{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Rękawica do czesania kota

Większość kotów uwielbia delikatne pieszczoty. Czemu więc futrzaki miałyby nie polubić czesania? Pielęgnacja sierści może być dla mruczka prawdziwą przyjemnością. Jeśli chcemy, aby tak się stało, wyczesywanie futerka powinniśmy połączyć z masażem. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, musimy wybrać odpowiednie akcesoria, które nam to ułatwią. Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem rękawicy do czesania?

Czym wyróżnia się rękawica do czesania kota?

Rękawica to dość nietypowe akcesorium do pielęgnacji sierści. Nie bez powodu cieszy się jednak dużą popularnością. Zazwyczaj posiada spodnią część wykonaną z gumy. Górny fragment i boki obszyte są za to innym materiałem, np. skórą. Jednak spotkać można również te całkowicie wykonane z gumy. Najważniejszym elementem rękawicy są jednak wypustki. Pozwalają one nie tylko zebrać sierść, ale służą również do masażu.

Rękawica świetnie sprawdzi się w okresie linienia, kiedy nasz mruczek gubi sporo sierści. Nie oznacza to jednak, że nie możemy używać jej częściej. Doskonale nada się również do wygładzania i nabłyszczania sierść oraz do codziennego pielęgnowania futerka kotów krótkowłosych. Warto jednak przede wszystkim wykorzystać jej właściwości masujące. Być może właśnie dzięki masażowi nasz kot polubi wyczesywanie. Jeśli martwi nas także ilość sierści pozostawianej przez naszego futrzaka na meblach i dywanach, możemy też wykorzystać rękawicę do jej zbierania.

Podobne właściwości, jak rękawice do czesania, mają również gumowe szczotki. Najczęściej posiadają opaskę, którą zakłada się na rękę. Dzięki niej, pozostają cały czas stabilne, a jednocześnie łatwo można nimi manewrować. Akcesoria takie są przy tym dużo mniejsze od rękawic, co nie jest bez znaczenia dla niektórych kotów. Przy pomocy gumowej szczotki także możemy wykonać odprężający masaż.

Kiedy warto zdecydować się na rękawicę do czesania?

Rękawica do czesania przeznaczona jest dla wszystkich krótkowłosych kotów. Powinna jednak wzbudzić szczególne zainteresowanie u właścicieli mruczków, które nie przepadają za zabiegami pielęgnacyjnymi. Zadowolone z niej będą zwłaszcza wrażliwe zwierzaki, które wymagają bardzo delikatnego traktowania. Rękawicy można użyć też wtedy, gdy chcemy przekonać młodego kota do wyczesywania. Stanowi ponadto potężne narzędzie w walce z negatywnymi skojarzeniami związanymi z zabiegami pielęgnacyjnymi u futrzaków.

Inną grupą kotów, u których warto wypróbować rękawicę do czesania, są zwierzaki zestresowane lub cierpiące z powodu problemów behawioralnych. Nie chodzi tutaj bynajmniej o właściwości pielęgnacyjne szczotki, ale o potęgę masażu. Pozwoli on naszemu mruczkowi zrelaksować się, odprężyć i wyciszyć. Dzięki temu poprawi się stan emocjonalny zwierzaka, co jest niezbędne przy rozwiązywaniu wielu kocich problemów. Odprężonemu futrzakowi łatwiej będzie też pogodzić się ze zmianami w otoczeniu czy pojawieniem się w domu nowych zwierzęcych lub ludzkich lokatorów. Oprócz tego, że masaż poprawia nastrój, wpływa też dobroczynnie na cały koci organizm. Szczególnie skorzystają z niego mruczki chore lub w podeszłym wieku.

Jak używać rękawicy do czesania kota?

Zanim przystąpimy do czesania lub masażu kota przy pomocy rękawicy, musimy najpierw zapoznać z nią futrzaka. Najlepiej na kilka dni położyć ją w widocznym miejscu. Jeśli kot już się do niej przyzwyczai, możemy przystąpić do pierwszego zabiegu. Na dobry początek przygotujmy dla mruczka smakołyki, którymi będziemy go nagradzać za spokojne zachowanie. Zadbajmy też o odpowiednie miejsce – kot musi leżeć na powierzchni, w którą może wczepić pazurki. Rękawicy używamy w ten sam sposób jak większości szczotek, czyli odpowiednio przesuwamy ją po kocim futerku (dowiedz się więcej o czesania kota KLIK). Nasze ruchy powinny być takie same jak podczas głaskania, to znaczy zgodne z kierunkiem wzrostu włosa. Nawet jeśli wykonujemy masaż, pierwsze ruchy muszą być bardzo delikatne. Podczas zabiegu trzeba zwracać uwagę na subtelne sygnały wysłane przez kota, które najlepiej podpowiedzą nam, czy mruczek jest zrelaksowany, czy wręcz przeciwnie – za chwilę może dać upust swojemu niezadowoleniu. Dla wielu kotów czesanie przy pomocy rękawicy jest jednak na tyle przyjemny, że nie potrzebują specjalnej zachęty, aby zgodzić się na ten przemiły zabieg.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu