Piłka dla psa

Piłka dla psa

Nic tak nie cieszy naszych czworonożnych pupili jak zabawy z piłką. Większość psiaków może bez opamiętania spędzać godziny na jej aportowaniu. Piłka jest też doskonałą zabawką, kiedy musimy pozostawić naszego podopiecznego samego na kilka godzin. Jaką piłeczkę więc wybrać, aby sprawić frajdę naszemu ulubieńcowi?

Dlaczego psy uwielbiają zabawy z piłką?

Choć dzisiejsze psy w dużej mierze nie przypominają już swoich wilczych krewnych, po części wciąż wykazują typowe zachowania łowieckie. Oczywiście, u różnych ras zaobserwujemy tylko niektóre elementy pełnej sekwencji łowieckiej. Nie ulega jednak wątpliwości, że czworonogi wciąż zafascynowane są tropieniem i pogonią za zwierzyną. Gdy brakuje naturalnych ofiar, nasi podopieczni chętnie zaangażują się we wszelkie zajęcia, umożliwiające im realizację naturalnych zachowań. Właśnie dlatego zabawy z piłką są wprost niezastąpione! Nawet jeśli nasz pupil nie jest pasjonatem aportowania, piłka może pomóc mu zaspokoić potrzebę żucia i stać się doskonałym gryzakiem. Warto pamiętać, że wykorzystanie tej zabawki podczas codziennych interakcji ze zwierzakiem jest praktycznie nieograniczone i zależy wyłącznie od fantazji opiekuna.

Rodzaje piłek dla psa

Pluszową, gumową, a może zwyczajną piłeczkę tenisową – którą z nich pokocha nasz pupil? Wybierając zabawkę dla psa, warto kierować się przede wszystkim jej wytrzymałością. Piłka, którą nasz ulubieniec rozdrobni na kawałki już pierwszego dnia (o ile nie było to naszym zamiarem), szybko przestanie cieszyć psa. Idealna piłeczka nie może być zbyt twarda, ale musi dawać zębom pewien opór. Jako gryzak świetnie sprawdzi się natomiast zabawka wykonana z wytrzymałej gumy, z wypustkami masującymi dziąsła w czasie gryzienia.
Do aportowania warto wybrać zabawkę, którą łatwo wprawić w ruch. Naszego psiaka z pewnością zainteresuje też piłeczka z piszczałką lub dzwoneczkiem, która pobudzi go do rozpoczęcia bezkrwawych łowów. Podczas wieczornych spacerów przydadzą się też akcesoria święcące.

Wiele psiaków uwielbia kąpiele i to nawet nie mniej niż zabawę. Czy można połączyć miłość do wody z miłością do aportowania? Oczywiście – naszemu psu warto umilić czas spędzany nad wodą, kupując wodoodporną, pływająca piłeczkę.

Jeśli rzucanie piłki już wcale nie bawi naszego psa, być może więcej radości dostarczy mu zabawa w szarpanie. Dla takich czworonogów należy nabyć piłeczkę na sznurku, niezastąpioną zarówno do zabaw w przeciąganie, jak i do aportowania (dowiedz się więcej o tym, jak nauczyć psa aportowania KLIK).

Żaden właściciel nie powinien też zapominać o zakupieniu ulubieńcowi interaktywnej piłki, którą można wypełnić przysmakami. Taka zabawka skutecznie zapobiega nudzie i zapewnia psu zajęcie nawet na wiele godzin (przeczytaj o tym, jak oduczyć psa wycia kiedy zostaje sam w domu KLIK).

Jak nauczyć psa aportować piłeczkę?

Wiele psów nie potrzebuje żadnej zachęty, aby aportować piłeczkę – już sam jej ruch jest dla nich wystarczającym bodźcem do rozpoczęcia pogoni. Zdarza się jednak, że pies biegnie za aportem, ale go nie chwyta lub nie przynosi wyrzuconej piłeczki do właściciela. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto przepracować z pupilem każdy etap aportowania oddzielnie – począwszy od rozpoczęcia pogoni za „ofiarą”, na oddaniu piłki skończywszy. Przy kształtowaniu odpowiedniego zachowania bardzo pomocny może być kliker, który pozwoli nam dokładnie „zaznaczyć”, o jakie zachowanie nam chodzi. Jeśli mamy drugiego psa, kochającego aportowanie, możemy rozbudzić u pupila pasję, umożliwiając mu obserwację czworonożnego kompana. Zwierzaki, które mają problem z oddawaniem pochwyconych przedmiotów, warto uczyć też komendy „puść” / „oddaj” – ułatwi to nie tylko zabawy z aportem, ale też pozwoli zapobiec bronieniu łupów w przyszłości.

Pomysły na zabawy z piłką

Zabawa musi być przyjemnością zarówno dla nas, jak i dla naszego pupila. Powinniśmy więc zdecydować się na takie formy wspólnych interakcji, które dostarczą nam i psu najwięcej radości. Poza aportowaniem, zabawą w wodzie, szarpaniem – wiele psiaków uwielbia też poszukiwanie ukrytych przedmiotów. Zwykła piłeczka wystarczy, aby wyzwolić w ulubieńcu chęć do tropienia. Z powodzeniem możemy spędzać w ten sposób czas z pupilem w domu czy ogrodzie, a także zachęcić go do szukania „skarbów” w czasie naszej nieobecności. Jeśli znajdzie piłeczkę dodatkowo wypełnioną smakołykami, z pewnością bez reszty pokocha tę zabawę!

Zdjęcie: Fotolia.pl

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Trackbacks/Pingbacks

  1. Frisbee dla psa | Sieć sklepów zoologicznych Kakadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu