{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Posłanie dla psa

Każdy psiak, nawet ten, który zazwyczaj śpi wraz z nami, potrzebuje legowiska na wyłączność. Psie posłanie to prawdziwy azyl, miejsce, w którym zwierzak może się zrelaksować i porządnie wypocząć. Jeśli pupil nasz nie korzysta ze sprawionego mu łóżka, zastanówmy się, czy faktycznie spełnia ono jego oczekiwania. Wybierając posłanie dla psa, przede wszystkim pod uwagę wziąć powinniśmy wielkość i wiek zwierzaka oraz sposób, w jaki lubi układać się on do snu.

Dlaczego pies powinien mieć swe własne posłanie?

Pies ze swego legowiska korzysta nie tylko wówczas, gdy chce sobie uciąć porządną drzemkę. Miejsce, w którym znajduje się posłanie pupila to jego rewir. Tu zwierzak szuka odpoczynku i chwili wytchnienia, tu zagląda, gdy chce uciec od domowego zgiełku i poczuć się bezpiecznie. Posłanie jest zatem dla psa tym, czym dla nas własny domowy kąt lub pokój. Warto więc nie tylko podarować psu legowisko, ale i zadbać o to, by żaden z domowników nie zaczepiał zwierzaka w tym właśnie miejscu.

Psie legowisko zapewniać ma naszemu milusińskiemu wygodny wypoczynek. Oczywiście zwierzak spać może niemal wszędzie, nawet na gołej podłodze. Rozwiązanie takie z pewnością nie jest jednak dla niego ani komfortowe, ani zdrowe. Porządne posłanie dba o kości i stawy pupila oraz zapewnia mu termiczną ochronę. Dzięki niemu zwierzakowi uda się uniknąć owrzodzeń i modzeli oraz ciągnącego od podłogi chłodu.

Nie zapominajmy, że z zakupu psiego łoża płyną korzyści i dla nas. Wybierając model, który czworonogowi naprawdę przypadnie do gustu, oszczędzimy kanapy, łóżka i fotele znajdujące się w mieszkaniu. Psiak pozbawiony legowiska często rozpoczyna poszukiwania przytulnego kąta na własną łapę. Nikogo zaś nie trzeba przekonywać o tym, że naprawdę mało przyjemna jest tapicerka zabrudzona sierścią i przesiąknięta psim zapachem. [1]

Jak dobrać posłanie do wielkości psiaka?

Wybierając legowisko dla psa », na uwadze musimy mieć przede wszystkim rasę, a więc wielkość naszego zwierzaka. Maltańczyki, pekińczyki czy yorkshire terriery mają inne wymagania niż ich znacznie roślejsi bracia (poczytaj więcej o legowiskach dla małego psa KLIK). Podczas snu małym psiakom najczęściej doskwiera zimno, dużym zaś wbijająca się w kości twarda podłoga.

Chcąc uchronić czworonożnego malucha przed chłodem, warto wybrać zamknięte legowisko w formie budki bądź elektrycznie zasilaną matę grzewczą. Rozwiązania takie sprawdza się zwłaszcza wczesną jesienią i wczesną wiosną, a więc wówczas, gdy w naszych mieszkaniach ogrzewanie nie jest porządnie rozkręcone, a na zewnątrz temperatury są niskie.

↓ POSŁANIE DLA PSA W FORMIE BUDKI ↓

Dużym zwierzakom dla odmiany warto sprawić posłanie wyposażone w porządny materac (sprawdź, jaki legowisko wybrać dla dużego psa KLIK). Mastify, nowofundlandy czy bernardyny potrafią ważyć 70-90, a nawet 100 kg. Gdy tak potężny psiak układa się do snu, kiepskiej jakości posłanie najzwyczajniej w świecie zaczyna się wgniatać. Sposobem tym zamiast na miękkiej poduszce pupil nasz śpi wprost na twardej posadzce. Oczywiste jest, że taki stan rzeczy niekorzystnie wpływa na psie stawy i kości oraz doprowadza do powstawania modzeli i owrzodzeń. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań dla psów o dużej masie ciała są materace typu memory foam. Posłania wykonane z poliuretanowej pianki idealnie dopasowują się do kształtów zwierzaka, odciążając stawy. Rozwiązanie takie przypadnie do gustu szczególnie tym czworonogom, które cierpią na dysplazję stawów i zmiany zwyrodnieniowe.

Legowisko dla szczeniaka i psiego seniora

Zarówno młodym, jak i leciwym czworonogom zafundować powinniśmy nie tylko specjalną, z myślą o nich stworzoną karmę, ale i specjalne posłania. Szczenię potrzebuje ciepłego i przytulnego legowiska – miejsca, w którym będzie mogło poczuć się naprawdę bezpiecznie. Jednocześnie wybierając łóżko dla malucha, warto pamiętać o tym, że ten lubi robić użytek ze swych zębów. Na pierwsze psie posłanie z pewnością nie warto więc wydawać majątku.

Psim seniorom z kolei zdarza się marznąć nocą, często doskwierają im też problemy z kręgosłupem bądź stawami. Również w tym wypadku sprawdzą się więc maty grzewcze oraz wyposażone w materace memory foam legowiska ortopedyczne.

Wybierając posłanie dla psa, warto bliżej przyjrzeć się psim przyzwyczajeniom

Posłanie dla psa będzie wygodne tylko wtedy, jeśli zwierzak nasz bez problemów zdoła przyjąć na nim swą ulubioną nocną pozycję. Zanim więc zabierzemy się do poszukiwań odpowiedniego modelu, rzućmy okiem na śpiącego pupila. Niektóre psy zasypiając, lubią porządnie się wyciągnąć, inne dla odmiany komfortowo czują się tylko wtedy, gdy uda im się zwinąć w kłębek. W pierwszym przypadku warto postawić na duży prosty materac, w drugim zaś na okrągłe lub owalne legowisko o lekko podniesionych krawędziach. Pamiętajmy też o tym, żeby psie spanie dobrze dopasować do gabarytów zwierzaka. Zbyt rozległe legowisko wyraźnie straci na swej przytulności. Ze zbyt małego materaca pies zaś będzie zzuwał się we śnie.

↓ POSŁANIA DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl
[1] https://www.cesarsway.com/dog-care/routine-care/what-to-look-for-in-dog-beds

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu