{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Polecane preparaty uspokajające dla kotów

Koty to wbrew pozorom niezwykle wrażliwe zwierzęta, podatne na stres i zdenerwowanie. Negatywne emocje szybko odbijają się na ich zdrowiu, wyzwalają agresję oraz wiele innych zaburzeń behawioralnych. Jak pomóc pupilowi w stresujących chwilach? Omawiamy najlepsze preparaty na uspokojenie dla kota!

Co może wywołać stres u kota?

Przywykliśmy uważać koty za pewnych siebie indywidualistów, którzy zawsze spadają na cztery łapy. Tymczasem, koty to zwierzaki niezwykle wrażliwe i delikatne, które na potencjalne i szeroko pojęte zagrożenie reagują ogromnym stresem.

Okazuje się, że czynnikiem wywołującym stres u kota może być wszystko, co choćby odrobinę odbiega od przyjętej rutyny. Mruczki uwielbiają monotonię, powtarzalność i pewne rytuały, jakie rządzą ich życiem. To, co znane jest bezpieczne, a wszelkie zmiany i niespodziewane sytuacje wydołują napięcie i niepokój. Niezwykle stresujące dla kota są, na przykład przeprowadzki, remonty, nowe zapachy, nieznani ludzie lub hałasy. Wiele kotów reaguje nerwowo na pojawienie się nowego domownika lub zmianę opiekuna. Stres wywołuje także nuda, samotność oraz brak uwagi ze strony właściciela.

Stres u kota: jak go rozpoznać?

Trzeba pamiętać, że koty to skryte zwierzaki, które nie lubią okazywać słabości. Starają się, na przykład nie pokazywać po sobie, że coś je boli, dopóki sytuacja nie zrobi się naprawdę poważna. To samo dotyczy emocji, takich jak strach, stres czy niepokój. Wiele kotów w obliczu potencjalnego zagrożenie stara się gdzieś schować lub uciec, głośno przy tym miaucząc bądź prychając. Istnieje jednak wiele innych, cichych i niepozornych symptomów świadczących o długotrwałym stresie i niepokoju u kota.

Do typowych oznak chronicznego zdenerwowania u kota należy brak apetytu, problemy ze skórą, wypadanie sierści, nadmierna wokalizacja, a także zachowania kompulsywne, na przykład nieustanne wylizywanie futra. Koty w obliczu stresu mogą też załatwiać się poza kuwetą, zachowywać agresywnie lub wręcz przeciwnie – ospale i apatycznie.

Preparaty na uspokojenie dla kota: co wybrać?

Jeśli zauważymy u pupila symptomy podobne do wymienionych, powinniśmy uważnie obserwować się przez jakiś czas, a przede wszystkim znaleźć czynnik, który wywołał stres. Aby pomóc pupilowi, możemy też sięgnąć po specjalne preparaty uspokajające dla kotów

↓ PRODUKTY NA USPOKOJENIE DLA KOTA ↓

Feromony dla kotów

Największą popularnością na rynku cieszą się środki z feromonami dla kotów. To łagodna i sprawdzona metoda, dzięki której zwierzaki znów czują się spokojnej i bezpieczniej w swoim otoczeniu. Preparaty te wytwarza się na bazie naturalnych feromonów wydzielanych przez gruczoły rozmieszczone na kocich policzkach. Mruczki wykorzystują je do oznaczania terytorium, na którym czują się pewnie i bezpiecznie. Wystarczy, że zwierzak otrze się policzkiem o jakiś przedmiot, by pozostawić na nim zapach swoich feromonów.

Preparaty z kocimi feromonami działają bardzo podobnie. Substancje w nich zawarte przywracają zwierzakowi spokój, ponieważ informują o tym, że miejsce, w którym się znajduje jest bezpieczne. Feromony pomagają kotu się rozluźnić, uspokoić i poczuć bardziej komfortowo. Dzięki temu pozwalają kotu łatwiej przejść przez trudny okres, związany z przeprowadzką, zmianą opiekuna czy pojawieniem się nowego członka rodziny

Preparaty ziołowe dla kotów

W sklepach zoologicznych dostępne są również preparaty ziołowe o łagodnym działaniu uspokajającym. Środki te są całkowicie bezpieczne dla czworonogów, ponieważ wytwarza się je wyłącznie z naturalnych wyciągów roślinnych i ziołowych ekstraktów. Znajdziemy tu między innymi środki z kocimiętką, walerianą czy rumiankiem, a to wszystko pod postacią kropli, dyfuzorów, obroży, sprayów oraz tabletek. Preparaty ziołowe dla kotów działają kojąco na nerwy mruczka, powodują wzrost komfortu, poczucia bezpieczeństwa i odprężenia.

Tabletki na uspokojenie dla kotów

Do bardziej inwazyjnych preparatów na uspokojenie dla kotów należą tabletki z substancjami psychotropowymi. Należy sięgać po nie jedynie w ostateczności i tylko po zaleceniu lekarza weterynarii. Musimy pamiętać, że tego typu tabletki oddziałują nie tylko na psychikę mruczka, ale również na jego organizm. Stosowanie takich środków odradza się, na przykład w przypadku mruczków chorujących na nerki i schorzenia dróg moczowych.

Środki te należy podawać w ściśle określonych dawkach, dopasowanych do wieku, stanu zdrowia i wagi pupila. Tabletki oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy, powodując nie tylko uspokojenie, ale często również otępienie i senność. Pamiętajmy, by podawać je tylko pod kontrolą weterynarza.

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu