Pielęgnacja zębów u kota

Pielęgnacja zębów u kota

Dbałość o higienę kociego pyszczka jest również ważne, jak troska o jego futerko czy właściwą dietę. Prawidłowa pielęgnacja zębów kota nie jest bardzo trudna. Odpowiednie żywienie i regularne czyszczenie zębów kota pomogą utrzymać je w dobrym zdrowiu.

Kontrola stanu zębów u kotów

Przynajmniej raz do roku warto wybrać się do lekarza weterynarii, który skontroluję stan zdrowia zębów i dziąseł kota. Jeśli będzie trzeba usunie również kamień nazębny, który w jest doskonałym podłożem dla różnorakich bakterii chorobotwórczych, i w razie konieczności w porę podejmie leczenie.

Kontrolę stanu zębów u kota możemy przeprowadzać również samodzielnie. Jest to zresztą wskazanie. Być może nie dostrzeżemy wszystkich zmian chorobowych, ale z pewnością zauważymy zaczerwienie dziąseł, ranki czy kamień.

Karmy i przysmaki do czyszczenia zębów dla kotów

Zęby kotów nie służą do ozdoby. Natura wyposażyła w nie nasze futrzaki po to. By z nich korzystały. Tnąc mięso i gryząc kosteczki, drapieżniki te jednocześnie ścierają sobie kamień nazębny i masują dziąsła.

Częstym błędem, który popełniamy jest karmienie naszych kotów bardzo miękkim pokarmem, który mogą połykać bez gryzienia. Niestety sprzyja to osadzaniu się kamienia i chorobom dziąseł. Troska o higienę kociego pyszczka obejmuje również podawanie pożywienia, które trzeba pogryźć.

Suche karmy dla kotów są nie tylko pełnowartościowe, ale również zmuszają nasze futrzaki do gryzienia, co bardzo korzystnie wpływa na stan ich uzębienia.

Sklepach zoologicznych znajdziemy również specjalne przysmaki dla kotów, które redukują kamień nazębny, pozwalając utrzymać je w zdrowiu.

Szczoteczka do zębów dla kotów

Kocie zęby warto również myć. Co prawda, szczotkowanie zębów nie jest tym, co nasi pupile lubią najbardziej, jednak przy pewnej dozie cierpliwości, można je do tego zabiegu przyzwyczaić.

W sklepach zoologicznych można kupić specjalne szczoteczki do zębów dla kotów oraz pasty do zębów dla kotów. Te przeznaczone dla ludzi nie nadają się dla zwierząt, choć oczywiście nie są dla nich szkodliwe.

Zęby naszego pupila szczotkujemy w podobny sposób, wykonując koliste ruchy i zaczynając od siekaczy a na trzonowcach kończąc. Najlepiej robić to codziennie, a przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 63 sklepy w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu