Pokarmy dla papużek falistych

Pokarmy dla papużek falistych

Dieta papużek falistych powinna być bardzo urozmaicona. W jej skład wchodzą ziarna zbóż i traw, owoce, warzywa, zielenina, a nawet odrobina białka zwierzęcego.

Gotowe pokarmy dla papużek falistych

Ponieważ papużki faliste należą do najbardziej popularnych ptaków trzymanych w domach, nie ma problemu ze znalezieniem gotowego pokarmu dla nich.

Mieszanki dla papużek falistych, które dostępne są w sklepach zoologicznych zawierają głównie ziarna różnych gatunków prosa. Te lepsze jakościowo wzbogacane są również o witaminy i minerały.

Jako podstawa diety ptaków są bardzo dobre. Szczególnie te z wyższej półki, czyli lepsze jakościowo. Jednak nawet najlepsze gotowe pokarmy dla papużek falistych nie powinny być ich jedynym pożywieniem.

Warzywa i owoce dla papużek falistych

Bardzo ważnym składnikiem menu papużek falistych są warzywa i owoce. Właściwie codziennie powinny znaleźć się w ptasich miseczkach.

Nasze papużki faliste mogą otrzymywać niemal wszystkie warzywa i owoce, które i my sami zjadamy.

Z warzyw godne polecenia są: natka pietruszki, marchewka, kalarepa, buraczki, gotowane ziemniaki, papryka, pomidory i ogórki.

Jeśli zaś chodzi o owoce, to możemy im podawać: jabłka, gruszki, banany, melony, arbuzy, winogrona, brzoskwinie, morele, czereśnie, mango, kiwi, pomarańcze i mandarynki.

Inne pokarmy dla papużek falistych

Papużki faliste są generalnie roślinożerne, jednakże w naturze urozmaicają swoją dietę owadami. Robią tak głównie w okresie lęgowym, kiedy to dodatek białka zwierzęcego jest im niezbędny.

Naszym domowym pupilom owady możemy zastąpić mieszanką jajeczną. W jej skład wchodzą: gotowane na twardo jaja, tarta bułka i posiekana drobno natka pietruszki. Wymieszane składniki ugniatamy na zwartą masę.

Źródłem białka zwierzęcego może być również odrobina białego sera. Wiele papużek falistych chętnie zjada także miód pszczeli. To doskonały pokarm uzupełniający. Bogaty w liczne składniki odżywcze.

Także w sklepach zoologicznych znajdziemy wiele uzupełniających pokarmów dla papużek falistych. Najczęściej podaje się im kolby dla papużek. Produkowane są z nasion sklejonych specjalną substancją. Ich zaletą jest również to, że skubiąc je, ptaki ścierają swoje dzioby. Jednak kolby są kaloryczne, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Ptaki
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu