{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Preparaty przeciwpchelne dla kota – marka Frontline

Preparaty przeciwpchelne przydają się każdemu właścicielowi kota, ponieważ nasze pupile przez cały rok są narażone na ataki tych małych pasożytów zewnętrznych. Pchły to nie tylko dokuczliwe swędzenie i niegojące się ranki, które nieustannie rozdrapuje zwierzak. To także niebezpieczeństwo pchlego alergicznego zapalenia skóry albo zarażenia się tasiemcem – rozgrywając pchłę, mruczek może przy okazji połknąć jego jajka. Ponieważ najlepszą metodą obrony jest prewencja, czyli zabezpieczanie pupila przed tymi pasożytami, warto wybrać produkty sprawdzone, bezpieczne i polecane przez właścicieli i miłośników kotów na całym świecie. Jedną z godnych polecenia marek jest Frontline. W jej ofercie znajdziemy zarówno spreje, jak i krople przeciw pchłom. Warto stosować je u każdego mruczka, który ma kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Nie ma znaczenia – las, ogród czy park – wszędzie można złapać pchły. Mają je czasami nawet domowe pupile, którym przynosimy pasożyty z dworu. Preparaty przeciwpchelne Frontline to dobry i skuteczny wybór.

Po czym poznać, że kot ma pchły?

Pchły możemy zauważyć na ciele mruczka gołym okiem, choć trzeba się nieco postarać, ponieważ to bardzo małe i ruchliwe pasożyty. Przypominają malutką, czarną kropkę – takie miniaturowe ziarenko maku. Jak je wypatrzeć? Rozgarniając sierść pupila warstwa po warstwie. Oczywiście najłatwiej będzie je zobaczyć na jasnym futrze i u kota krótkowłosego, ale u ciemnych i długowłosych zwierzaków też nie jest to niemożliwe.

Na skórze mruczka znajdziemy też dowody bytności pcheł. Po pierwsze, są to ich odchody, przypominające drobniutki, czarny piasek. Po drugie, zobaczymy ślady po ugryzieniach. Bardzo często są one rozdrapane, zainfekowane, w bardziej zaawansowanym stadium robią się na ciele ranki albo łysiejące placki. To wszystko efekt drapania się i podgryzania. Skóra jest coraz bardziej podrażniona i wrażliwa na infekcje.

Najczęściej pchły u kota rozpoznaje się jednak zupełnie inaczej: dzięki obserwacji zachowania samego ulubieńca. Jeśli zauważymy, że często się drapie, jest nerwowy, potrafi podskakiwać albo wykonywać gwałtowne ruchy, a na pielęgnację futra przeznacza o wiele więcej czasu niż dotychczas – mamy poważny powód, aby zacząć podejrzewać zarażenie pchłami.

Jak działają preparaty przeciwpchelne?

Preparaty przeciwpchelne działają, ponieważ zawierają substancje czynne, czyli mówiąc prościej: truciznę. Ta trucizna działa jednak wyłącznie na pasożyty, samemu zwierzakowi nie robiąc żadnej krzywdy. Oczywiście produkt należy koniecznie dobrać do wagi pupila, aby ilość chemii okazała się optymalna.

Preparaty przeciwpchelne, w tym najpopularniejsze z nich, czyli obroże przeciwpchelne oraz krople przeciw pchłom, przedostają się do warstwy tłuszczowej pupila i stamtąd są rozprowadzane po całym ciele. Chronią przez wiele miesięcy, są wodoodporne (przynajmniej większość), całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Poradzą sobie z dorosłymi osobnikami oraz jajkami i larwami. Możemy też wybrać opcję samego odstraszania – wówczas należy sięgać po preparaty przeciwpchelne na bazie olejków eterycznych. Zniechęcają do ataku nie tylko pchły, ale także kleszcze czy komary.

Produkty przeciwpchelne Frontline dla kotów

Frontline ma w swojej ofercie zarówno produkty dla psiaków różnych ras i rozmiarów, jak również dla mruczków. Preparaty przeciwpchelne są skuteczne, praktyczne i każdy poradzi sobie z ich aplikacją. Ze względu na małą ilość substancji czynnej nasz zwierzak z pewnością nie będzie protestował, ponieważ nawet jej nie poczuje. Frontline chroni na długo i jest całkowicie bezpieczny dla pupila. Zabezpiecza do trzech miesięcy (albo nawet dłużej) i można go podawać nawet kocim maluchom.

Wyjątkowość produktów Frontline polega także na tym, że działają bez problemów nawet po kontakcie z wodą oraz pomagają zwalczać wszystkie typy pasożytów występujących w naszym kraju. Do tego nie są drogie i nie zrujnują domowego budżetu. Frontline to zatem pełna ochrona za bardzo rozsądną cenę.

↓ Produkty dla kotów marki Frontline ↓

Krople przeciw pchłom Frontline dla kotów

Produkty przeciwpchelne Frontline to przede wszystkich specjalistyczne krople przeciw pchłom, które na długo ochronią naszego mruczka. Krople są typu spot-on, które aplikuje się na kark pupila przy użyciu specjalnej, dołączonej do produktu pipetki. Skuteczność preparatu została potwierdzona przez liczne badania laboratoryjne oraz kliniczne.

Połączenie dwóch substancji czynnych daje opisany w nazwie efekt combo. Dzięki temu eliminowane są wszystkie stadia rozwojowe pchły: od jajka, przez larwę aż po dorosłego osobnika. Zabezpieczają również przez kolejnymi zarażeniami. Krople przeciw pchłom Frontline można stosować nie tylko do tępienia pcheł, ale także w zarażeniach mieszanych z kleszczami i wszołami. Preparat sprawdzi się też u fretek. Jest tak bezpieczny, że wolno go podawać również kotkom w ciąży oraz karmiącym młode (w okresie laktacji).

Jak każdy preparat specjalistyczny, produkty przeciwpchelne również mają pewne przeciwwskazania, do których należy się stosować. Kropel przeciw pchłom Frontline nie należy stosować:

  • u kociąt poniżej 8. tygodnia życia albo o masie poniżej 1 kilograma
  • u mruczków chorych, po operacjach i poważnych schorzeniach
  • u innych gatunków, które nie zostały wymienione w ulotce

Krople przeciw pchłom chronią również środowisko domowe naszego zwierzaka przed nawrotem inwazji. W jaki sposób? Niszczą jajka, larwy i poczwarki. Preparat możemy też wykorzystać w trakcie leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (pomaga usunąć objawy kliniczne).

Możemy również wybrać krople przeciw pchłom Frontline bez efektu combo. Chronią przed pchłami, kleszczami i wszołami. Aplikację powtarzamy co 5 tygodni, a pierwsze i bardzo skuteczne efekty działania widać już po 12 godzinach. Nie kąpmy tylko mruczka na dwie doby przed i po aplikacji, a przez jeden dzień powstrzymajmy się od głaskania go w miejscu aplikacji preparatu.

Jak stosować krople przeciw pchłom Frontline?

Preparaty przeciwpchelne tego typu są naprawdę łatwe do stosowania. Najpierw musimy wyjąć z opakowania samą pipetkę i odłamać jej plastikową końcówkę, wzdłuż zaznaczonej linii. Następnie należy odgarnąć sierść między łopatkami mruczka (aż do gołej skóry) i zbliżyć do niej końcówkę pipety. Następnie wyciskamy całą zawartość pipety na skórę i pozwalamy robić mruczkowi, co zechce. Nie wyliże sobie preparatu, ponieważ nie sięgnie do tego miejsca.

Substancja czynna wniknie do warstwy tłuszczowej kota i szybko rozprzestrzeni się po całym ciele. Nasz zwierzak jest chroniony. Po około 5 tygodniach aplikację należy powtórzyć.

Frontline preparaty przeciwpchelne dla kotów to zarówno krople przeciw pchłom zwykłe i combo, jak i specjalny sprej przeciw pchłom i kleszczom. Stosuje się go zarówno u mruczków, jak i u psiaków. Działa tak delikatnie, że możemy go aplikować już kociętom od 2. dnia życia. Preparat rozpylamy 2-4 pryśnięciami pod włos i gotowe. Sprej chroni aż do 6 tygodni.

 

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu