{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Szampony dla psów z alergią

Alergia to powszechna choroba cywilizacyjna, dotykająca nie tylko ludzi, ale również naszych czworonożnych pupili. Psy z alergią i problemami skórnymi zwykle wymagają specjalnej diety oraz troskliwej pielęgnacji. Na rynku znajdziemy cały szereg szamponów i preparatów dedykowanych psom ze skłonnością do uczuleń. Niestety wiele z nich tylko podszywa się pod kosmetyki hipoalergiczne. Jak zatem rozpoznać dobry szampon dla psa z alergią?

Przyczyny i objawy alergii u psa

Jedną z najczęściej spotykanych wśród psów alergii jest nietolerancja pokarmowa. Pojawia się wtedy, gdy serwujemy pupilowi pokarm, którego nie powinien jeść. Częstą przyczyną uczulenia są podroby wieprzowe, jajka, a przede wszystkim produkty przetworzone lub zawierające barwniki i sztuczne dodatki. Alergia pokarmowa najczęściej objawia się dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, ale nie tylko. Psy z nietolerancją pokarmową często cierpią też na uporczywy świąd skóry. Prowadzi to do powstawania ran, na skutek ciągłego wydrapywania przez pupila sierści i skóry. Można zaobserwować również łysienia w okolicach oczu, uszu i łap psa.

Wielu czworonogów uczulają także pyłki, roztocza oraz grzyby. Objawy tego tylu alergii to głownie wysypka i silne swędzenie, ale mogą wystąpić również problemy z oddychaniem, a nawet astma.

Alergią typową dla psów jest też tzw. pchle zapalenie skóry, spowodowaną uczuleniem na jad i odchody pcheł. Również w przypadku tego schorzenia obserwuje się uporczywy świąd, wysypkę oraz ciągłe drapanie.

Częstą przyczyną alergii może być też szampon, w którym kąpiemy ulubieńca. Zdarza się, że pies, który nie miał dotychczas żadnych problemów skórnych, po kąpieli nagle zaczyna się drapać. A wkrótce potem pojawiają się podrażnienia oraz wysypka. Bywa, że to właśnie szampony dla psów, szczególnie te tańsze i ogólnodostępne, wywołują uczulenie.

Jaki szampon wybrać dla psa z alergią?

Przyczyn uczulenia może być wiele, zatem w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się z weterynarzem i znaleźć źródło alergenu. Niezależnie od wyników testów, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację sierści i wrażliwej skóry psa. Zaczynamy od wyboru specjalistycznego szamponu leczniczego, przeznaczonego dla psów ze skłonnością do alergii.

Kupujemy preparaty hipoalergiczne, tworzone wyłącznie z naturalnych składników, takich jak aloes, płatki owsiane, olejki roślinne, z zawartością protein oraz witamin. Unikamy preparatów, w których składzie dominują detergenty, sztuczne barwniki i aromaty.

Dobry szampon powinien nie tylko usuwać zabrudzenia, ale również nawilżać i odbudowywać naskórek oraz pielęgnować sierść zwierzęcia. Godne polecenia są, przede wszystkim szampony na bazie aloesu, mającego działanie łagodzące oraz przeciwświądowe.

Na co uważać kupując szampon dla psa

Kosmetyki i preparaty do pielęgnacji sierści psów znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym czy supermarkecie. Niestety zapewniania producentów niektórych środków mocno mijają się z prawdą. Na wielu opakowaniach możemy znaleźć informacje o tym, że szampon składa się wyłącznie z naturalnym substancji i jest całkowicie hipoalergiczny. Zdarza się, że wybieramy produkty kierując się wyłącznie ceną lub obietnicami producenta, a zupełnie ignorujemy tabelkę ze składem preparatu. Jednak z uwagi na dobro naszego pupila powinniśmy zwracać większą uwagę na skład, dokładnie czytać etykiety i wiedzieć jakich substancji należy się wystrzegać (przeczytaj więcej o szamponach dla psów KLIK).

Niestety przeanalizowanie składu niektórych kosmetyków może sprawiać trudności, ze względu na skomplikowane nazwy związków chemicznych. Wybierając szampon dla psa, szczególnie dla takiego ze skłonnością do alergii, unikamy związków ftalanów, fenoli, parabenów czy bifenyli.

Im prostszy i bardziej przejrzysty jest skład preparatu, tym lepiej. Powinien on bazować na naturalnych składnikach, pozyskiwanych z roślin lub owoców. Jeśli nie potrafimy wymówić, a nawet przeczytać nazw niektórych składników, lepiej odstawmy kosmetyk z powrotem na sklepową półkę.

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu