Szelki treningowe dla psa

Szelki treningowe dla psa

Spacer to dla większości psiaków najbardziej emocjonujący element codziennego planu dnia. Niepohamowana radość czworonogów często sprawia jednak, że relaksująca przechadzka zamienia się w sport ekstremalny. Jeśli nasz pupil uporczywie ciągnie na smyczy, z pewnością nie obejdzie się bez starannego szkolenia. Wyrabianie u zwierzaka dobrych nawyków mogą znacząco ułatwić szelki treningowe. Jaki jest mechanizm ich działania? Jak przy ich pomocy nauczyć psa prawidłowego chodzenia na smyczy?

Gdy pies ciągnie na smyczy

Czym wyróżniają się szelki treningowe dla psa?

Szelki treningowe dla psa to niezwykle pomocne narzędzie szkoleniowe, ułatwiające kształtowanie właściwych nawyków związanych ze spacerowaniem. Dzięki specjalnej konstrukcji wpływają one na ruchy czworonoga i znacząco utrudniają mu ciągnięcie na smyczy. Szelki treningowe pozwalają nam kontrolować ciało zwierzaka, a co za tym idzie – naprowadzać go na właściwe zachowania. Do szkolenia psów poleca się zwłaszcza szelki typu easy walk. W odróżnieniu od standardowych akcesoriów spacerowych wyposażone są one w zapięcie umieszczone z przodu. Taka budowa sprawia, że kiedy psiak zaczyna ciągnąć, jego ciało lekko obraca się w stronę właściciela. W ten sposób blokowane są niepożądane ruchy zwierzaka. Szelki easy walk nie wywołują u psa żadnego bólu ani dyskomfortu. Nauka może odbywać się więc w radosnej i bezstresowej atmosferze. Akcesoria tego typu ograniczają nakład pracy związanej z nauką psa chodzenia na smyczy i eliminują błędy wynikające z braku konsekwencji w szkoleniu. Dają pupilowi jasny sygnał, że jego zachowanie jest niefunkcjonalne, a co za tym idzie – niewarte powtarzania. Z każdym kolejnym treningiem u zwierzaka utrwala się przekonanie, że ciągnięcie na smyczy wcale nie ułatwia szybkiego dotarcia do celu. Dodatkowo szelki treningowe umożliwiają nam zapanowanie nad zwierzakiem bez konieczności używania siły czy awersji. Mogą zatem pomóc odzyskać przyjemność płynącą z codziennych spacerów.

↓ SZELKI TRENINGOWE TRIXIE DLA PSA ↓

Kiedy warto zakupić szelki easy walk dla psa?

Szelki treningowe są polecane dla wszystkich czworonogów, które mają problemy z chodzeniem na luźnej smyczy. Można więc wykorzystać je zarówno do wyrabiania odpowiednich nawyków spacerowych u czworonożnych juniorów, jak i do walki z niewłaściwymi zachowaniami u dorosłych zwierzaków. Warto stosować je zwłaszcza u silnych i nadpobudliwych psów, nad których reakcjami niekiedy trudno zapanować. Szelki easy walk sprawdzają się również podczas terapii agresji i lęków. Przy ich użyciu można uczyć czworonoga samokontroli i pewności siebie. Przydadzą się także do pracy nad efektywną komunikacją z pupilem.

Jak dobrać odpowiednie szelki treningowe dla psa?

Wszystkie akcesoria wykorzystywane do szkolenia zwierzaka muszą być ściśle dostosowane do jego wymagań. Aby szelki treningowe dla psa dobrze spełniały swoje zadanie, powinny być przede wszystkim precyzyjnie dobrane do gabarytów zwierzaka. Przed ich zakupem należy więc dokładnie zmierzyć obwód klatki piersiowej i szyi czworonoga (dowiedz się, jak zmierzyć psa, aby kupić mu dobre szelki KLIK). Akcesorium musi ściśle przylegać do ciała psa, nie powodując przy tym nadmiernego ucisku. Wybierając szelki dla psa », powinniśmy zwrócić też uwagę na szerokość pasków. Dla większych czworonogów najlepiej wybierać akcesoria o grubszych elementach. Bardzo ważna jest trwałość szelek treningowych. Za najbardziej wytrzymałe uznaje się te wykonane z taśmy polipropylenowej. Nie można ponadto pominąć wygody użytkowania. Szelki powinny być łatwe w zakładaniu i czyszczeniu, a przy tym dosyć miękkie i lekkie. Warto zdecydować się na model wyposażony w dodatkowe zapięcie, które pozwoli na standardowe przypięcie smyczy. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać szelki także w trakcie zwykłych spacerów. Możliwość zamontowania smyczy w dwóch miejscach będzie również bardzo przydatna podczas niektórych ćwiczeń treningowych.

Jak stosować szelki easy walk?

Aby oduczyć psa ciągnięcia na smyczy, nie wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Uzyskanie trwałej zmiany zachowania jest możliwe tylko przy pomocy skrupulatnego treningu. Wszystkie ćwiczenia najlepiej rozpoczynać w warunkach domowych. W takim środowisku zwierzak nie jest cały czas bombardowany nowymi bodźcami, a co za tym idzie – łatwiej mu skupić się na nas i naszych poleceniach. Dopiero kiedy pupil opanuje wszystkie umiejętności w zaciszu domowym, możemy zacząć trening na zewnątrz.

Każdą sesję treningową trzeba zacząć od założenia zwierzakowi szelek treningowych. Będą one dla psa wskazówką, że właśnie nadeszła pora na naukę. Szelki easy walk warto stosować razem ze smyczą nieautomatyczną, o długości około 1,5-2,5 m. Zanim przystąpimy do właściwego szkolenia, powinniśmy nauczyć pupila reagowania na tzw. sygnał neutralny. Może być nim np. cmoknięcie. Sygnał neutralny musi skłonić czworonoga do spojrzenia w naszym kierunku, a później do podążania za nami. Gdy pupil już go opanuje, spróbujmy przespacerować się z nim po pomieszczeniu lub ogrodzie. Jeśli zacznie napinać smycz, zatrzymajmy się i zastosujmy znany psu sygnał. Szelki easy walk spowodują, że zwierzak automatyczne odwróci się, dlatego dużo łatwiej będzie nam przyciągnąć jego uwagę i skłonić do pójścia w wyznaczonym kierunku. Swoje oczekiwania możemy też zasygnalizować czworonogowi komendą (np. „idziemy”). Za każde poprawnie wykonane zadanie należy oczywiście sowicie nagrodzić pupila. Aby nauka przebiegała szybciej, w trakcie spacerów warto jak najczęściej zmieniać kierunki i robić krótkie postoje. Zadbajmy również o to, by przed treningiem psiak mógł rozładować swoją energię poprzez różnorodne ćwiczenia fizyczne. Pozwólmy ponadto psu trochę powęszyć, co pomoże mu wyciszyć emocje. Bądźmy cierpliwi i konsekwentni, a na pewno efekty pojawią się prędzej, niż nam się wydaje.

↓ SZELKI TRENINGOWE DINGO DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Eudyptula — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu