Wyprawka dla chomika

Wyprawka dla chomika

Chomik, choć drobny i niepozorny, ma dosyć duże wymagania jeśli chodzi o warunki i przestrzeń życiową. Jeśli zastanawiamy się nam nabyciem chomika, a zależy nam na tym, by zapewnić mu najlepszą opiekę, powinniśmy dobrze przemyśleć sprawę jego wyprawki. Czego przede wszystkim będziemy potrzebować? Jakie akcesoria muszą znaleźć się w wyprawce dla gryzonia?

Klatka dla chomika

Podstawowym elementem wyprawki dla chomika jest oczywiście klatka. Pupil będzie spędzał w niej większość czasu, więc powinna być na tyle duża, by pomieściła wszystkie niezbędne sprzęty włącznie z zabawkami. Minimalne wymiary klatki dla chomika to 80×50 cm, ale im więcej przestrzeni zapewnimy gryzoniowi, tym lepiej. Warto wybrać niższe lokum, ale za to z jak największą powierzchnią podstawy. Pamiętajmy, że chomiki są gryzoniami typowo naziemnymi, więc pięterka wewnątrz klatki nie są niezbędnym dodatkiem. Dno klatki powinno być jednak na tyle przestronne, by gryzoń mógł biegać i bawić się do woli. Miejmy na uwadze, że są to gryzonie bardzo aktywne i ruchliwe, więc w małej klatce będzie im po prostu ciasno i niewygodnie.

↓ KLATKI FERPLAST DLA CHOMIKÓW ↓

Najlepszym wariantem klatki dla chomika » jest ta z metalowymi szczebelkami. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Zwróćmy tylko uwagę na odstępy pomiędzy drucikami. Nie mogą być rozstawione zbyt szeroko, bo zwinny gryzoń z łatwością przeciśnie się pomiędzy nimi.

↓ SIANO DLA CHOMIKA ↓

Co jeszcze będzie nam potrzebne?

Chomicze lokum należy wyłożyć grubą warstwą ściółki, w której gryzoń będzie mógł drążyć swoje nory i korytarze. Najlepiej w tej roli sprawdzą się trociny, ściółka konopna, bawełniana lub lniana. Starajmy się wybierać te najdrobniej zmielone, bo to ułatwi pupilowi kopanie korytarzy. Pamiętajmy też, by nigdy nie używać żwirków i ściółek granulowanych dla kotów, gdyż mogą zawierać substancje toksyczne dla naszego pupila. Warstwa podłoża powinna mieść przynajmniej 10cm, ale im głębsza będzie, tym bardziej spodoba się gryzoniowi. Możemy też dodać do niej siano i zioła, z których chomiki lubią wić gniazda.

↓ PELLET DLA CHOMIKA ↓

Wyposażenie klatki chomika

W wyprawce dla chomika musi znaleźć się także miseczka z poidełkiem. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy różne pojemniki na pokarm dla gryzoni, między innymi ceramiczne oraz metalowe. Te pierwsze, ze względu na większą wagę, są stabilniejsze, więc pupilowi trudniej będzie je wywrócić. Poidełko może być szklane, metalowe lub plastikowe. Wybór zależy od naszych własnych preferencji, pamiętajmy jednak, że pojemniki z tworzywa sztucznego wymagają częstszej wymiany wody ze względu na zbierający się w nich osad.

↓ MISKI I POIDŁA DLA CHOMIKA ↓

Chomiki potrzebują także kryjówki, czyli domku, w którym będą mogły czuć się bezpiecznie. Taki azyl posłuży gryzoniowi za sypialnię, miejsce do odpoczynku lub ustronne schronienie. Sklepy zoologiczne Kakadu oferują ogromny wybór tego rodzaju kryjówek, w wersjach plastikowych lub drewnianych. Niektóre z nich mają kila poziomów i osobne pomieszczenia na sypialnię i spiżarnię chomika. Wybierając domek warto zwrócić uwagę na wielkość otworów wejściowych oraz tych ozdobnych, na przykład okienek. Upewnijmy się, że pupil nie utknie w żadnym z nich i nie zrobi sobie krzywdy (sprawdź, jaki domek dla chomika wybrać KLIK).

↓ DOMEK DLA CHOMIKA ↓

Zabawki dla chomika – jakie wybrać?

Wyprawka dla chomika powinna obejmować także zabawki. Wewnątrz klatki powinniśmy urządzić prawdziwy plac zabaw, dzięki któremu pupil nigdy nie będzie się nudził. Jakie zabawki lubią chomiki? » Przede wszystkim różnego rodzaju tunele i hamaki. Przyda się także piaskownica wypełniona piaskiem dla gryzoni, w której pupil będzie urządzał sobie kąpiele. Najlepiej wybierać przedmioty ceramiczne, drewniane lub wykonane z innych naturalnych i bezpiecznych dla gryzonia surowców, na przykład łupiny kokosa.

Pamiętajmy też o kołowrotku! To bardzo ważny sprzęt, który zapewni pupilowi odpowiednią dawkę ruchu. Chomikowi syryjskiemu możemy sprawić kołowrotek o średnicy ponad 27 cm. Zbyt mały zmusi pupila to przyjmowania niewygodnej postawy i wyginania kręgosłupa w nienaturalny łuk, co sprzyja urazom. Warto wybierać kołowrotki z zabudowaną przestrzenią między szczebelkami, które będą dużo bezpieczniejsze dla delikatnych chomiczach łapek.

ZABAWKI DLA CHOMIKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © fantom_rd — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu