{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Smycz do biegania z psem

Przebieżki z psiakiem to wspaniały sposób na zachowanie dobrej kondycji, zdrowia i wspólne spędzanie czasu. Jeśli czworonóg nasz należy do grona rosłych psów myśliwskich bądź zaprzęgowych, po odpowiednim przygotowaniu może towarzyszyć nam w sportowych treningach. Bezpieczeństwo przy takich fizycznych wyczynach pomoże nam zachować specjalna smycz do biegania z psem.

Jakiej smyczy potrzebujemy do biegania z psiakiem?

Do wspólnych treningów warto odpowiednio się przygotować. Stopniowe wdrażanie się w sportową aktywność to oczywiście podstawa. Nie możemy przecież niewprawionego psa rzucić wprost na głęboką wodę. Zanim stanie się on prawdziwym długodystansowcem, wpierw złapać musi kondycję (dowiedz się, jak biegać z psem KLIK). Inną równie istotną sprawą jest sprzęt niezbędny do bezpiecznego wspólnego biegania. Zwykła smycz w tym wypadku zupełnie nie zda egzaminu. W jej miejsce nabyć musimy smycz z amortyzatorem. Dodatek taki sprawnie złagodzi wszystkie nagłe szarpnięcia.

Smycz do biegania z psem nie powinna być zbyt długa. Biegnąc, szczególnie w miejscu publicznym np. w parku, zwierzaka powinniśmy mieć tuż przy nodze. Pupil prowadzony na długiej smyczy, zajmować będzie całą alejkę, uniemożliwiając innym korzystanie z drogi. Nie trudno wyobrazić sobie, że taka nadmierna swawola może skończyć się mało przyjemnym wypadkiem. Treningi tak naprawdę możliwe są tylko z ułożonym, słuchającym się nas psiakiem. W przeciwnym razie wspólne bieganie szybko okaże się mordęgą nie zaś przyjemną, zbliżającą aktywnością.

Jakie jeszcze akcesoria są potrzebne do biegania z psem?

Przygotowując się do treningu z czworonożnym pupilem poza odpowiednią smyczą, nabyć powinniśmy też szelki dla psa ». Przyczepianie smyczy wprost do obroży nie jest dobrym pomysłem. Amortyzator łagodzi co prawda nagłe szarpnięcia, jednak siła pociągnięcia, choć mniejsza, i tak nie powinna być wymierzona w szyję zwierzaka. Szelki w tej sytuacji są znacznie bezpieczniejsze.

Podczas przebieżki smycz możemy trzymać w ręku bądź przyczepić ją do pasa przekładanego przez ramię lub mocowanego na biodrach (poczytaj więcej o pasie do biegania z psem KLIK). Ta druga z opcji sprawia, że mamy zupełnie wolne dłonie, które swobodnie mogą pracować. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się przy grzecznie biegnących tuż przy nodze zwierzakach. Pas zmniejsza naszą kontrolę nad pupilem. Jeśli więc lubi on zbaczać z wytyczanej przez nas trasy, na początek biegajmy ze smyczą w ręku. Na niesfornego psiaka warto uważać zwłaszcza wtedy, gdy różnica wagi między nim a właścicielem nie jest zbyt wielka.

Czy podczas biegania możemy spuszczać psa ze smyczy?

Smycz jest narzędziem kontroli i bezpieczeństwa. W tej roli sprawdza się ona zarówno podczas zwykłych spacerów, jak i intensywnych treningów. W gwarnym parku bądź na chodniku nasz pupil nie powinien przemieszczać się luzem. Jeśli na trasie treningów mamy jednak kawałek ustronnego szlaku, reagującemu na nasze komendy zwierzakowi możemy dać nieco swobody. Pies nieustannie biegnąc, nie ma czasu na załatwienie swych własnych sprawunków. Warto więc podczas przebieżki zrobić przerwę, porozciągać się bądź potruchtać, a w czasie tym dać pupilowi szansę na powęszenie i swobodną eksplorację terenu.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, wybierając się na trening z psiakiem?

Zdrowie jest sprawą priorytetową, stąd regularnie ćwiczący pupil powinien być pod opieką weterynarza. Podczas samych treningów nie zapominajmy o tym, że warunki atmosferyczne wpływają na samopoczucie nie tylko nasze, ale i naszego zwierzaka. W naprawdę wielkie upały z dużego wysiłku lepiej zrezygnować, na co dzień warto mieć przy sobie wodę i miskę dla psa. Dla czworonoga nieraz problematyczne bywa też podłoże. Rozgrzany asfalt, ostre kamienie czy zbity śnieg niekorzystnie oddziałuje na psie łapy. Biegając w trudnych warunkach, warto więc rozważyć zakup ochronnych butów dla psiaka ».

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu