Smycze dla psów

Smycze dla psów

Smycz dla psa potrzebna jest przede wszystkim dlatego, że nie wszędzie można puszczać zwierzaka luzem. Ponadto smycz daje kontrolę nad pupilem, co jest istotne w przypadku szczeniąt. Trzecim ważnym powodem jest nauka. Szczenię musi się nauczyć posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze. Istnieją nawet specjalne smycze szkoleniowe.

Skórzane, parciane i metalowe smycze dla psów

Najbardziej eleganckie są skórzane smycze dla psów. Mogą być jednak bardzo drogie, szczególnie te wykonane ze skóry najlepszego gatunku. Zdecydowanie tańsza jest imitacja. Prawdziwa skóra czy nie, przy zakupie warto zwrócić uwagę na mocne szycie lub nitowanie.

Najlepiej gdy jest i szyta i nitowana jednocześnie, szczególnie przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów przewyższają te robione ze skóry wzorami i kolorami. Są przy tym zwykle wykonane z plecionki, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość. I w tym w przypadku warto dokładnie przyjrzeć się ich wykończeniu.

I wreszcie metalowe smycze dla psów. Mają postać łańcuszka, ale rączka wykonana jest z innego materiału, np. ze skóry. Ich największą wadą jest stosunkowo duża waga.

Różnej długości smycze dla psów

Pejcze dla psów

Pejcz to smycz bardzo krótka, średnio do pół metra. Często bywa gruba i sztywna, zwłaszcza gdy przeznaczona jest dla dużych i silnych psów.

Standardowe smycze dla psów

Smycz dla psa standardowej długości jest najbardziej popularna. Mierzy zwykle około metra. Nie można powiedzieć, by na takiej smyczy pies się wybiegał, ale też nie jest zmuszony poruszać się blisko nogi właściciela, tak jak w przypadku prowadzenia na pejczu.

Długie smycze dla psów

Smycze tego rodzaju mają około dwóch metrów. Nazywa się ją także smyczą przedłużaną, a to z tego powodu, że można regulować jej długość. Zależnie od potrzeby może być złożona na pół, skrócona o jedną trzecią lub całkowicie rozłożona. Dlatego smycz przedłużana jest zdecydowanie najlepsza dla szczeniąt.

Różne przeznaczenie smyczy dla psów

Spacerowe smycze dla psów

Smyczami spacerowymi możemy określić wszystkie rodzaje smyczy używanych na co dzień podczas zwykłych spacerów z psem

Szkoleniowie smycze dla psów

Smycze szkoleniowe są zwykle bardzo długie: pięć, dziesięć, piętnaście lub więcej metrów. Mają postać taśmy lub linki. Jak sama nazwa wskazuje używa się ich podczas szkolenia, np. do nauki wykonywania takich poleceń, jak zostań, noga, idź, itd. Dzięki swojej długości dają psu swobodę poruszania, a właściciel nadal ma się nad nim kontrolę.

Ringówki dla psów

Ringówka służy wyłącznie do prowadzenia psa po ringu wystawowym. Nie jest długa, ponieważ pies musi biec tuż przy nodze swojego pana. Nie przypina się jej do obroży dla psów – na jej końcu znajduje się coś w rodzaju pętli, którą zakłada się psu na szyję. Ringówki mają postać linki lub rzemyka, a ich grubość i kolor zawsze dobiera się do wielkości i umaszczenia psa.

Automatyczne smycze dla psów

Zdecydowanie najmodniejszy, jeśli można się tak wyrazić, rodzaj smyczy. Wygląda jak zgrabne pudełeczko z uchwytem do trzymania. Wewnątrz ukryty jest mechanizm zwijający i taśma albo linka będąca właściwą smyczą. Praktycznie wszystkie modele dostępne na rynku wyposażone są w przycisk blokujący zwijanie i rozwijanie smyczy.

Automatyczna smycz dla psa ma zwykle pięć lub dziesięć metrów, a przy tym, dzięki mechanizmowi zwijającemu nie plącze się, czyli jest bardzo praktyczna w zastosowaniu. Wszystko zależy od psa. Smycz automatyczna najlepiej sprawdza się w przypadku psów małych i średnich. Niestety, im większy pies, tym większa i zarazem cięższa jest smycz automatyczna.

Mimo swoich niewątpliwych zalet, nie jest to rodzaj smyczy nadającej się do prowadzenia szczeniaka, który jeszcze przy nodze grzecznie chodzić nie potrafi, oraz dla niezbyt posłusznych psów dorosłych. Utrudnia ona bowiem, lub wręcz uniemożliwia zapanowanie nad ciągnącym z całej siły psiakiem. No i ma jedną wadę: nie bardzo wiadomo co z nią zrobić, gdy puści się psa luzem.

Z konieczności trzeba trzymać ją w ręku, bo przecież nie przerzuci się jej sobie przez ramię, tak jak to można zrobić ze zwykłą smyczą. Wadą tych ostatnich jest z kolei fakt, że plączą się (szczególnie te długie) i trzeba je ręcznie zwijać. Zwykłe smycze umożliwiają jednak sprawowanie większej kontroli nad psem.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcia: Fotolia.com

 
{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu