Bayer Foresto dla psow i kotow

Bayer Foresto obroża dla psów i kotów

Dosyć niedawno firma Bayer Animal Health wprowadziła na rynek najnowszy model obroży Foresto, dedykowany zarówno mruczkom, jak i psiakom. Długie badania i liczne testy doprowadziły do powstania produktu, który jest stuprocentowo bezpieczny, a do tego niezwykle skuteczny i praktyczny. Obroża zapewnia zwierzakom jednoczesną ochronę przed pchłami i kleszczami, a ponadto odstrasza te pasożyty, co pozwala na o wiele większe zredukowanie zagrożenia transmisji chorób, które kleszcze i pchły mogą przenosić. Obroża Foresto dla psów i kotów działa ponadto aż osiem miesięcy, jest wytrzymała i wygodna.

Preparaty na kleszcze dla psa

Jak działa obroża Foresto dla psów i kotów?

Mechanizm działania obroży przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych jest podobny w przypadku wielu produktów tego typu (poczytaj więcej o działaniu obroży przeciwkleszczowej KLIK). Oczywiście każdy producent może stosować nieco inną substancję czynną i w nieco innych proporcjach, rzecz jasna w granicach tego, co jest dopuszczone w limitach bezpieczeństwa. Chemia zawarta w obroży przenika do warstwy lipidowej zwierzaka i stamtąd jest rozprowadza po całym ciele, aby zapewnić skuteczną i długą ochronę. Obroża Foresto dla psów i kotów zawiera specjalną, unikatową matrycę polimerową, która pozwala na uwalnianie się z produktu w kontrolowanych dawkach dwóch bardzo skutecznych substancji czynnych. To imidakloprid oraz flumetryna. Nazwą brzmią kosmicznie, ale my musimy tylko wiedzieć, że taka chemia jest dla zwierzaka jak najbardziej bezpieczna i w żaden sposób nie zaszkodzi jego zdrowiu, natomiast dla kleszczy i pcheł okaże się zabójcza.

↓ OBROŻA BAYER FORESTO DLA PSÓW I KOTÓW ↓

Wybieramy obrożę Foresto dla pupila

Przede wszystkim musimy pamiętać, że bez względu na to, czy mamy do kupienia obrożę tradycyjną, czy specjalistyczną, ważne jest, aby prawidłowo ją dopasować. Za ciasny model dusi, obciera i ugniata szyję, co jest bardzo niekomfortowe, a jeśli jest naprawdę przyciasna, może doprowadzić nawet do podduszenia zwierzaka albo uszkodzenia jego kręgosłupa szyjnego. Z kolei zbyt obszerna obroża po prostu zsunie się z szyi i psiak lub mruczek ją zgubi albo zacznie obijać się o jego głowę i szyję, co doprowadzi w końcu pupila do furii. Zbyt cienkie albo szerokie obroże także są bardzo niewygodne i mogą powodować problemy z przełykaniem albo poruszaniem głową. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy zmierzyć obwód szyi pupila, a najlepiej także głowy, aby mieć pewność, że wybrany przez nas rozmiar okaże się dobry. W przypadku obroży z substancjami czynnymi bardzo ważną sprawą jest także dobranie produktu do wagi psiaka albo mruczka. Zbyt mała ilość chemii nie spełni bowiem swojej roli, natomiast za duża może grozić negatywnym wpływem na stan zdrowia zwierzaka. Foresto ma w ofercie dwie obroże, dokładnie oznaczone jeśli chodzi o wymiary i wagę futrzaka. Psiaki i mruczki poniżej ośmiu kilogramów wybierają zatem model mniejszy, który ma 38 centymetrów, dla pupili powyżej ośmiu kilogramów (czyli tylko kudłaczy) powstał model liczący siedemdziesiąt centymetrów. Oba modele są wodoodporne, lekkie, wytrzymałe i mają szary kolor. Sprzedawane są w specjalnych pojemniczkach, z wyglądu przypominających trochę krem do rąk albo pastę do butów.

Dlaczego pasożyty są groźne dla psów i kotów?

Pasożyty nie tylko paskudnie wyglądają i utrudniają życie, ale mogą też stanowić prawdziwe zagrożenie. Pchły żywią się krwią i ze względu na małe rozmiary są bardzo trudne do złapania. Nieustannie podrażniona i rozdrapywana przez zwierzaka skóra nie ma szans się zagoić. Powstają ranki albo nawet łysiejące placki na ciele. Brak pomocy w takim przypadku może prowadzić do wtórnych zakażeń, ropienia, grzybicy, a także pchlego atopowego zapalenia skóry. Rozgryzienie pchły przez kudłacza albo mruczka może z kolei spowodować zarażenie się tasiemcem, którego jajo znajdowało się wewnątrz pchły. Kleszcze natomiast roznoszą wiele bardzo poważnych chorób, które rozwijają się czasem nawet latami, niemal bezobjawowo, a kiedy wystąpią już wyraźne sygnały, jest zazwyczaj zbyt późno na leczenie. Wśród najczęściej przenoszonych przez kleszcze chorób można wymienić boreliozę », babeszjozę (poczytaj więcej o babeszjozy u psa KLIK) oraz zapalenia opon mózgowych. Chrońmy zatem naszego pupila! Prewencja jest o wiele lepsza od leczenia.

↓ OBROŻA BAYER FORESTO DLA PSÓW I KOTÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © chendongshan — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu