Pokarmy dla złotych rybek

Pokarmy dla złotych rybek

Popularne od stuleci złote rybki nie są wybredne, jedzą praktycznie wszystko, dlatego zapewnienie im odpowiedniego pożywienia nie nastręcza problemów. Tym bardziej, że sklepy zoologiczne oferują najrozmaitsze pokarmy dla rybek akwariowych, w tym również specjalistyczne pokarmy dla złotych rybek.

Pokarmy roślinne dla złotych rybek

Mimo, że złote rybki nie pogardzą żadnym pokarmem, dużą rolę w ich diecie odgrywają pokarmy roślinne dla ryb. Chętnie zjadają nawet rośliny akwariowe, dlatego w zbiorniku z tymi rybkami najlepiej jest sadzić gatunki o twardych, sztywnych liściach albo w ogóle zrezygnować z roślin, ewentualnie umieścić rośliny sztuczne.

W starszych książkach poświęconych akwarystyce zalecano podawanie złotym rybkom parzoną sałatę i szpinak. W chwili obecnej nie już takiej potrzeby, skoro na sklepowych półkach znajdziemy tak bogatą ofertę roślinnych pokarmów dla rybek. Niezwykle cenne są te, które zawierają spirulinę.

Spirulina, czyli pewien gatunek glonów jest wyjątkowo bogatym źródłem wielu witamin, minerałów i enzymów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmów ryb. Pokarm ten zawiera dodatkowo niezwykle dobrze przyswajalne białko. Znajdziemy go w niej więcej niż w mięsie. Spirulina źródłem naturalnych barwników, które wysycają kolory ryb.

Pokarmy zwierzęce dla złotych rybek

Złote rybki chętnie zjadają wszelkie drobne bezkręgowce wodne, czy to żywe, czy to w postaci mrożonej lub suszonej. Polecane są na przykład rozwielitki, zwane również dafniami. Nie tylko są pożywne, ale okryte chitynowymi pancerzykami, które bardzo korzystnie wpływają na pracę przewodów pokarmowych ryb.

Doskonałym pokarmem dla złotych rybek są larwy owadów. Popularne i szeroko dostępne w sprzedaży są larwy komarów, ochotki i wodzienia. Akwaryści najchętniej kupują je w mrożonej postaci, co ułatwia ich przechowywanie. Larwy owadów są dobrym pokarmem, ale powinny pochodzić z czystych wód. Popularnym pokarmem są także rureczniki. Powinny być jednak podawane z umiarem. Są bowiem wysoko kaloryczne i w nadmiarze przyczyniają się do stanów zapalnych jelit.

Specjalistyczne pokarmy dla złotych rybek

Główną rolę w żywieniu złotych rybek spełniają jednak wieloskładnikowe gotowe pokarmy, których pełno jest na sklepowych półkach. Złotym rybkom możemy kupować te, które przeznaczone są dla wszystkich gatunków ryb akwariowych. Bardziej polecane są jednak pokarmy adresowane wyłącznie do nich.

Pokarmy dla złotych rybek są pełnowartościową kompozycją wszystkich potrzebnych im składników odżywczych, witamin, minerałów, białka zwierzęcego, białka roślinnego i innych. Niektóre z nich zawierają również naturalne barwniki, dzięki którym barwy mieszkańców akwarium stają się bardziej intensywne.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu