Pokarmy dla szczurów

Pokarmy dla szczurów

Prawidłowa dieta szczura powinna być bardzo urozmaicona. Obok ziarna, owoców, warzyw, powinny się w niej znaleźć również pokarmy pochodzenia zwierzęcego, ponieważ gryzonie te są wszystkożerne. Białko zwierzęce jest dla nich równie ważne, co białko roślinne.

Gotowe pokarmy dla szczurów

W sklepach zoologicznych znajdziemy duży wybór gotowych pokarmów dla szczurów. Głównym ich składnikiem są ziarno zbóż. W tych tańszych niemal jedynym. Lepsze pokarmy, bardziej godne polecenia, zawierają również, prócz wielu innych składników, dodatek białka zwierzęcego. A jak to już zostało podkreślone, jest ono ważnym elementem diety szczurów.

Ziarno dla szczurów

Ziarno zbóż jest podstawą szczurzej diety, i co zostało już powiedziane, głównym składnikiem gotowych mieszanek dla tych gryzoni.

Warzywa i owoce dla szczurów

Marchew, buraczki, kalarepka, papryka, ogórki, jabłka, gruszki, melony, truskawki, winogrona i wiele innych są niezwykle cennym dodatkiem do codziennych posiłków naszych szczurów. Właściwie wszystkie owoce i warzywa, które jemy my sami, nadają się dla tych gryzoni. Choć rzecz jasna szczurki mają swoje upodobania i nie wszystko jedzą z jednakowym apetytem.

Pokarmy pochodzenia zwierzęcego dla szczurów

Naszym pupilom możemy podawać kawałeczki gotowanego mięsa, gotowane na twardo jajko lub odrobinę białego sera, które to pokarmy są dobrym źródłem białka zwierzęcego. Nie powinniśmy natomiast karmić szczury wędlinami lub mięsem z naszego stołu, ponieważ zawierają one przyprawy, mimo że szczury na pewno by nimi nie pogardziły.

Inne pokarmy dla szczurów

Kawałek pełnoziarnistego chleba lub ugotowanego makarony może być smacznym kąskiem dla szczura, byle niezbyt często. Zdrowe są również orzechy – bogate źródło wielu składników odżywczych, choć nieco kaloryczne. Również w sklepach zoologicznych znajdziemy dużo przysmaków dla szczurów, z których najbardziej popularne są kolby. Cennym uzupełnieniem diety są różnorodne zioła, które również można nabyć w sklepach zoologicznych.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 62 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu