Środki przeciw pchłom i kleszczom dla psów

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla psów

Pasożyty zewnętrzne, takie jak pchły i kleszcze, stanowią niestety dosyć powszechny problem pośród domowych czworonogów. A warto pamiętać, że zarażenie nimi jest dla psa nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia. Na szczęście w sklepach zoologicznych Kakadu pojawiło się już wiele środków, służących do ochrony naszych ulubieńców. Jaki preparat zapewnia psu najlepszą ochronę przed pchłami i kleszczami?

Najlepsze preparaty na kleszcze dla psa

Najlepsze środki na pchły i kleszcze dla psów

Jak już wspomniano, na rynku dostępne są rozmaite specyfiki zwalczające problem pcheł i kleszczy u czworonogów. Poszczególne środki różnią się nie tylko sposobem aplikacji czy okresem działania, ale przede wszystkim zawartością substancji biobójczej. Dlatego wybierając taki preparat powinniśmy zwrócić uwagę na zalecenie producenta umieszczone na opakowaniu. Środki przeciw pchłom i kleszczom dla psa zawsze dobieramy bowiem odpowiednio do wagi i wielkości zwierzaka. Pamiętajmy, że zbyt silny specyfik mógłby zaszkodzić również naszemu pupilowi, z kolei dawka zbyt mała jak na jego gabaryty nie zapewni wystarczającej ochrony. Jakie preparaty sprawdzają się najlepiej?

↓ BAYER PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

Krople spot-on na pasożyty zewnętrzne u psa

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom w postaci kropli to chyba najpopularniejszy sposób walki z tymi pasożytami. Środki tego rodzaju aplikuje się bezpośrednio na skórę czworonoga za pomocą dołączonej pipetki. Cała operacja nie sprawia większego problemu, musimy jedynie uważać, by nałożyć preparat tam, gdzie pupil nie będzie mógł go zlizać. Najlepiej więc zakropić je na karku lub między łopatkami. Zawarta w kroplach substancja czynna wchłania się do warstwy lipidowej naskórka, skąd wraz z łojem rozprowadzana jest po całym ciele zwierzaka. W ciągu 48 godzin substancja ta eliminuje wszystkie pchły i kleszcze żerujące na skórze pupila, a przez kolejne 4-5 tygodni odstrasza kolejne pasożyty. Stosując takie preparaty pamiętajmy, że specyfik potrzebuje kilku godzin na wchłonięcie. Co więcej, przez pierwsze 2-3 dni pupil powinien unikać deszczu i kąpieli.

↓ KROPLE SPOT ON PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

Spray na pchły i kleszcze dla psa

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla psów w formie sprayów działają bardzo podobnie do wymienionych wyżej kropli, jednak różnią się sposobem aplikacji. Spray należy nanieść na całą powierzchnię ciała zwierzaka, co znaczy, że trzeba starannie odgarniać kolejne warstwy sierści, by móc zaaplikować go równomiernie i bezpośrednio na skórę. Podczas takiego zabiegu powinniśmy też uważać, by środek nie dostał się do oczu i nosa pupila.

↓ SPRAYE DO ZWALCZANIA PCHEŁ I KLESZCZY W OTOCZENIU PSA ↓

Do wyboru mamy także spraye do zwalczania pasożytów w otoczeniu czworonoga. Taki preparat warto rozpylić we wszelkich domowych zakamarkach, kątach za meblami czy innych zacienionych kryjówkach, w których mogłyby bytować jaja i larwy pcheł. Środek skutecznie je wyeliminuje i nie dopuści do przeobrażenia larw.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa

Kolejnym sposobem na pozbycie się pcheł i kleszczy są specjalne obroże antypasożytnicze (poczytaj więcej o obroży Bayer Foresto dla psów i kotów KLIK). Ten sprytny wynalazek to chyba jeden z najskuteczniejszych i najwygodniejszych w użyciu środków na pasożyty zewnętrzne. Obroża nasączona jest kilkoma substancjami biobójczymi, które stopniowo uwalniają się i wnikają do gruczołów łojowych naskórka. Warto pamiętać, że obroża działa w sposób kontaktowy i żeby należycie spełniała swą funkcję powinna stale przylegać do skóry zwierzaka. Zawarte w niej substancje skutecznie eliminują kleszcze i pchły we wszystkich stadiach rozwoju. Ogromną zaletą takiej obroży jest fakt, że może zapewniać skuteczną ochronę nawet przez 6-8 miesięcy. Takie akcesoria są też wodoodporne, więc nie ma obaw, że stracą swoje właściwości pod wpływem kontaktu z wodą.

↓ OBROŻE PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

Szampony do zwalczania pasożytów

W sklepach zoologicznych Kakadu dostępne są także szampony przeciwpchelne i przeciwkleszczowe. Dobrej jakości szampony skutecznie eliminują zarówno dorosłe insekty, jak i ich larwy oraz jaja. Niestety preparaty tego rodzaju to raczej środki doraźne, pomocne, gdy pupil już zarazi się pasożytami. Na rynku są co prawda szampony o właściwościach odstraszających, ale nie zapewniają tak długiej i ciągłej ochrony przed pchłami oraz kleszczami, jak chociażby obroże. Warto jednak stosować je od czasu do czasu, jako dodatek do innych preparatów, by zwiększyć bezpieczeństwo pupila.

↓ FRONTLINE PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © mckaphoto — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Obroża przeciw kleszczom dla psa | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu