposażenie klatki, warto pomyśleć także o elementach rozrywkowych.

↓ MISECZKI I POIDEŁKA DLA MYSZOSKOCZKA ↓

Myszoskoczki uwielbiają wciskać się w wąskie szczeliny, więc tunele i przejścia sprawią im ogromną radość. Kupmy im też kręciołek, najlepiej taki bez przerw (pełny), żeby pupil nie wkręcił sobie nogi albo ogonka. Możemy wybrać kołowrotek zrobiony w całości z drewna, co jest najlepszą i najbezpieczniejszą opcją. Przyda się również pojemnik z piaskiem na kąpiele pyłowe, które te małe gryzonie wprost uwielbiają. W takim pojemniku mogą sobie też do woli pokopać, nie robiąc ruiny w całej klatce. Warto wkładać takie akcesorium na trochę i potem zabierać, w przeciwnym bowiem razie myszoskoczek może sobie zrobić z niego kuwetę.

↓ ZABAWKI DLA MYSZOSKOCZKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Zioła dla myszoskoczka | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu