Szelki dla psów

Szelki dla psów

Najczęściej zakłada się psom obrożę, ale mogą być one zastąpione szelkami. W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów szelek dla psów. Warto więc dobrze zastanowić się, które wybrać. Przed udaniem się do sklepu należy zmierzyć obwód szyi i klatki piersiowej psa.

Szelki do codziennego użytku dla psów

Najczęściej szelki dla psa kupuje się po to, by go wyprowadzać na spacer. To szelki do codziennego użytku. Pominąwszy materiał z którego są wykonane, można wyróżnić dwa podstawowe ich modele.
Szelki zapinane z boku dla psów

Szelki zapinane z boku składają się z dwóch „pętli”. Jedna obejmuje szyję, a druga klatkę piersiową zwierzęcia. Obie „pętle” połączone są paskami, z których jeden biegnie wzdłuż grzbietu a drugi wzdłuż klatki piersiowej. Zapina się te szelki przy pomocy zapięcia (klamry) znajdującej się na „pętli” obejmującej klatkę piersiową.

Szelki dla psa tego rodzaju są bardzo wygodne i co najważniejsze równomiernie rozkładają ciężar psa, a tym samym nacisk, gdy pies ciągnie. Ich wadą jest zaś trochę skomplikowany sposób zakładania.

Szelki zapinane na grzbiecie dla psa

Drugi popularny model szelek dla psów wygląda trochę jak dwie „pętle” rozdzielone paskiem materiału. Przez jedną z tych pętli przekłada się jedną psią łapę, a przez drugą pętlę, drugą psią łapę.

Następnie zapinamy szelki na grzbiecie. Nad zapięciem znajdują się dwa metalowe kółka do których przypinamy karabińczyk smyczy. Szelki zapinane na grzbiecie zdecydowanie łatwiej się psu zakłada, niż szelki poprzedniego modelu. Mniej jednak równomiernie rozkładają ciężar psa.

Szelki dla psów specjalne

Oprócz zwykłych szelek używanych na spacerach istnieją również szelki dla psa specjalne. Istnieje kilka ich rodzai, przeznaczonych do różnych celów.
Uprząż zaprzęgowa dla psów
Pies, który ma ciągnąć sanie lub wózek musi mieć na sobie specjalne szelki, nazywane zwykle uprzężą. Uprząż zaprzęgowa dla psa jest tak skonstruowana, by równomiernie rozkładać ciężar ciągniętego przedmiotu na najlepiej umięśnionych partiach psiego ciała.

Szelki samochodowe dla psów
Szelek samochodowych dla psa używamy podczas jazdy samochodem. Zgodnie z polskim prawem, wolno przewozić samochodem tylko psa zamkniętego w transporterze lub przypiętego pasami. A przypinamy go właśnie za pomocą specjalnych szelek.

Szelki dla psów przewodników

Dla psów pomagających osobom niepełnosprawnym produkowane są specjalne szelki. W zależności od potrzeby mogą być odmienne skonstruowane. Najbardziej znane są chyba szelki dla psa przewodnika niewidomych.

Są raczej sztywne (oczywiście nie mogą krępować ruchów psa) i zaopatrzone w specjalną rączkę, którą trzyma osoba niewidoma.

Materiały używane do produkcji szelek dla psów

Nie można zaprzeczyć, że starannie wykonane szelki ze skóry są bardzo eleganckie i wygodne. Ich poważną wadę jest jednak mały zakres regulacji wielkości. Ostatnimi czasy, poważną konkurencją dla szelek wykonanych ze skóry stały się szelki parciane dla psów.

Nazwa może niezbyt ładna, same szelki są jednak w większości przypadków bardzo estetyczne. I co najważniejsze, mają zwykle możliwości regulowania wielkości. Bardzo przydatne w przypadku szczeniaków, które przecież z dnia na dzień robią się coraz większe.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu