Przysmaki Pedigree Dentastix dla psów

Przysmaki Pedigree Dentastix dla psów

Problemy z zębami to wyjątkowo nieprzyjemna przypadłość, która dotyka coraz więcej psiaków. Narastający kamień nazębny może doprowadzić nie tylko do kłopotów z gryzieniem, ale nawet do poważnych chorób ogólnoustrojowych. Tylko co zrobić, jeśli pupil ucieka już na sam widok szczoteczki do zębów? Profilaktykę stomatologiczną mogą skutecznie wesprzeć przysmaki Pedigree Dentastix dla psów. Na czym polega ich działanie?

Dlaczego warto podawać psu przysmaki dentystyczne?

Jak dbać o zęby psa?

Odpowiednia higiena psiej jamy ustnej jest jednym z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej. O zęby psa należy dbać już od szczenięctwa. Tylko w ten sposób można bowiem uchronić go przed przyszłymi problemami. U kilkuletnich czworonogów choroby zębów i dziąseł są już problemem bardzo powszechnym. Rozwijają się powoli i długo nie dają wyraźnych objawów. O kłopotach najczęściej świadczą: trudności z pałaszowania twardych przekąsek, nieprzyjemny zapach z pyska, obfite ślinienie się.

Aby uchronić zwierzaka przed tego typu dolegliwościami, należy regularnie oczyszczać jego zęby z gromadzącego się osadu. Można to robić na wiele sposobów. Za najskuteczniejszą metodę uznaje się szczotkowanie zębów psa (poczytaj więcej o czyszczeniu zębów u psa KLIK) . Zabieg ten trzeba wykonywać przynajmniej raz dziennie za pomocą specjalnej szczoteczki (zakładanej na palec lub z dwiema główkami) oraz pasty dedykowanej czworonogom. Młode psiaki można dość łatwo przyzwyczaić do tej procedury, starsze miewają jednak poważne trudności z jej zaakceptowaniem. Jeśli szczotkowanie zębów jest dla naszego podopiecznego zbyt stresujące, możemy wykorzystać płyny lub żele do higieny jamy ustnej. Są one dużo łatwiejsze w aplikacji. Niektóre z nich wystarczy wymieszać z wodą lub pokarmem. W profilaktyce stomatologicznej u psów bardzo dobrze sprawdzają się również zabawki do żucia i gryzienia. Wyposażone są one w specjalne wypustki, które masują dziąsła i poprawiają ich ukrwienie. Ich gryzienie wspomaga mechaniczne usuwanie osadu nazębnego. Wpływa też pozytywnie na nastrój czworonogów.

↓ PRZYSMAKI PEDIGREE DENTASTIX DLA PSÓW ↓

Niezwykle ważną rolę w pielęgnacji uzębienia psów odgrywa odpowiednia dieta. Zwierzaki nie mogą być karmione wyłącznie miękkim pożywieniem, które nie wymaga dokładnego rozgryzania. Do ich menu warto włączyć przekąski dentystyczne dla psów, które ułatwiają oczyszczanie zębów zarówno w sposób biologiczny, jak i mechaniczny.

Charakterystyka przysmaków Pedigree Dentastix dla psów

Pedigree to jedna z najbardziej znanych marek pożywienia dla psiaków. Oprócz pokarmów podstawowych oferuje również szeroką gamę przekąsek dla czworonogów. Produktami godnymi polecania są z pewnością przysmaki Pedigree Dentastix dla psów. Dzięki specjalnemu kształtowi i unikalnej recepturze wspomagają usuwanie płytki nazębnej, ograniczają narastanie kamienia nazębnego oraz chronią czworonogi przed chorobami zębów i dziąseł. Smakołyki Dentastix wyróżniają się kształtem X i delikatną powierzchnią ścierną. Skłaniają zwierzaki do długiego i intensywnego żucia, które ułatwia oczyszczanie zębów z osadu i resztek pożywienia. Dodatkowo przysmaki dentystyczne Pedigree zawierają substancje aktywne (tripolifosforan sodu i siarczan cynku), wiążące wapń znajdujący się w ślinie i hamujące powstawanie kamienia nazębnego. Sprawiają one, że osad nazębny pozostaje dłużej miękki i jest łatwiejszy do usunięcia podczas żucia. Ze względu na wysoką smakowitość przysmaków czworonogi wprost za nimi przepadają. Regularne stosowanie przekąsek pozwala ograniczyć przyrost kamienia nazębnego nawet o 80%.

Przysmaki Dentastix dla psów dostępne są w trzech rodzajach: dla czworonogów małych (4-10 kg), średnich (10-25 kg) i dużych (10-40 kg). Wielkość rarytasów możemy precyzyjnie dopasować do rozmiaru psich szczęk, zwiększając w ten sposób u zwierzaka przyjemność z ich pałaszowania. Marka Pedigree przygotowała też praktyczne zestawy przekąsek.

Jak stosować przysmaki Dentastix dla psów?

Przysmaki PedigreeDentastix dla psów można stosować codziennie. Są one przeznaczone dla wszystkich czworonogów, które ukończyły 4. miesiąc życia. Należy przestrzegać zalecanego dawkowania i nie podawać więcej niż jedną przekąskę w ciągu dnia. Aby efektywność oczyszczania psich zębów była największa, przysmaki dentystyczne Pedigree powinniśmy podawać zawsze po ostatnim posiłku. Warto uczynić z tego relaksujący rytuał. Podczas stosowania smakołyków należy pamiętać o pozostawienie pupilowi dostępu do świeżej, czystej wody. Przysmaki Dentastix dla psów należy przetrzymywać w suchym, chłodnym miejscu. Po otwarciu trzeba zużyć je maksymalnie w ciągu 14 dni. Serwowanie ulubieńcowi przysmaków nie zwalnia nas z regularnych przeglądów stomatologicznych. Dokładne oględziny psiej jamy ustnej w gabinecie weterynaryjnym warto wykonywać przynajmniej co pół roku.

↓ PRZYSMAKI PEDIGREE DENTASTIX DLA PSÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title


Zdjęcie: © bit24 — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu