Pokarmy dla królików

Pokarmy dla królików

Króliki są typowymi roślinożercami. Jedzą rośliny, ale nie oznacza to, że każdy pokarm roślinny jest dla nich jednakowo dobry. Karma dla królików musi być przede wszystkim bogata w tak zwane włókno. Jest to składnik ciężkostrawny, ale niezbędny do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego tych zwierząt. Pokarmy dla królików nie mogą również być bardzo kaloryczne.

Pokarmy dla królików w postaci granulatów

Pokarmy dla królików w postaci granulatu jest bardzo treściwym i pełnowartościowym pokarmem. Można ją porównać do suchej karmy dla kotów lub psów. Może zatem stanowić podstawę diety zwierzęcia bez szkody dla jego zdrowia i kondycji. Jest przy tym bardzo wygodna w zastosowaniu i przechowywaniu.

Pokarmy dla królików w postaci mieszanek

W skład tego rodzaju pokarmów dla królików wchodzą ziarna zbóż, zioła, suszone pędy roślin, a czasami trochę granulatu pod postacią kolorowych kulek. Procentowa zawartość poszczególnych składników jest różna w różnych produktach. Najlepsza jest karma dla królików w postaci mieszanki suszonych ziół, traw, kory, ewentualnie z niewielkim, ale naprawdę niewielkim, dodatkiem nasion.

Siano i zioła dla królików

Siano i zioła są niezbędnym składnikiem codziennej diety królika. Dostarczają wielu cennych składników odżywczych (zioła), ale przede wszystkim zawierają dużo włókna (siano), które reguluje pracę jelit.

Kora z drzew liściastych dla królików

Co jeszcze lubią jeść króliki? Bardzo chętnie zjadają korę drzew liściastych. Dostarcza im ona wiele cennych składników mineralnych. Poza tym nie jest bardzo pożywna. Jednak powinno się zwierzęciu korę podawać. Najlepiej wkładać im do klatki całe nieokorowane gałązki z drzew liściastych. Doskonałe są gałązki z drzew owocowych. Królik będzie musiał sam je obskubywać, co dostarczy mu zajęcia i pozwoli tępić stale rosnące siekacze.

Warzywa dla królików

Doskonałym uzupełnieniem diety królików są warzywa. Trzeba jednak królika bardzo powoli do nich przyzwyczajać. Kupowane w sklepach zwierzęta żywione są głównie granulatami. Gdyby nagle zjadły dużo warzyw mogłyby dostać rozstroju żołądka. Zresztą, każdy nowy rodzaj pożywienia powinien być wprowadzany stopniowo. Króliki miniaturowe mają wrażliwy przewód pokarmowy i źle tolerują gwałtowną zmianę diety.

Owoce dla królików

Owoce dla królików powinny być tylko niewielkim dodatkiem żywieniowym

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu