Pomaganie w schronisku to dawka pozytywnej energii

Pomaganie w schronisku to dawka pozytywnej energii

O opiece nad bezdomnymi zwierzętami w Sosnowcu, także pomocy im i szukaniu dla nich domu, w którym znajdą prawdziwą miłość, opowiada w rozmowie z Kakadu Ewa Wesoły założycielka Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami “Nadzieja na Dom”.

Wiele kobiet na Pani miejscu marzy, by po stresującym dniu w pracy odprężyć się w SPA, a Pani zamiast tego jedzie do schroniska, które z wizją relaksu nie ma wiele wspólnego, dlaczego?

Każdy człowiek ma inny sposób na odstresowanie, jedni nurkują w jaskiniach, inni z rekinami, jeszcze inni skaczą na bungee a ja aktywnie angażuje się w pomoc zwierzętom. Każdy sukces na tym polu dodaje mi energii, każda uśmiechnięta mordka czy machający ogon utwierdzają mnie w przekonaniu, że to lepsze niż spa.

Jak absorbująca jest to praca, czy bierze Pani bezpośredni udział w akcjach, czy raczej skupia się na koordynowaniu działań wolontariuszy?

Staram się skupiać na koordynowaniu pracy wolontariuszy. Nie jestem w stanie być w kilku miejscach jednocześnie. Niemniej jednak staram się przyjechać na każdą organizowaną akcję, by sprawdzić jak idzie i czy nie trzeba wolontariuszom w czymś pomóc.

Dlaczego akurat zwierzęta, kiedy jest tyle potrzebujących ludzi? Na pewno słyszała Pani wielokrotnie to pytanie.

Tak, słyszę wielokrotnie. Jest bardzo wiele organizacji pomagających ludziom i bardzo mało zwierzętom. W Sosnowcu działamy głownie my. Potrzeby są ogromne a możliwości ograniczone brakiem pieniędzy i ludzi do konkretnej pracy.

Myślę, że każdy zanim zada takie pytanie powinien rozejrzeć się dookoła i zobaczyć, co w jego otoczeniu można zmienić, poprawić i zastanowić się, jakie jest jego zaangażowanie społeczne.

Musi mieć Pani jednocześnie skórę nosorożca i gołębie serce, co jest najtrudniejsze w tej „pracy”?

To chyba najtrudniejszy element mojej pracy. Zawodowo mam do czynienia z obsługą klienta i oczywiście staram się tak organizować pracę by doświadczenia klientów z naszą firmą były tylko pozytywne. Tu jest inaczej, patrzę na cierpiące zwierzę i wiem, że mimo ogromnej woli nie zawsze mogę mu pomóc.

Staramy się by nasza organizacja znalazła środki na leczenie, szukamy domów stałych, tymczasowych, ale czasem pomoc przychodzi za późno. Nie tylko ludzie świadomie wybierają czasem śmierć. Zwierzęta także – porzucone, przerażone, przestają jeść, pić. Zrezygnowane patrzą w jeden punkt. Muszę jakoś opanowywać te emocje by móc pomagać następnym.

W jaki sposób można wesprzeć Stowarzyszenie „Nadzieja na Dom”, a od zeszłego roku organizację pożytku publicznego?

Przede wszystkim bardzo uprzejmie prosimy o wsparcie nas 1 procentem, jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spożytkować część swojego podatku to zapraszamy. Napewno wydamy te pieniądze mądrze i z pożytkiem dla zwierząt.

Na stronie schroniska www.schronisko.sosnowiec.pl zamieszczamy rozliczenia finansowe, można sprawdzić, na co wydawane są pieniądze. Ponadto oprócz darowizn, przyjmujemy pomoc materialną – karmę, koce, budy, klatki.

 

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

 

Rozmawiał: Michał Kutyna
Zdjęcie: Ewa Wesoły

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu