witaminy dla psow 938x535 - Witaminy dla psa

Witaminy dla psa

Preparaty multiwitaminowe, środki wspomagające funkcjonowanie stawów i kwasy tłuszczowe poprawiające kondycję psiej sierści należą do grona najpopularniejszych suplementów dla czworonożnych pupili. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików uzupełniających codzienną psią dietę. Jeśli więc pupil nasz boryka się z niedoborami witamin czy mikroelementów, w prosty sposób przywrócić możemy jego organizm do stanu równowagi. Pamiętajmy jednak, że wdrażając suplementację, warto wykazać się rozwagą.

Psia dieta a suplementacja czworonoga

Kluczowym źródłem wszystkich niezbędnych substancji odżywczych powinna być dieta. Przede wszystkim starannie zadbajmy więc o to, by do miski naszego pupila trafiał pokarm naprawdę dobry. Najtańsze psie karmy zawierają tak wiele wątpliwej jakości wypełniaczy, konserwantów i sztucznych smakowych ulepszaczy, że trudno uznać je za zdatne do spożycia. Jeśli chcemy, by zwierzak nasz cieszył się dobrą formą i zdrowiem, sięgajmy po takie psie jedzenie, które nie przerazi nas składem zamieszczonym na etykiecie.

Jeśli do miski naszego pupila trafiają porządnie zbilansowane pokarmy, odpowiednio dostosowane do psiego wieku i trybu życia, nie musimy sięgać po dodatkowe suplementy. Producenci wysokiej jakości karm ze szczególną troską dbają o to, by zwierzak w jedzeniu otrzymywał pełen zestaw witamin i mikroelementów. Szczególnie ostrożnie do suplementów podchodzić powinniśmy wówczas, gdy pupil nasz jest na zaleconej przez lekarza weterynaryjnej diecie.

Kiedy zwierzakowi przyda się suplementacja?

W pierwszej kolejności suplementy dla psa » przydadzą się wtedy, gdy pożywienie naszego pupila nie jest wystarczająco zasobne we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pies niekoniecznie musi żywić się komercyjną karmą. Przygotowywane w domu jedzenie może być znakomitą alternatywą, warto pamiętać jednak o tym, że ciężko jest je odpowiednio zbilansować. Dobrej jakości karmy podlegają licznym testom i badaniom. Domowe posiłki nigdy nie są przygotowywane aż z taką precyzją. Stąd też gotując dla psa, sięgajmy po suplementy. Dodatkowe witaminowe wsparcie nawet przy komercyjnej karmie przyda się też zagorzałym niejadkom. W przypadku zwierzaków, u których stwierdzono awitaminozę, konieczność suplementacji jest sprawą oczywistą. Również, gdy zwierzak nasz stara się odzyskać zdrowie po przebytej chorobie, warto wesprzeć jego organizm.

Suplementy dla psa sprawdzą się też w przypadku psich seniorów, karmiących i ciężarnych suk oraz psiaków borykających się z przewlekłymi chorobami. Odpowiednio dobrana suplementacja w sposób znaczący wzmacnia organizm. Przy wdrażaniu jej warto jednak skorzystać z pomocy weterynarza.

Dlaczego przyjmowanie suplementów warto skonsultować z weterynarzem?

Zarówno niedobór, jak i nadmiar witamin i mikroelementów nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Dodatkowo w sposób niewłaściwy odczytać możemy występujące u psa objawy. Problemy związane ze stanem sierści i skórnymi zapaleniami mogą wynikać z niedoboru nienasyconych kwasów tłuszczowych. W takim wypadku zbawiennym preparatem okaże się olej z łososia ». Jeśli jednak powodem tych dolegliwości są zaburzenia metaboliczne bądź hormonalne, wdrożona powinna zostać inna terapia.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Kiedy trzeba kupić witaminy dla psa?

↓ WITAMINY DLA SZCZENIĄT ↓

Zwierzakom cierpiącym na stany zapalne stawów z pewnością pomogą specjalne wzmacniające preparaty zawierające chondroitynę i glukozaminę (poczytaj więcej o chondroitynie dla psa KLIK). Regularne i długotrwałe ich stosowanie zmniejsza ból i ułatwia poruszanie. Warto jednak sprawdzić wpierw, czy za niedomaganiem tym nie kryją się poważniejsze problemy neurologiczne.

Suplementy, nawet te bazujące na ziołach, mogą blokować działanie niektórych leków. Jeśli więc pupil nasz właśnie przyjmuje medykamenty, innych preparatów nie powinniśmy włączać na własną rękę.

Jeśli zauważymy, że psiak podupada na zdrowiu, wpierw udajmy się na weterynaryjną konsultację i ustalmy przyczyny dolegliwości. Dopiero po takiej ocenie sytuacji sięgnijmy po suplementy. Te, gdy tylko zostaną odpowiednio dobrane, okazać mogą się prawdziwym wybawieniem dla naszego zwierzaka.

↓ WITAMINY DLA PSA ↓

banerek-promocyjny-kakadu1

Zdjęcie: Fotolia.pl

Kupuj taniej!
Ekskluzywne oferty na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Gady
Psy
Koty

Zapisanie się do newslettera jest bezpłatne i nie wiąże się
z żadnymi kosztami. Zawsze masz możliwość wypisania się
z naszej listy mailingowej. Mail z kodem rabatowym dotrze
do Ciebie w ciągu 24 h.

*Rabat dotyczy zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu Sp. z o.o.