Suche karmy Farmina dla psa

Suche karmy Farmina dla psa

Podstawę psiego menu stanowią zazwyczaj karmy suche. Marka Farmina, jak na producenta wysokiej jakości psich specjałów przystało, w zakresie tym pochwalić może się niezwykle bogatą listą produktów. Bez problemu odnajdziemy więc tu nie tylko dania dostosowane do psiego wieku i gabarytów, ale i bezzbożowe typowo mięsne produkty oraz karmy weterynaryjne i wspomagające naszą troskę o zdrowie ukochanego pupila.

Jakość karm marki Farmina

Nie jest tajemnicą, że o gatunku karm świadczą przede wszystkim artykuły używane w procesie produkcji. Stąd też Farmina, mająca na uwadze jakość swego asortymentu, sięga po żywność niemodyfikowaną genetycznie i niezanieczyszczoną antybiotykami, sterydami oraz hormonami. Polityka firmy zakłada, że dostawcy żywności są znani i sprawdzani, a wszelkie wykorzystywane w karmach składniki muszą być zaaprobowane jako produkty nadające się do spożycia przez ludzi. Kolejną kwestią, na którą nacisk kładzie marka Farmina, jest jakość wykorzystywanego w karmach białka, gdyż to ono warunkuje i podtrzymuje zasadnicze funkcje życiowe organizmu. Wiadomo, że zwłaszcza w przypadku kotów niezwykle ważne jest to, by było ono zwierzęcego pochodzenia. Jeśli zależny nam jednak na tym, by i psiak nasz raczył się typowo mięsną ucztą, jak najbardziej sięgnąć możemy po produkty sygnowane logiem Farmina. Wykorzystywane w nich białko ze źródeł zwierzęcych stanowi od 92 aż do 97% całości użytych w danej karmie protein. Wartą wspomnienia kwestią jest i to, że dania tej firmy wolne są od sztucznych barwników, ulepszaczy smaku i konserwantów.

Suche karmy Farmina dla psa – naturalny sposób konserwacji

W przypadku suchych karm dla psów spory problem stanowią dodawane do jedzenia konserwanty. Przysmaki tego typu z racji na swą konsystencję i długi termin ważności muszą być zabezpieczane. Dodawane do psich dań konserwanty chronią więc tłuszcze czy rozpuszczalne w tłuszczach witaminy przed utlenianiem. Zapobiegają więc one zmianie smaku, koloru czy tekstury psiego przysmaku oraz zapewniają to, że nie psuje się on i nie traci swych odżywczych właściwości. Zasadniczy problem dotyczy tu więc nie samych środków konserwujących, a tego, jakich dokładnie konserwantów używają producenci. Prawo nie wymaga tego, by na paszach dla zwierząt zamieszczany był pełny skład produktu i dlatego nie tak łatwo jest sprawdzić, jakie konserwanty znajdują się w jedzeniu. Niestety wśród takich tajemniczych dodatków często pojawia się m.in. galusan propylu czy związek BHA lub BHT. W grę wchodzą więc tu takie konserwujące substancje, które w badaniach laboratoryjnych wykazują działanie rakotwórcze oraz mogą uszkadzać wątrobę, nerki, tarczycę czy płuca. Chcąc zapewnić zwierzakowi karmę wysokiej jakości, zadbać powinniśmy więc i o to, by wybrany przez nas produkt konserwowany był w sposób w pełni naturalny.

↓ SUCHE KARMY FARMINA CIBAU DLA PSA ↓

Na kwestię tę baczną uwagę zwraca dbająca o jakość swych produktów marka Farmina. Wszystkie dania sygnowane jej logiem utrwalane są więc tylko i wyłącznie przy użyciu naturalnych przeciwutleniaczy. Wśród nich prym wiodą tokoferole wchodzące w skład witaminy E, kwas askorbinowy, polifenole, retinoidy będące pochodną witaminy A czy bioflawonoidy. W przeciwutleniacze zasobne są też wykorzystywane w karmach zboża, warzywa i owoce, a więc m.in. owies, buraki, ziemniaki, jagody czy porzeczki. Naturalne antyoksydanty nie tylko konserwują żywność i nie szkodzą zdrowiu naszych zwierzaków, ale i zwalczają wolne rodniki, a tym samym opóźniają proces starzenia się komórek. Dodatkowo o świeżość i smak karm producent dba też, zapewniając optymalny sposób ich pakowania. Z paczek usuwany jest więc mogący szkodzić jedzeniu tlen, w jego miejsce wprowadzany jest zaś azot.

Linie suchych karm dla psów marki Farmina

→ Karmy Farmina weterynaryjne i ukierunkowane na konkretne schorzenia

Suche karmy Farmina dla psa z linii Vet Life „Natural Diet” to bazująca na naturalnych składnikach pokarmy weterynaryjne, a więc takice, które wspierają leczenie zdiagnozowanych dolegliwości. Oferta produktów z tej serii jest niezwykle bogata. Odnajdziemy tu więc m.in. dania wspomagające pracę wątroby, stawów czy nerek, karmy ograniczające powstawanie kamieni moczowych, cystynowych i szczawianowych bądź pomagające psiakom cierpiącym na zaburzenia wchłaniania jelitowego, nadwagę, cukrzycę, przewlekłą niewydolność serca czy alergie pokarmowe. Ciekawą propozycją jest też karma przeznaczona dla szczeniąt borykających się z zaburzeniami wzrostu.

↓ SUCHE KARMY WETERYNARYJNE FARMINA DLA PSA ↓

Inne propozycje wspierające psie zdrowie odnajdziemy w obrębie linii Farmina N&D Quinoa. I w tym wypadku, choć nie są to karmy weterynaryjne, do czynienia mamy z daniami ukierunkowanymi na konkretne schorzenia, w tym m.in. na zaburzenia trawienia, otyłość czy problemy skórne wynikające z nietolerancji pokarmowej. Dodatkowym atutem tych przysmaków jest to, że zboża glutenowe zastąpione zostały tu przez bogatą w błonnik komosę ryżową.

→ Karmy Farmina z niską zawartością prazboża

Linię karm Farmina Natural&Delicious Ancestral Grain tworzą przysmaki w 60% bazujące na mięsie, w 20% zaś na zbożach i kolejnych 20% na warzywach, owocach, witaminach i minerałach. Jak sama nazwa wskazuje, sięgając po ziarna, producent wykorzystać postanowił ich prastare odmiany, a więc orkisz i owies. Dania te wolne są więc od tak często wykorzystywanej w psich karmach pszenicy, kukurydzy czy soi.

↓ SUCHE KARMY FARMINA DLA PSA Z PRAZBOŻAMI ↓

→ Karmy Farmina bezzbożowe

Jeśli dla naszych milusińskich poszukujemy typowo bezzbożowych przysmaków, wybierać możemy pośród licznych smakowych wariantów linii N&D Prime, N&D Pumpkin i N&D Ocean. W przypadku drugiej ze wspomnianych tu propozycji skład tworzących ją dań wzbogacony został o dynię wykazującą właściwości proodpornościowe, przeciwzapalne i przeciwpasożytnicze. Linię N&D Ocean z kolei tworzą przysmaki typowo rybne.

↓ BEZZBOŻOWE SUCHE KARMY FARMINA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Kliknij, aby zobaczyć więcej suchych karm Farmina dla psa w e-sklepie Kakadu KLIK »

Zdjęcie: © zaziedanslacuisine — istockphoto.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu