{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Po co psu identyfikator?

Każdy psiak potrzebuje identyfikatora, ponieważ podczas codziennego spaceru zawsze może wydarzyć się nieoczekiwana sytuacja, podczas której pupil pogna przed siebie. Czasem jest to spowodowane zerwaniem się smyczy, szelek lub obroży, kiedy indziej może przytrafić się to akurat w momencie, kiedy zwierzak jest wolny i swobodny. Dzięki identyfikatorowi jest duża szansa, że kudłacz się znajdzie. To małe akcesorium, które może uratować zwierzakowi nawet życie. Potencjalny znalazca psiaka od razu wie, z kim i pod jakim numerem ma się kontaktować.

Co to jest identyfikator dla psa?

Identyfikator, często nazywany również adresówką, to zazwyczaj płaska blaszka z metalu, na której wygrawerowane są podstawowe dane, które ułatwiają skontaktowanie się z właścicielem zwierzaka. Identyfikator dla psa przyczepiamy do obroży lub do szelek. Są też dostępne produkty zakręcane. Taki identyfikator to malutka, zakręcana fiolka, w której znajduje się papierek z informacjami. Wpisujemy tam długopisem wszystkie niezbędne namiary na właściciela, wrzucamy zwinięty papierek do pojemniczka i zakręcamy. Potem mocujemy całość do obroży lub szelek. Identyfikatorami zazwyczaj nazywa się przede wszystkim metalowe, grawerowane blaszki, zaś na fiolki/pojemniczki częściej mówi się po prostu adresówka, ale nazewnictwo jest wymienne. Adresówka i identyfikator działają na takiej samej zasadzie: dzięki nim możliwe się znalezienie psiaka.

Co i dlaczego należy wyryć na identyfikatorze?

Na identyfikatorze nie ma zbyt wiele miejsca, więc grawerujemy tam lub wypisujemy tylko najważniejsze informacje. Są to: adres zamieszkania oraz koniecznie telefon kontaktowy do właściciela (najlepiej, żeby to był numer komórkowy). Często na identyfikatorze umieszcza się również imię psiaka. Numer telefonu jest tutaj najważniejszy, bo to na niego w pierwszej kolejności zadzwoni potencjalny znalazca naszego pupila, kiedy będzie szukał z nami kontaktu. Dlatego najlepiej, aby był to numer telefonu komórkowego, który mamy w zasadzie cały czas przy sobie. Adres przydaje się dopiero w drugiej kolejności.

Jak powinna wyglądać adresówka dla psa»? Po pierwsze nie przesadzajmy z rozmiarem. Na standardowym identyfikatorze naprawdę zmieszczą się wszystkie niezbędne informacje. Kupowanie zbyt dużego lub kanciastego produktu spowoduje, że naszemu kudłaczowi będzie bardzo trudno go nosić przy obroży. Może uwierać, obijać się, zahaczać o różne rzeczy. Druga ważna sprawa to wytrzymałość takiego identyfikatora. Powinien być naprawdę solidny, bo psiak przecież nie zamierza obchodzić się z nim jak z jajkiem. Taki gadżet przyczepiony do obroży lub szelek obija się o drzewa i krzaki, trze po różnych powierzchniach, więc musi wytrzymać wszelką codzienną aktywność pupila. Nie może rozpaść się na kawałki ani nadmiernie zarysować. Jeśli wybieramy metalową blaszkę, konieczna jest powłoka antykorozyjna. Na rynku są też dostępne identyfikatory z innych materiałów, na przykład skórzane lub gumowe. Jak długo spełniają swoją rolę, są w porządku. Pamiętajmy, że taki produkt ma być przede wszystkim praktyczny i zapewniać psiakowi bezpieczeństwo.

Co robić, kiedy nasz pies się zgubi?

Po pierwsze i najważniejsze, jeśli nasz psiak się zgubił, nie powinniśmy wpadać w panikę. To nam w niczym nie pomoże, za to wprowadzi ogromny chaos do wszystkich naszych działań. Po drugie, na początku należy czekać i mieć przy sobie telefon komórkowy. Jest duża szansa, że osoba, która znalazła pupila, skontaktuje się z nami. Po trzecie, warto umieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych, razem ze zdjęciem psiaka. Pamiętajmy, aby podać informacje, gdzie ostatni raz widzieliśmy zwierzaka i podajmy jak najwięcej informacji o jego wyglądzie i zachowaniu. Samo zdjęcie to czasem za mało. Po czwarte, możemy w końcu porozwieszać w okolicy ogłoszenia. Dobre miejsca to słupy, drzewa, ale też przystanki autobusowe albo okolice gwarnych, często uczęszczanych miejsc, jak sklep spożywczy.

Dlaczego psy się gubią?

Psiaki niestety gubią się dosyć często. Powodów jest wiele: coś przestraszyło je podczas spaceru i zerwały się ze smyczy lub szarpnęły tak mocno, że właściciel wypuścił ją z rąk albo w ogóle były wolne (bez smyczy) i zawędrowały zbyt daleko. W przypadku samców częste jest także podążanie za samicą i gubienie drogi. Psiaki mogą pomylić okolicę, ścigać coś lub być ścigane, zostać spłoszone hukiem, dziwnym zachowaniem lub po prostu okazać się nieuważne. Dlatego smycz i identyfikator to podstawa na każdym spacerze. W sytuacjach stresowych zwierzak, nawet dobrze wytresowany, nie myśli logicznie i nie słucha komend ani nawoływań.

↓ IDENTYFIKATOR DLA PSA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu