pellet dla krolika

Pellet dla królika

Każdy królik potrzebuje wyściółki. Na rynku mamy całkiem spory wybór, więc każdy powinien znaleźć podłoże idealne dla swojego pupila. Każde z nich ma oczywiście pewne wady i zalety. Warto też wziąć pod uwagę indywidualne zapotrzebowania zwierzaka, jak również jego charakter. Wśród wyściółek coraz bardziej popularny staje się pellet. Warto wiedzieć trochę więcej na jego temat, bo jest bezpieczny, praktyczny i powinien przypaść do gustu każdemu królikowi.

Ściółka dla królika

Pellet dla królika – dlaczego warto go wybrać?

Pellet to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i dziś nie kojarzy się już wyłącznie z branżą grzewczą. Pelletem można wyłożyć kocią kuwetę, doskonale nadaje się też właśnie jako wyściółka dla gryzoni i królików ». Pellet wyróżnia się tym, że jest całkowicie naturalny. To sprasowane trociny drzewne. Wyróżniamy wersję tradycyjną oraz zbrylającą. W przeciwieństwie do żwirków i tego typu produktów, owa substancja zbrylająca w przypadku pelletu to naturalne żywice roślinne. Dlaczego warto wybrać właśnie taką ściółkę? Po pierwsze, nie pyli (w przeciwieństwie do trocin), a zatem nie uczula, nie drażni błon śluzowych, nie drapie w oczy. Po drugie, pellet jest bardzo chłonny, więc bez problemu poradzi sobie z moczem zwierzaka. Do tego maskuje przykre zapachy (to po trzecie), więc mamy podwójną korzyść. Po czwarte, w przeciwieństwie do bardziej rozdrobnionych ściółek, pellet nie przykleja się do nóg (pupile bardzo tego nie lubią), trudniej go wykopać poza obręb klatki, a jednocześnie fragmenty nie są na tyle wielkie, aby uwierały królika, co zdarza się czasem w przypadku drewnianych ściółek albo trocin o naprawdę sporych rozmiarach. Po piąte pellet nie zapleśnieje nam też przez długi czas (co nie oznacza, że możemy go nie wymieniać i nie myć klatki!) i potrzebuje naprawdę sporo wilgoci, aby zacząć się rozpadać pod jej wpływem, co oznacza, że ma wysoką chłonność. Po zmoczeniu utrzymuje też zwartą strukturę (nawet wersja niezbrylająca), więc łatwo usunąć go z klatki. Ze spraw, które spodobają się także samym właścicielom: jest stosunkowo tani, biodegradowalny, a nawet nadaje się do spuszczania w toalecie oraz do wykorzystania w kompostowniku.

↓ PELLET DLA KRÓLIKA ↓

Wybieramy pellet dla królika

Pellet należy kupić w porządnym sklepie zoologicznym. Zapraszamy oczywiście do Kakadu, gdzie oferujemy szeroką gamę takich produktów. Wielu producentów ma w swojej ofercie pellet dla krolika, możemy zatem sięgnąć po taki „model”, który nam i naszemu królikowi najbardziej się spodoba. Prawdziwy pellet jest zawsze naturalny. Do wyboru mamy opcję zbrylającą lub niezbrylającą. Po rozpakowaniu produkt powinien ładnie pachnieć drewnem, lasem oraz czasami igliwiem. To znak, że jest świeży i suchy. Pellet zawsze kupujmy w szczelnie zamkniętym opakowaniu, co jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Wysypujemy nim potem kuwetowe dno klatki albo sypiemy go do klatki typu bardziej zabudowanego. W ciągu dnia warto wybierać zabrudzone i mokre grudki, natomiast raz na dzień-dwa przyda się porządniejsze sprzątanie, połączone z wymianą pelletu. Jest bardzo chłonny, ale mocz, bobki, woda z poidła oraz fragmenty jedzenia należy regularnie wyrzucać, bo w przeciwnym wypadku staną się doskonałym mieszkaniem dla pleśni i bakterii. Przynajmniej raz w tygodniu urządźmy też wyjątkowo solidne sprzątanie klatki, połączone z umyciem dna pod bieżącą, ciepłą wodą wraz z dodatkiem delikatnego środka myjącego.

Inne wyściółki dla królików

Jeżeli jednak pellet w jakiś sposób nie pasuje nam albo pupilowi, możemy oczywiście zdecydować się na inny rodzaj wyściółki. Do wyboru mamy siano », trociny, watę, żwirek typu kociego albo specjalne wypełniacze ze sklepów zoologicznych. Pamiętajmy jednak, że siano, a nade wszystko trociny pylą, co jest nieraz przyczyną wielu uczuleń u zwierzaków. Do tego jedno i drugie jest mało chłonne i nie radzi sobie z przykrymi zapachami. Żwirek pod tym względem sprawdza się o wiele lepiej, ale nie każdy królik lubi się po nim poruszać, nie wspominając już o tym, że niektóre zwierzaki, zwłaszcza młode, potrafią podjadać takie granulki, co jest niebezpieczne dla ich zdrowia. Wata jest z kolei bardzo nieekonomiczna i do wszystkiego się przykleja. Oczywiście wybór należy do nas i każdemu zwierzakowi pasuje co innego, ale pellet dla królika to naprawdę dobry pomysł. Gwarantuje bezpieczeństwo i komfort.

↓ PELLET DLA KRÓLIKA ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu