Sucha karma dla psów - główne cechy

Sucha karma dla psów – główne cechy

Suche karmy dla psów zrewolucjonizowały żywienie tych domowych czworonogów i są w chwili obecnej najbardziej popularną formą pożywienia, który im podajemy. Niewątpliwie mają wiele zalet, których nie posiada tak zwane domowe jedzenie. Przede wszystkim jest to pożywienie pełnowartościowe. Dobrej jakości zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla naszych pupili. Co by nie mówić, trudno jest samodzielnie przygotować taki posiłek, nie żeby było to niemożliwe, ale wymaga jednak pewnego wysiłku. Co ważniejsze suche karmy dla psów występują w wielu rodzajach dostosowanych do potrzeb konkretnych zwierząt, np. szczeniąt, psów z nadwagą, psów ras małych czy dużych, itd. Dzięki czemu, pożywienie naszego psa jest jeszcze lepiej zbilansowane. I wreszcie, nie bez znaczenia jest niska zawartość wody w tych produktach – pozwala to na ich długie i łatwe przechowywanie.

Niska wilgotność suchych karm dla psów

Suche pokarmy mają niewielką zawartość wody (około 10%), dzięki czemu posiadają dwie istotne cechy:
Procentowa zawartość poszczególnych składników pokarmowych w karmie suchej dla psów jest większa niż w tej samej objętości karmy mokrej. Oznacza to, że wystarczy mniejsza porcja suchego pokarmu, by zwierzę się najadło i, co najważniejsze, otrzymało wystarczającą dawkę niezbędnych składników pokarmowych.
Sucha karma nie psuje się tak szybko i może być długo przechowywana, również po otwarciu oryginalnego opakowania. Nawet w temperaturze pokojowej sucha karma długo zachowuje świeżość. Musimy ją tylko trzymać w szczelnych i nieprzezroczystych pojemnikach, ponieważ pod wpływem światła i tlenu następuje powolny rozkład zawartych w karmie składników odżywczych.

Łatwość w dozowaniu suchych karm dla psów

Wystarczy wsypać odmierzoną porcję suchej karmy dla psów do miski.

Pełnowartościowość suchych karm dla psów

Suche karmy dla psów są pełnowartościowym posiłkiem, czyli takim które zawiera wszystkie niezbędne do życia i prawidłowego rozwoju składniki pokarmowe.

Duży wybór rodzajów suchych karm dla psów

Asortyment suchych karm jest bardzo bogaty. Mamy więc:

  • suche karmy dla psów o różnej kondycji fizycznej, np. karmy dla psów z nadwagą, karmy dla psów alergików i karmy dla psów sterylizowanych.
  • suche karmy dla psów należących do konkretnych ras, itd.

Njabrdziej bogaty asortyment tego typu produktów znajdziemy wśród karm dla psów Royal Canin. Dodatkową zaletą tej marki jest to, że produkty przeznaczone dla zwierząt o konkretnych potrzebach żywieniowych dostępne są we wszystkich grupach wagowych. Zwykle bowiem producenci tego typu pokarmy przeznaczają dla wszystkich ras.

Mały wybór gatunków mięs, z których są produkowane suche karmy dla psów

Większość suchych karm dla psów produkowana jest na bazie mięsa drobiowego, np wszystkie karmy Royal Canin. Aczkolwiek możemy znaleźć również karmy produkowane na bazie innych rodzajów mięsa np. jagnięciny, wołowiny, łososia a nawet strusia. Ich asortyment jest jednak znacznie mniejszy i zazwyczaj te rodzaje mięsa są mieszane z drobiowym.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Ptaki
Psy
Małe ssaki
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu