Pielęgnacja futra u fretek

Pielęgnacja futra u fretek

Futro fretek nie wymaga bardzo skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, które należy wykonywać codziennie. Zwierzątka w dużej mierze same dbają o swoją sierść. Niemniej jednak powinniśmy fretki od czasu do czasu czesać i kąpać.

Czesanie futra fretek

Okrywa włosowa fretek jest krótka, dzięki czemu nie wymaga intensywnego i częstego czesania. Raz na tydzień w zupełności wystarczy. Nic się złego nie stanie, jeśli zdarzy się nam zapomnieć o tym obowiązku. Jedynie w okresach linienia powinniśmy częściej szczotkować futerko naszych podopiecznych.

Fretki linieją dwa razy do roku, na wiosnę i jesienią. Istnieje wówczas ryzyko połykania przez nie dużej ilości włosów, które mogą zbijać się w kule w przewodzie pokarmowym. By temu zapobiegać, warto szczotkować nasze zwierzaki  nawet codziennie.

Do czesania fretek możemy używać zgrzebeł o krótkich i niezbyt sztywno osadzonych zębach oraz szczotek włosianych. Dzięki nim dokładnie wyczeszemy z futra wszystkie martwe włosy.

Kapanie fretek

Jeśli chcemy utrzymać futro naszych pupili w idealnym stanie, powinniśmy od czasu do czasu nasze je wykąpać. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że zdania w tej sprawie są podzielone. Niektórzy uważają, że kąpiele są fretkom zupełnie niepotrzebnie.

Nie istnieją jakieś konkretne wytyczne, co do tego, jak często powinniśmy kąpać fretki. Możemy jednak przyjąć, że 2-4 razy do roku w zupełności wystarczy. Chyba, że zwierzaki czymś się bardzo ubrudzą, co niestety im się zdarza, ponieważ uwielbiają penetrować różne zakamarki i kopać w ziemi.

Do kąpieli najlepiej używać dobrej jakości szamponów, które zostały opracowane z myślą o fretkach, ponieważ nie podrażniają i nie przesuszają ich skóry. W ostateczności można użyć delikatnego szamponu dla kociąt. Produktów przeznaczonych do kąpania psów nie zaleca się używać.

Po kąpieli należy fretki dokładnie wysuszyć i pozostawić na jakiś w ciepłym pomieszczeniu.

Tekst: Jacek P. Narożniak
Zdjęcie: Fotolia.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu