Szczotki dla psów

Szczotki dla psów

Szczotkami możemy czesać wszystkie psy, co nie oznacza jednak, że każda szczotka dla psa nadaje się dla każdego psa. Przecież poszczególne psy różnią się między sobą długością i strukturą futra.

Szczotki o długich i prostych zębach dla psów

Te szczotki dla psów różnią się między sobą gęstością i sztywnością osadzenia zębów. Szczotek o sztywnych i mocno osadzonych zębach używa się do czesania psów długowłosych o gęstym podszerstku. Jednak zęby nie powinny być zbyt gęsto osadzone, ponieważ utrudniałoby to rozczesanie gęstego futra.

Taka szczotka najlepiej sprawdza się przy czesaniu włosów na grzbiecie i bokach ciała. Szczotki delikatne, czyli o miękko osadzonych zębach używa się do czesania psów długowłosych o rzadkim podszerstku. Szata tych ras jest długa, ale niezbyt gęsta, dlatego zęby szczotki nie muszą być bardzo długie i bardzo sztywno osadzone.

Delikatna szczotka jest nawet lepsza, ponieważ futro należy czesać delikatnie, by nie wyrywać włosów. Szczotki te sprawdzają się zwłaszcza przy czesaniu włosów na grzbiecie i bokach ciała.

Szczotki o krótkich i prostych zębach dla psów

Podobnie, jak poprzednie te szczotki dla psów mogą różnić się gęstością i sztywnością zębów. Sztywne i twarde używa się ich do czesania do czesania psów krótkowłosych o gęstym podszerstku.

Szczotki delikatniejsze, o miękko osadzonych zębach można używać do czesania pewnych partii ciała, np. kryzy, ogona, łap, w przypadku psów długowłosych o rzadkim podszerstku.

Druciane o długich zakrzywionych zębach szczotki dla psów

Niestety, tego typu szczotki dla psów rzadko dostępne są w sklepach zoologicznych. A szkoda, ponieważ idealnie nadają się do wyczesywania martwych włosów u psów długowłosych o gęstym podszerstku. Szczotki te nie powinny być jednak zbyt gęste.

Druciane o krótkich zakrzywionych zębach szczotkidla psów

Od poprzednich te szczotki dla psów różnią się tylko długością zębów. Są idealne do czesania całego ciała u psów niestrzyżonych i tych części, na których pozostawia się dłuższy włos, np. na brzuchu i na łapach, u psów szorstkowłosych. Niektórzy właściciele obawiają się, że taka szczotka może pokaleczyć skórę zwierzęcia, ale gęste futro doskonale przed tym chroni.

Szczotek tego typu można używać również do czesania psów długowłosych o rzadkim podszerstku. Ale tylko do rozczesywania włosów na ich brzuchu i łapach. Nie powinno czesać się nimi włosów na grzbiecie, ponieważ byśmy je wyrywali.

Włosiane szczotki dla psów

Włosiane szczotki dla psów są niewątpliwie dużo delikatniejsze od szczotek drucianych, ale nie wyczesują aż tak dobrze martwego włosa. Miękkie szczotki włosiane sprawdzają się najlepiej przy czesaniu psów krótkowłosych o rzadkim podszerstku. Można je również używać do wykonania tzw. ostatnich szlifów w przypadku psów długowłosych o rzadkim podszerstku.

Ważne tylko, by wykonane były z materiału nie elektryzującego. Szczotki włosiane twarde są doskonałe do czesania psów krótkowłosych o gęstym podszerstku. Można nimi również czesać krótko przystrzyżone partie ciała u psów szorstkowłosych.

Gumowe szczotki dla psów

Wykonane są całkowicie z gumy. W sklepach zoologicznych dostępnych jest kilka ich modeli gumowych szczotek dla psów, różniących się rozmiarami i wielkością „zębów”. Wszystkie jednak bardzo dobrze usuwają martwe włosy. Idealnie nadają się do czesania psów krótkowłosych o rzadkim podszerstku. Ponadto można nimi czesać krótko strzyżone partie ciała u psów szorstkowłosych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu