{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Legowisko dla dużego psa

Psy dużych ras potrzebują rozmiarem dopasowanego do nich legowiska. Oczywistym jest, że wielkość psiego posłania, tak jak wielkość obroży, kagańca czy miski musi być adekwatna do gabarytów naszego milusińskiego. Kupując psie łóżko w rozmiarze XXL, zwrócić musimy jednak uwagę na jeszcze parę innych szczegółów.

Po co zwierzakowi wygodne posłanie?

Śpiąc, regenerujemy siły. Po męczącym dniu ciężko wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż wyciągnięcie się na własnym, wygodnym łóżku. Nasze domowe czworonogi też narażone są na stres, ból i wysiłek, więc również im wieczorową porą należy się porządny wypoczynek! Psiak pozbawiony komfortowego posłania często skory jest zaanektować nasze miejsce noclegowe. Podczas gdy wygospodarowanie skrawka przestrzeni dla małego pupila może nie być wielkim wyzwaniem, w przypadku dużego psa sprawa wygląda nieco inaczej. To kolejny z powodów, dla którego zadbać powinniśmy o psie posłanie. Legowisko dla zwierzaka musi być wygodne, ciepłe i przytulne, dopasowane do jego rasy, wieku i gabarytów. Gdy uda nam się uwzględnić te wszystkie warunki nie tylko nasz pupil, ale i my sami liczyć będziemy mogli na spokojny nocny relaks.

Legowisko dla dużego psa to nie większa wersja małego posłania!

Nie podlega dyskusji, że rosły czworonóg potrzebuje do spania więcej miejsca, niż niewielkich rozmiarów pupil. Duży psiak nie wyciągnie się swobodnie na małym posłaniu. Warto pamiętać jednak o tym, że spore legowisko nie może być tylko okazalszą wersją zwykłego psiego łóżka. Czworonogi takich rozmiarów jak dog niemiecki, nowofundland, mastif czy labrador są nie tylko większe, ale i znacznie cięższe od wielu swych psich kolegów. W związku z tym potrzebne jest im łoże, które poradzi sobie z tak okazałą wagą. Podstawą musi być tu zatem odpowiednio solidny materac. Leżenie na twardym podłożu niepotrzebnie obciąża psie stawy i kości, dodatkowo powodować może też powstawanie owrzodzeń i modzeli.

Zainwestuj w porządne posłanie dla zwierzaka

W wielu przypadkach całkiem nieźle sprawdzają się tanie rozwiązania, jednak legowisko dla dużego psa dobrze jest wybierać z głową. Niskiej jakości produkty, w tej sytuacji, już po kilku tygodniach mogą okazać się zupełnie niezdatne do dalszego użytkowania. Materace w nich wgniatają się i tracą objętość – wyraźnie nie radzą sobie z masą zwierzaka. Wówczas szybko okazuje się, że pupil nasz zamiast na miękkiej gąbce śpi wprost na podłodze. W poszukiwaniu lepszych noclegowych warunków, niczym bumerang, zaczyna wracać do naszego łóżka. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, warto postawić na sprawdzone, porządne legowiska dla psiaków (dowiedz się, jak oduczyć psa spania w łóżku KLIK).

Czym jest ortopedyczne posłanie dla psa?

Pianka memory foam to jedno z lepszych rozwiązań dla dużych, ale i dla starszych zwierzaków. Główną zaletą jej jest to, że idealnie dopasowuje się ona do fizjologicznego kształtu pupila, tym samym zaś ułatwia równomierne rozłożenie ciężaru i odciąża stawy. Poliuretanowa pianka pomaga czworonogom cierpiącym na zmiany zwyrodnieniowe, dysplazję stawu biodrowego i zapalenia stawów. Te nieprzyjemne dolegliwości najczęściej dotykają psy będące przedstawicielami dużych i ciężkich ras.

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując legowisko dla dużego psa?

Każde legowisko dla psa musi być w miarę łatwe w czyszczeniu. Nasi milusińscy z podwórka często wracają porządnie umorusani. Nawet dokładne wycieranie łap zazwyczaj nie jest w stanie uchronić psiego łóżka przed zabrudzeniem. Najłatwiejszą opcją odświeżenia legowiska jest pranie. Szczególnie w przypadku dużego materaca jesteśmy w stanie wykonać je tylko wówczas, gdy ten posiada zdejmowalną poszewkę. Szczegół ów dobrze jest mieć na uwadze, udając się do sklepu.

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu