Sklep online
Sklep online

Drontal i Dronspot – tabletki i krople na odrobaczanie psa i kot – teraz dostępne z dostawą do domu

Regularne odrobaczanie to jeden z najważniejszych zabiegów profilaktycznych u psów i kotów. Pasożyty wewnętrzne atakujące domowe czworonogi nierzadko długo rozwijają się w ukryciu, siejąc prawdziwe spustoszenie w organizmie zwierzaków. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ich zwalczenie w zaciszu domowym. W walce z robakami u psów i kotów pomóc mogą innowacyjne preparaty przeciwpasożytnicze w formie tabletek i kropli Drontal i Dronspot.

Dlaczego należy regularnie odrobaczać psa i kota?

Inwazje robaków jelitowych to powszechny problem domowych czworonogów. Do pasożytów najczęściej atakujących psy i koty należą nicienie i tasiemce. Szczególnie narażone na zarażenie pasożytami są psy, które mają częste kontakty z innymi czworonogami oraz swobodnie wędrujące koty wychodzące. Warto jednak pamiętać, że do zarażenia pasożytami nie są konieczne bezpośrednie kontakty między zwierzakami.

Jaja pasożytów są rozpowszechnione w środowisku zewnętrznym. Niebezpieczny bywa więc już sam kontakt z odchodami zwierzaków będących nosicielami pasożytów. Wektorami robaków mogą być także pchły żerujące na czworonogach. Z kolei szczenięta pasożytami zarażają się zazwyczaj od swojej matki – drogą śródmaciczną lub laktogenną.

Robaczyce to dosyć podstępne choroby. U dorosłych zwierzaków przebiegają zwykle w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy, co znacznie utrudnia ich szybką diagnostykę. Nie znaczy to jednak, że pasożyty wewnętrzne nie są groźne dla domowych zwierzaków. Wręcz przeciwnie – robaki uszkadzają w sposób mechaniczny przewód pokarmowy, wykorzystują cenne substancje odżywcze i wydzielają toksyny. Długotrwałe inwazje mogą więc znacząco odbić się na samopoczuciu, zdrowiu i wyglądzie naszych milusińskich.

Przy silnym zarobaczeniu u psów i kotów niejednokrotnie obserwuje się: biegunki, wymioty, pogorszenie kondycji szaty i wypadanie sierści, chudnięcie, zaburzenia ze strony układu nerwowego (np. drgawki). Nieleczone robaczyce mogą prowadzić do niedokrwistości i niedoborów pokarmowych.

Z robakami styka się większość zwierzaków, dlatego tak ważne jest, by regularnie odrobaczać psy i koty. Dzięki środkom przeciwpasożytniczym można szybko i efektywnie zwalczyć najczęstsze pasożyty jelitowe bez wykonywania skomplikowanych badań diagnostycznych. Znacznie zmniejsza to ryzyko rozwoju robaczycy u zwierzaka, a także pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu.

Odrobaczanie psów i kotów jest ważne również z punktu widzenia zdrowia ludzi, ponieważ domowe czworonogi mogą uczestniczyć w przenoszeniu pasożytów na swoich opiekunów.

Drontal tabletki na odrobaczanie psa i kota – stosowanie, działanie

Tabletki odrobaczające Drontal to uniwersalne preparaty przeciwpasożytnicze dostępne w wersji dla psów i kotów. Produkty mogą być stosowane u zwierzaków wszystkich ras i bez względu na rodzaj podawanego pokarmu. Teraz można nabyć je w naszym sklepie internetowym – bez recepty i wychodzenia z domu.

Tabletki Drontal zwalczają wszystkie najpopularniejsze psie i kocie pasożyty takie jak: tasiemce, tęgoryjce, włosogłówki, glisty czy giardie. Bazują na silnych substancjach odrobaczających (prazykwantelu, febantelu, pyrantelu), które szybko powodują śmierć pasożytów. Ich dodatkową zaletą jest łatwość dawkowania i podawania. Dawkę produktu wystarczy dopasować do wagi pupila. Co więcej, tabletki można wygodnie dzielić, kruszyć i mieszać z pokarmem.

Tabletki Drontal dla psów mają formę smakowitych kostek, które są chętnie zjadane przez większość czworonogów. Dzięki temu można łatwo podać je nawet zwierzakom, które mają duże opory przed połykaniem tabletek. Preparaty odrobaczające Drontal można bezpiecznie stosować u już psów powyżej 2. tygodnia życia i kotów powyżej 3. tygodnia. Nie należy jednak podawać ich samicom w pierwszych 2 trymestrach ciąży.

W celach profilaktycznych zwykle wystarczające jest podanie jednej dawki preparatu Drontal. Jeśli jednak chcemy zwalczyć glisty czy giardie, niekiedy konieczne może być kilkukrotne podanie tabletek. W przypadku silnych inwazji wymagających długotrwałego odrobaczania sprawę zawsze warto omówić z lekarzem weterynarii.

↓ KROPLE I TABLETKI NA PASOŻYTY ↓

Dronspot krople na odrobaczanie kota – alternatywa dla tabletek

Nasz mruczek nie tknie żadnego pokarmu, w którym ukryta jest tabletka? Podanie kotu kapsułki jest iście karkołomnym wyczynem? Dzięki innowacyjnemu preparatowi odrobaczającemu Dronspot dla kotów w formie kropli nie musimy już martwić się zwalczaniem pasożytów u mruczka.

Krople odrobaczające Dronspot to świetna alternatywa dla tradycyjnych tabletek. Preparat skutecznie zwalcza inwazje mieszane u kotów. Wykazuje działanie wobec większości popularnych nicieni i tasiemców. Co więcej, pozwala wyeliminować nie tylko dorosłe pasożyty, ale również postacie larwalne.

Aplikacja produktu Dronspot dla kotów jest bardzo prosta. Odpowiednią dawkę preparatu (dostosowaną do wagi kota) nanosi się przy pomocy pipety na odsłoniętą skórę na karku mruczka. Po aplikacji preparatu trzeba chronić kota przed kontaktem z wodą, ponieważ może ona obniżyć skuteczność środka. Przez 24 godziny po aplikacji należy unikać także bliskiego kontaktu zwierzakiem – aż do pełnego wchłonięcia się preparatu.

Jednokrotna aplikacja kropli Dronspot zwykle pozwala skutecznie zwalczyć robaki obłe i płaskie. W przypadku silnego zarobaczenia zwierzaka stosowanie preparatu warto jednak skonsultować z lekarzem weterynarii.

Preparat Dronspot może być stosowany u kociąt po ukończeniu 8. tygodnia życia lub osiągnięciu wagi 0,5 kg, dorosłych kotów oraz ciężarnych kotek (w celu zabezpieczenie potomstwa przed inwazją pasożytów). Produkt jest dostępny bez recepty w naszym sklepie internetowym – z dostawą do domu.

Jak często odrobaczać psa i kota?

Częstotliwość odrobaczania psów i kotów uzależniona jest głównie od ich trybu życia. W przypadku większości domowych zwierzaków odrobaczanie wystarczy przeprowadzać co 3 miesiące. Czworonogi, które żyją w dużych skupiskach lub mieszkają z osobami o obniżonej odporności (np. seniorami, dziećmi), mogą jednak potrzebować odrobaczania nawet co miesiąc. Jeśli w naszym domu mieszka kilka zwierzaków, powinniśmy odrobaczać je wszystkie w tym samym czasie.

Należy pamiętać także o profilaktycznym odrobaczeniu psa i kota przez planowym szczepieniem lub kryciem. Aby odrobaczanie zwierzaków było skuteczne, trzeba zadbać również o zwalczenie pasożytów zewnętrznych oraz dokładne oczyszczenie domowego środowiska.

 

 

Marta Majewska
Pasjonatka zwierząt, która wiedzę o nich zgłębiała podczas studiów na SGGW. Z zamiłowania dziennikarka specjalizująca się w tematyce utrzymania domowych pupili i zoopsychologii. Inspiracji do pracy dostarczają jej własne zwierzęta - kot oraz papugi nimfy.

Powiązane artykuły

Wakacje cenowe Last Minute. Nie pozwól, aby super okazje odleciały Ci sprzed nosa.

Zrób wyjątkowe zakupy w promocji Wakacje Cenowe Last Minute w dowolnym sklepie stacjonarnym Kakadu Zoo i dodatkowo wygraj  jeden z pięciu voucherów o wartości 2 000 złotych na wyjazd ze swoim...

Czytaj więcej
Jak pielęgnować futro kota?

Lśniące futro jest największą ozdobą kota. Aby osiągnąć taki efekt, właściciel powinien pamiętać nie tylko o zrównoważonej diecie pupila, ale również o starannej pielęgnacji jego sierści. Składają się na nią...

Czytaj więcej
Otifree – jak bezpiecznie, delikatnie i skutecznie wyczyścić uszy psa i kota?

Wyczulone na każdy szmer, ruchliwe, stojące lub oklapnięte – uszy psów i kotów to niezwykły narząd. Niestety, zalegająca woskowina i namnażające się bakterie oraz grzyby niejednokrotnie prowadzą do rozwoju stanów...

Czytaj więcej
Karma dla kota Josera

Podejście do kwestii żywienia kotów domowych zmieniło się diametralnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Dziś wiemy już, że podawanie mruczkowi resztek ze stołu to nie najlepszy pomysł, a za wieloma...

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Czytaj więcej.*


* pole wymagane

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zoologiczny sklep internetowy

Wszystko dla psów

Karmy dla psów suche oraz karmy mokre, a także liczne psie przysmaki - przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji (takie jak szampony dla psów oraz obroża na pchły i kleszcze dla psa), a także w trakcie spaceru (szeroki wybór smyczy oraz obroży dla psów) czy podróży samochodem.
Wszystko dla kotów
Karmy dla kotów suche oraz karmy mokre dla kotów topowych producentów - zarówno dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Szeroki wybór kocich przysmaków - kabanosy, przysmaki dentystyczne oraz odkłaczające. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota. W asortymencie sklepu znajdują się również liczne zabawki dla kota - piłki, wędki czy także myszki dla kota
Wszystko dla małych ssaków
Karmy dla gryzoni (w tym także karma dla królika, karma dla chomika oraz karma dla świnki morskiej), klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także zabawki i ściółki dla gryzoni
Wszystko dla ptaków egzotycznych
Pokarmy dla ptaków, klatki i ich wyposażenie. Akcesoria, zabawki dla ptaków i ściółki.
ⓒ 2022 KAKADU. All rights reserved
crosschevron-downchevron-leftchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram