{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Witaminy dla psa

Preparaty multiwitaminowe, środki wspomagające funkcjonowanie stawów i kwasy tłuszczowe poprawiające kondycję psiej sierści należą do grona najpopularniejszych suplementów dla czworonożnych pupili. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików uzupełniających codzienną psią dietę. Jeśli więc pupil nasz boryka się z niedoborami witamin czy mikroelementów, w prosty sposób przywrócić możemy jego organizm do stanu równowagi. Pamiętajmy jednak, że wdrażając suplementację, warto wykazać się rozwagą.

Psia dieta a suplementacja czworonoga

Kluczowym źródłem wszystkich niezbędnych substancji odżywczych powinna być dieta. Przede wszystkim starannie zadbajmy więc o to, by do miski naszego pupila trafiał pokarm naprawdę dobry. Najtańsze psie karmy zawierają tak wiele wątpliwej jakości wypełniaczy, konserwantów i sztucznych smakowych ulepszaczy, że trudno uznać je za zdatne do spożycia. Jeśli chcemy, by zwierzak nasz cieszył się dobrą formą i zdrowiem, sięgajmy po takie psie jedzenie, które nie przerazi nas składem zamieszczonym na etykiecie.

Jeśli do miski naszego pupila trafiają porządnie zbilansowane pokarmy, odpowiednio dostosowane do psiego wieku i trybu życia, nie musimy sięgać po dodatkowe suplementy. Producenci wysokiej jakości karm ze szczególną troską dbają o to, by zwierzak w jedzeniu otrzymywał pełen zestaw witamin i mikroelementów. Szczególnie ostrożnie do suplementów podchodzić powinniśmy wówczas, gdy pupil nasz jest na zaleconej przez lekarza weterynaryjnej diecie.

Kiedy zwierzakowi przyda się suplementacja?

W pierwszej kolejności suplementy dla psa » przydadzą się wtedy, gdy pożywienie naszego pupila nie jest wystarczająco zasobne we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pies niekoniecznie musi żywić się komercyjną karmą. Przygotowywane w domu jedzenie może być znakomitą alternatywą, warto pamiętać jednak o tym, że ciężko jest je odpowiednio zbilansować. Dobrej jakości karmy podlegają licznym testom i badaniom. Domowe posiłki nigdy nie są przygotowywane aż z taką precyzją. Stąd też gotując dla psa, sięgajmy po suplementy. Dodatkowe witaminowe wsparcie nawet przy komercyjnej karmie przyda się też zagorzałym niejadkom. W przypadku zwierzaków, u których stwierdzono awitaminozę, konieczność suplementacji jest sprawą oczywistą. Również, gdy zwierzak nasz stara się odzyskać zdrowie po przebytej chorobie, warto wesprzeć jego organizm.

Suplementy dla psa sprawdzą się też w przypadku psich seniorów, karmiących i ciężarnych suk oraz psiaków borykających się z przewlekłymi chorobami. Odpowiednio dobrana suplementacja w sposób znaczący wzmacnia organizm. Przy wdrażaniu jej warto jednak skorzystać z pomocy weterynarza.

Dlaczego przyjmowanie suplementów warto skonsultować z weterynarzem?

Zarówno niedobór, jak i nadmiar witamin i mikroelementów nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Dodatkowo w sposób niewłaściwy odczytać możemy występujące u psa objawy. Problemy związane ze stanem sierści i skórnymi zapaleniami mogą wynikać z niedoboru nienasyconych kwasów tłuszczowych. W takim wypadku zbawiennym preparatem okaże się olej z łososia ». Jeśli jednak powodem tych dolegliwości są zaburzenia metaboliczne bądź hormonalne, wdrożona powinna zostać inna terapia.

↓ WITAMINY DLA SZCZENIĄT ↓

Zwierzakom cierpiącym na stany zapalne stawów z pewnością pomogą specjalne wzmacniające preparaty zawierające chondroitynę i glukozaminę (poczytaj więcej o chondroitynie dla psa KLIK). Regularne i długotrwałe ich stosowanie zmniejsza ból i ułatwia poruszanie. Warto jednak sprawdzić wpierw, czy za niedomaganiem tym nie kryją się poważniejsze problemy neurologiczne.

Suplementy, nawet te bazujące na ziołach, mogą blokować działanie niektórych leków. Jeśli więc pupil nasz właśnie przyjmuje medykamenty, innych preparatów nie powinniśmy włączać na własną rękę.

Jeśli zauważymy, że psiak podupada na zdrowiu, wpierw udajmy się na weterynaryjną konsultację i ustalmy przyczyny dolegliwości. Dopiero po takiej ocenie sytuacji sięgnijmy po suplementy. Te, gdy tylko zostaną odpowiednio dobrane, okazać mogą się prawdziwym wybawieniem dla naszego zwierzaka.

↓ WITAMINY DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu