Sklep online
Sklep online

Rekordy Guinessa – psy

Rekordy wpisane do księgi Guinnesa zawsze robią wrażenie. Niektóre z nich zaskakują tym bardziej, kiedy dokonują ich czworonogi! Jakiego wieku dożył najstarszy pies świata? Ile piłek potrafi złapać pies w ciągu minuty? Czy psy potrafią spacerować po linie? Oto najciekawsze, psie rekordy Guinessa!

Psie rekordy Guinessa: najstarszy pies w historii

Najbardziej sędziwego wieku jak dotąd dożył przedstawiciel rasy Australian Cattle Dog, o wdzięcznym imieniu Bluey. Zwierzak przeżył dokładnie 29 lat i 5 miesięcy, czym zapisał się w księdze rekordów Guinessa. Bluey przyszedł na świat w 1910 raku w Australii, a zmarł 14 listopada 1939 roku. Wiek zwierzaka robi jeszcze większe wrażenie, kiedy przeliczy się go na wiek człowieka – 29 psich lat odpowiada prawie 200 ludzkim latom!

O tytuł najstarszego psa na świecie ubiegała się także suka owczarka niemieckiego o imieniu Maggie. Jej właściciel utrzymywał, że przeżyła aż 30 lat. Niestety nie dysponował dokumentami, które mogłyby to potwierdzić, więc na podium wciąż zasiada Bluey.

Największy i najmniejszy pies świata według księgi Guinessa

Bez wątpienia największymi psami na świecie są dogi niemieckie. To właśnie do nich należy też kilka rektorów, w tym tytuł największego psa na świecie. Jest nim pies imieniem Zeus, który mierzy sobie aż 112 centymetrów w kłębie. Gdy Zeus stanie na dwóch tylnych łapach mierzy sobie 220 centymetrów wysokości.

Dla kontrastu warto wspomnieć także o najmniejszym psie na świecie. Tytuł ten przypadł suszce Milly, rasy Chihuahua, która mierzy całe 9,65 centymetrów wysokości w kłębie. Pomiaru dokonano 21 lutego 2013 i od tamtej pory żadnemu zwierzakowi nie udało się pobić jej rekordu.

↓ ZABAWKI DLA PSÓW ↓

Rekordy Guinessa: sportowe osiągnięcia psów

Psy osiągają sukcesy na wielu polach. Niektóre z nich są także nader uzdolnionymi sportowcami. Świadczą o tym choćby rekordy wpisane do księgi Guinessa. Oto najciekawsze z nich:

Pies na deskorolce?

A dlaczego nie? Niejaki Dai-chan przedstawiciel rasy buldog udowodnił, że pies i deskorolka idą w parze. Zwierzak pobił rekord Guinessa jadąc na deskorolce tunelem i to nie byle jakim, bo stworzonym z ludzi! Tunel utworzyły aż 33 osoby, co zapewniło Dai-chanowi miejsce na podium. Poprzednim rekordzistą był buldog Otto, który pokonał tunel złożony z 30 osób.

Najlepszy pies bramkarz w historii

Sukcesy na sportowym polu odniosła także Purin, suczka rasy beagle mieszkająca w Japonii. Udowodniła, że piłka nożna to zajęcie nie tylko dla facetów. Psy też dają radę, czasem nawet lepiej niż ich dwunożni opiekunowie! Purin udało się złapać przednimi łapami aż 14 piłek w ciągu jednej minuty, czym ustanowiła niepobity jak dotąd rekord Guinessa. Robi wrażenie?

Spacer po linie

Kto powiedział, że psy nie mogą uprawiać sportów extremalnych? Suczka Ozzy udowodniła, że przy odrobinie treningu i wprawy nawet spacer po linie to dla psa pestka! Ozzy jest mieszańcem rasy border collie i kelpie. Udało jej się przejść po linie w zaledwie 18,22 sekundy!

Pies kontra balony w księdze Guinessa!

Kolejnym rekordzistą, o którym po prostu trzeba wspomnieć, jest pies rasy whippet o imieniu Toby. Zwierzak może pochwalić się wyjątkowym osiągnięciem. Otóż zdołał przebić aż sto balonów w zaledwie 28,22 sekundy! Tym samym Toby pokonał poprzedniego rekordzistę, Twinkiego rasy Jack Russel terier, który dokonał tego samego w czasie 36,53 sekundy.

Pies na skuterze

Była już deskorolka, więc dlaczego nie skuter? Okazuje się, że psy potrafią poruszać się całkiem sprawie na różnych pojazdach, a owczarek o imieniu Norman pokazał, że nawet skuter nie jest im straszny. Do Normana należy rekord Guinessa polegający na przejechaniu 30 metrów w 20,77 sekundy. Zwierzak pobił poprzedni rekord aż o 9 sekund.

 

 

 

 

Angelika Podgajna
Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka komunikacji promocyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Freelancerka, copywriterka. Wielka miłośniczka zwierząt. Dyplomatycznie twierdzi, że kocha je wszystkie, choć tak naprawdę woli koty. Współwłaścicielka jamniczki Amelki.

Powiązane artykuły

Wpływ zwierząt na rozwój dziecka

Każde zwierzę, niezależnie od gatunku czy wielkości, może dać człowiekowi coś cennego. Dzięki czworonogom nasze życie staje się zdrowsze, uczymy się odpowiedzialności i empatii. Liczne badania dowiodły, że zwierzaki mogą...

Czytaj więcej
Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy i dywanu?

Psy coraz częściej mieszkają wraz z nami, śpią na dywanach, na łóżkach czy kanapach, wylegują się na fotelach i korzystają z naszych własnych koców. Niestety nawet prawdziwi psiarze niekoniecznie lubią,...

Czytaj więcej
Szampon dla psa alergika

Alergia to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która dotyka coraz więcej czworonogów. Uczulone psiaki niejednokrotnie muszą zmagać się z dokuczliwym świądem i problemami skórnymi. Aby ograniczyć przykre objawy alergii, często konieczne są...

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa

Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem
Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota
Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota
Pokarmy oraz inne artykuły dla małych ssaków
Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.
Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium
Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram