{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Rekordy Guinessa – psy

Rekordy wpisane do księgi Guinnesa zawsze robią wrażenie. Niektóre z nich zaskakują tym bardziej, kiedy dokonują ich czworonogi! Jakiego wieku dożył najstarszy pies świata? Ile piłek potrafi złapać pies w ciągu minuty? Czy psy potrafią spacerować po linie? Oto najciekawsze, psie rekordy Guinessa!

Psie rekordy Guinessa: najstarszy pies w historii

Najbardziej sędziwego wieku jak dotąd dożył przedstawiciel rasy Australian Cattle Dog, o wdzięcznym imieniu Bluey. Zwierzak przeżył dokładnie 29 lat i 5 miesięcy, czym zapisał się w księdze rekordów Guinessa. Bluey przyszedł na świat w 1910 raku w Australii, a zmarł 14 listopada 1939 roku. Wiek zwierzaka robi jeszcze większe wrażenie, kiedy przeliczy się go na wiek człowieka – 29 psich lat odpowiada prawie 200 ludzkim latom!

O tytuł najstarszego psa na świecie ubiegała się także suka owczarka niemieckiego o imieniu Maggie. Jej właściciel utrzymywał, że przeżyła aż 30 lat. Niestety nie dysponował dokumentami, które mogłyby to potwierdzić, więc na podium wciąż zasiada Bluey.

Największy i najmniejszy pies świata według księgi Guinessa

Bez wątpienia największymi psami na świecie są dogi niemieckie. To właśnie do nich należy też kilka rektorów, w tym tytuł największego psa na świecie. Jest nim pies imieniem Zeus, który mierzy sobie aż 112 centymetrów w kłębie. Gdy Zeus stanie na dwóch tylnych łapach mierzy sobie 220 centymetrów wysokości.

Dla kontrastu warto wspomnieć także o najmniejszym psie na świecie. Tytuł ten przypadł suszce Milly, rasy Chihuahua, która mierzy całe 9,65 centymetrów wysokości w kłębie. Pomiaru dokonano 21 lutego 2013 i od tamtej pory żadnemu zwierzakowi nie udało się pobić jej rekordu.

↓ ZABAWKI DLA PSÓW ↓

Rekordy Guinessa: sportowe osiągnięcia psów

Psy osiągają sukcesy na wielu polach. Niektóre z nich są także nader uzdolnionymi sportowcami. Świadczą o tym choćby rekordy wpisane do księgi Guinessa. Oto najciekawsze z nich:

Pies na deskorolce?

A dlaczego nie? Niejaki Dai-chan przedstawiciel rasy buldog udowodnił, że pies i deskorolka idą w parze. Zwierzak pobił rekord Guinessa jadąc na deskorolce tunelem i to nie byle jakim, bo stworzonym z ludzi! Tunel utworzyły aż 33 osoby, co zapewniło Dai-chanowi miejsce na podium. Poprzednim rekordzistą był buldog Otto, który pokonał tunel złożony z 30 osób.

Najlepszy pies bramkarz w historii

Sukcesy na sportowym polu odniosła także Purin, suczka rasy beagle mieszkająca w Japonii. Udowodniła, że piłka nożna to zajęcie nie tylko dla facetów. Psy też dają radę, czasem nawet lepiej niż ich dwunożni opiekunowie! Purin udało się złapać przednimi łapami aż 14 piłek w ciągu jednej minuty, czym ustanowiła niepobity jak dotąd rekord Guinessa. Robi wrażenie?

Spacer po linie

Kto powiedział, że psy nie mogą uprawiać sportów extremalnych? Suczka Ozzy udowodniła, że przy odrobinie treningu i wprawy nawet spacer po linie to dla psa pestka! Ozzy jest mieszańcem rasy border collie i kelpie. Udało jej się przejść po linie w zaledwie 18,22 sekundy!

Pies kontra balony w księdze Guinessa!

Kolejnym rekordzistą, o którym po prostu trzeba wspomnieć, jest pies rasy whippet o imieniu Toby. Zwierzak może pochwalić się wyjątkowym osiągnięciem. Otóż zdołał przebić aż sto balonów w zaledwie 28,22 sekundy! Tym samym Toby pokonał poprzedniego rekordzistę, Twinkiego rasy Jack Russel terier, który dokonał tego samego w czasie 36,53 sekundy.

Pies na skuterze

Była już deskorolka, więc dlaczego nie skuter? Okazuje się, że psy potrafią poruszać się całkiem sprawie na różnych pojazdach, a owczarek o imieniu Norman pokazał, że nawet skuter nie jest im straszny. Do Normana należy rekord Guinessa polegający na przejechaniu 30 metrów w 20,77 sekundy. Zwierzak pobił poprzedni rekord aż o 9 sekund.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu