Repti Planet nowa marka terrarystyczna w sklepach zoologicznych Kakadu

Repti Planet – nowa marka na polskim rynku terrarystycznym

Choć początki terrarystyki sięgają XIX wieku, jej rozkwit przypada dopiero na lata 90 wieku XX, gdy wraz z rozwojem Internetu, zaczęły docierać do Polski, różne, dotychczas niedostępne egzotyczne gatunki zwierząt.

Do roku 2000, hodowla gadów czy płazów wpisała się już na dobre w realia polskiego rynku zoologicznego, a akcesoria z nią związane zadomowiły się na sklepowych półkach.

Jako, że obecnie jaszczurka, a nawet wąż czy pająk ptasznik, przestały być ekscentrycznym dziwactwem i stały się bardzo częstymi rezydentami, nie tylko w domach hobbystów, ale także alergików, oraz ludzi nie mających czasu na klasycznego futerkowego pupila, a pięknie urządzone terrarium lub tropikalne wiwarium może stanowić ozdobę nie jednego salonu, terrarystyka szybko stała się, obok akwarystyki, jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin zoologii.

Ze względu na duże zapotrzebowanie i rosnące wymagania miłośników terrarystyki, sieć sklepów zoologicznych KAKADU, z końcem 2018 r. wprowadziła na polski rynek nową, innowacyjną markę REPTI PLANET. Jest to marka dotychczas znana głównie w zachodniej Europie i Czechach. Niezwykle atrakcyjna, również cenowo, alternatywa dla produktów innych zagranicznych producentów.

Szeroka gama produktów terrarystycznych REPTI PLANET zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych i wymagających hodowców i ich zwierząt. Obok typowych produktów takich jak podłoża, miski, czy artykuły dekoracyjne, znajdą Państwo generatory mgły oraz szeroki wybór akcesoriów grzewczych i oświetleniowych np. żarówki i świetlówki UVB, żarówki grzewcze czy emitery ciepła, wraz z bezpiecznymi dla zwierząt i użytkownika, pokrywami oświetleniowymi i oprawami.

Na szczególną uwagę zasługuje duży wybór zbiorników hodowlanych zarówno dla gadów jak i płazów. Terraria te charakteryzują się nie tylko bardzo dobrą jakością i wysoką estetyką wykonania, ale również niezwykle wydajnym systemem wentylacji.

Wiele z nich to terraria składne o bardzo łatwej w montażu a zarazem wytrzymałej konstrukcji, będące idealnym udogodnieniem w transporcie zbiornika ze sklepu do domu lub podczas przeprowadzki.

Stawiając na innowacje REPTI PLANET stworzyło wiele innych interesujących rozwiązań takich jak:

• elastyczne liany do wystroju zbiorników,
• siatki do wspinania dla jaszczurek nadrzewnych np. kameleonów,
• niedostępne dotychczas tła strukturalne i konary z włókna kokosowego, umożliwiające hodowlę roślin owadożernych jak również egzotycznych epifitów, takich jak oplątwy czy storczyki i będących idealnym uzupełnieniem zbiornika dla tropikalnych żab lub gekonów przy jednocześnie doskonałym utrzymaniu wilgotności.

W tym miejscu warto też wspomnieć o fakcie, iż w 2018 r. zespół ekspertów REPTI PLANET przebywał z ekspedycją badawczą w Omanie, podpatrując zachowania behawioralne zwierząt egzotycznych w ich naturalnym środowisku w celu lepszego ich poznania i opracowywanie nowych i ciekawych rozwiązań, które można będzie zastosować w hodowli. W związku z tą wizytą możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie pojawi się wiele nowych i niezwykłych produktów terrarystycznych, o których na pewno poinformujemy gdy tylko ukażą się na rynku.

W celu bliższego zapoznania się z produktami marki REPTI PLANET zapraszamy Państwa serdecznie do sklepów KAKADU gdzie nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Państwu w wyborze najlepszych rozwiązań w kwestii hodowli zwierząt terrarystycznych oraz dekoracji i wyboru odpowiednich terrariów.

Autor: Piotr Śliwiński
Profesjonalny Opiekun Zwierząt Egzotycznych z doświadczeniem zdobytym w polskich i zagranicznych ogrodach zoologicznych. Prywatnie hodowca pajęczaków, miłośnik podróży, dzikiej przyrody i terierów typu bull.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Terrarystyka
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu