{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla psa

Inwazja pcheł i kleszczy to problem, który może dotknąć każdego czworonoga. Pasożyty te są nie tylko niezwykle dokuczliwe, ale też niekiedy śmiertelnie niebezpieczne. Nie ulega więc wątpliwości, że trzeba z nimi walczyć. Jakie środki pomogą nam chronić psa przed pchłami i kleszczami?

Obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe dla psa

Obroże to jedne z najskuteczniejszych, a zarazem najwygodniejszych w stosowaniu środków antypasożytniczych. Akcesoria takie działają w sposób kontaktowy, dlatego należy zadbać o to, aby ściśle przylegały do skóry zwierzaka. Obroże zawierają najczęściej kilka substancji czynnych, które działają zarówno na pchły, jak i na kleszcze. Co więcej, często zabijają pasożyty we wszystkich stadiach rozwojowych. Kolejną zaletą obroży przeciwpchelnych » i przeciwkleszczowych jest ich długi czas działania – potrafią być skuteczne nawet przez 6-8 miesięcy. Większość tego typu akcesoriów jest też wodoodporna, dlatego nie ma obaw, że obroża pod wpływem deszczu straci swoje właściwości. Produkt należy koniecznie dopasować do wielkości i wagi zwierzaka. Warto pamiętać, że u czworonogów, u których nie należy stosować substancji biobójczych, możemy wykorzystać obrożę na bazie naturalnych olejków eterycznych. Jest ona zupełnie nietoksyczna, jednak wykazuje działanie jedynie odstraszające (dowiedz się więcej o działaniu obroży przeciwpchelnej dla psa KLIK).

Krople na pchły i kleszcze

Preparaty w postaci kropli aplikuje się za pomocą pipetki bezpośrednio na skórę psa (najczęściej na karku). Zawarta w nich substancja czynna (np. fipronil, permetryna) dociera do warstwy lipidowej naskórka, skąd rozprzestrzenia się na całą powierzchnię ciała zwierzaka. Dzięki temu krople w przeciągu 24-48 godzin doprowadzają do śmierci pcheł i kleszczy obecnych na psiaku. Preparaty spot-on gwarantują ochronę przed ponowną inwazję pasożytów przez okres około 1-2 miesięcy. O czym należy pamiętać, stosując tego typu preparaty? Przede wszystkim dawkę specyfiku trzeba dopasować do wagi zwierzaka. Bezpośrednio przed i po aplikacji kropli (przez 24-48 h) nie należy kąpać pupila. Oprócz kropli zawierających substancje biobójcze istnieją również preparaty oparte na składnikach naturalnych. Do wyboru mamy także specyfiki z dimetikonem, który uniemożliwia pchłom i kleszczom poruszanie się, przez co prowadzi do ich śmierci.

Spraye do zwalczania pasożytów

Specyfiki w sprayu rozpyla się na całą powierzchnię ciała zwierzaka. Podczas aplikacji trzeba więc bardzo starannie odgarniać kolejne partie sierści. Specyfik musimy bowiem nanieść bezpośrednio na skórę, w innym wypadku nie będzie skuteczny. Trzeba zachować jednak szczególną ostrożność, by środek nie dostał się do oczu lub nosa naszego pupila. Preparaty te wykazują podobny czas działania jak krople. Niestety, dla niektórych lękliwych psiaków aplikacja sprayu może być nieco stresująca. Nawet jeśli korzystamy z innych środków przeciwpasożytniczych, z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się w spray zwalczający insekty w otoczeniu czworonoga. Preparat warto rozpylić we wszelkich kątach i zakamarkach, w których mogą kryć się pchły. Można nim spryskać także legowisko psiaka. Tego typu preparaty zabijają pchły obecne w środowisku domowym, a także nie dopuszczają do przeobrażenia larw. Na ogół działają przez okres 2 miesięcy.

↓ SPRAYE DO ZWALCZANIA PCHEŁ I KLESZCZY W OTOCZENIU PSA ↓

Szampony przeciwpchelne

Szampony to środki wspomagające ochronę przed pchłami i kleszczami. Mają więc jedynie działanie odstraszające. Szampony często zawierają np. olejek z miodli indyjskiej, znany ze swoich dobroczynnych właściwości. Dla uzyskania pożądanych efektów preparaty tego typu należy aplikować na ogół co dwa tygodnie.

↓ OBROŻE PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

Jak wybrać odpowiedni preparat przeciw pchłom i kleszczom dla psa?

Aby dopasować specyfik do wymagań pupila, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Istotne jest przede wszystkim nasilenie problemu. Jeżeli pies już zmaga się z uciążliwymi pasożytami, często będziemy musieli sięgnąć po silne środki, zawierające substancje biobójcze. Do działań profilaktycznych wystarczające mogą być natomiast specyfiki na bazie substancji naturalnych. Co więcej, przy wyborze specyfiku warto uwzględnić również ryzyko zarażenia pasożytami zewnętrznymi. Jeśli np. mieszkamy na terenie, gdzie występuje duża populacja kleszczy, nasz pies będzie potrzebował stałej ochrony. Dobrym wyborem może wtedy być obroża. Oprócz tego musimy oczywiście zwrócić uwagę na stan zdrowia naszego pupila i ewentualne przeciwwskazania do stosowania poszczególnych preparatów.

↓ KROPLE SPOT-ON PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu