Transporter dla kota

Transporter dla kota

Kot to zwierzak, którego łatwo jest zabrać ze sobą w podróż. Niezależnie od tego, czy wybieramy się blisko, czy daleko. Bez różnicy, czy w trasę ruszamy własnym autem, autobusem, czy pociągiem. Nasz mruczek, by spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na miejsce, będzie potrzebował transportera (przeczytaj więcej o tym, co zrobić, gdy Twój kot źle znosi podróż KLIK)!

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając transporter dla kota?

Na rynku dostępne są różnorakie rodzaje transporterów dla kota. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc dobrze zastanowić się, który model okaże się najlepszy dla naszego zwierzaka. Trzy podstawowe opcje, pomiędzy którymi będziemy wybierać to: torby dla kotów, wiklinowe kosze i transportery wykonane ze sztucznego tworzywa. Częstotliwość i sposób podróżowania oraz charakter naszego milusińskiego to podstawowe kryteria, które w tej sytuacji warto wziąć pod uwagę.

Z kotem do weterynarza

Nierzadko zdarza się, że kot to prawdziwy domator. Najchętniej wcale nie opuszczałby on swych ciepłych czterech kątów. Jeśli już ruszyć ma w drogę, to w grę wchodzi przechadzka po okolicy – samochodu unika on jak ognia. Jeśli sytuacja nas do tego nie zmusza, takiego zwierzaka nie zabieramy ze sobą na wyprawy. Wówczas transporter przydaję się zazwyczaj raz do roku, gdy jedziemy na kontrolę do weterynarza. W tej sytuacji dobrze sprawdzają się miękkie, wygodne w transporcie torby. Szczególnie wówczas, gdy do lecznicy dostać musimy się miejskim autobusem lub na piechotę – „pojemnik” taki łatwo jest po prostu przewiesić przez ramię. Również w mieszkaniu nie zajmuje on wiele miejsca. Można go złożyć i schować do szafy.

Kot nienawykły do transportera może niespecjalnie lubić takie lokum. Wtenczas wszystkimi czterema łapami będzie on bronił się zarówno przed włożeniem go do środka, jak i przed wyjęciem. Odpinana materiałowa torba czy kosz wiklinowy okazać mogą się wtedy łatwiejsze w obsłudze niż plastikowe transportery. W tych ostatnich dobrym rozwiązaniem są dodatkowe, umieszczone na dachu pojemnika drzwiczki.

Koci transporter na długie podróże

Gdy kot nasz jest wytrawnym podróżnikiem i nie stroni od częstych przejażdżek samochodem, najlepiej wybrać dla niego solidny transporter wykonany z tworzywa sztucznego. Taki pojemnik to gwarancja bezpieczeństwa, jaką fundujemy naszemu czworonogowi. Nawet gdy podczas jazdy, któryś z naszych bagaży ześlizgnie się na koci domek, możemy mieć pewność, że zwierzakowi nic się nie stanie. Dodatkowo lokum takie łatwe jest też do utrzymania w czystości. Wygodnie można umyć je po powrocie do domu. W awaryjnej sytuacji, podczas samej podróży, też sprawnie uda nam się je posprzątać.

Transporter i kocie ostre pazury

Niektóre koty ze swych pazurów pożytek robią nieustannie. W domu spokojnie zabawiać mogą się one z przeznaczonym do tego drapakiem. W podróży z upodobaniem skrobią ścianki transportera. W takiej sytuacji materiał czy nawet wiklina na dłuższą metę nie zdadzą egzaminu. Lepiej wówczas wybrać solidniejszy pojemnik. Taki, w którym nasz milusiński nie wydrapie dziury.

Rozmiar transportera dla kota

Niezależnie od tego, jaki rodzaj transportera wybierzemy, koniecznie musi być on wielkością odpowiednio dobrany do kociaka. Zwierzak powinien w nim wygodnie stanąć i obrócić się dookoła – nie możemy umieścić go w klitce, która zupełnie sparaliżuje jego ruchy. Z drugiej strony jednak z nadmiarem przestrzeni też nie ma co przesadzać. W zbyt dużym transporterze kota ciężko nam będzie bezpiecznie przenosić – najzwyczajniej w świecie będzie on ślizgać się w środku. Dodatkowo kot czuje się pewniej, gdy może jednocześnie zerkać przez kratkę i wtulić się w tylną ściankę pojemnika. Dobry punkt widokowy i pełne zabezpieczenie od tyłu sprawią, że lepiej zniesie on podróż.

Spraw, by kotu transporter dobrze się kojarzył

Do przebywania w transporterze każdego kota trzeba przyzwyczaić. Warto zadbać o to nawet wtedy, gdy pupil nasz z lokum tego korzysta tylko od czasu do czasu. Transporter przede wszystkim powinien dobrze się kojarzyć. Gdy tylko zapowiadać on będzie wizytę u weterynarza, milusiński nasz już na sam jego widok czym prędzej da nogę. Zabawki, smakołyki czy ulubiony kocyk to akcesoria, które dobrze jest wykorzystać w treningu.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu