pasnik dla gryzoni i krolikow

Paśnik dla gryzoni i królików

Króliki i gryzonie to jednie z najbardziej lubianych zwierząt domowych. Są przyjazne, towarzyskie, a opieka nad nimi nie sprawia większych problemów. Pamiętajmy jednak, że nawet tak drobne stworzenia mają swoje wymagania, chociażby pod względem wyposażenia klatki oraz akcesoriów tak podstawowych, jak paśnik. Sprawdźmy zatem, co warto wciąć pod uwagę wybierając paśnik dla gryzonia bądź królika.

Siano w diecie gryzoni i królików

Urządzamy klatkę dla gryzonia lub królika

Nie ulega wątpliwości, że króliki i gryzonie potrzebują własnego, wygodnego lokum. Klatka powinna zapewnić im przede wszystkim bezpieczne schronienie, miejsce na jedzenie i odpoczynek, a także przestrzeń do aktywności i zabawy. Odpowiednio urządzając klatkę pupila pomagamy również sobie. Dzięki właściwej aranżacji dużo łatwiej będzie nam opiekować się zwierzakiem i utrzymać jego lokum w należytej czystości. Dlatego, zanim zwierzak pojawi się w naszym domu, powinniśmy dobrze przemyśleć zakup klatki, a następnie skompletować całe niezbędne wyposażenie. Co powinno wchodzić w skład takiej wyprawki?

Podstawowymi elementami wyposażenia klatki królika » czy gryzonia są oczywiście poidło na wodę, miseczka na karmę oraz paśnik na świeże siano lub zieleninę. W lokum naszego pupila powinien znaleźć się także domek oraz kuweta. Ten pierwszy imituje norę, czyli naturalne schronienie, w którym zwierzak będzie mógł odpocząć niczym nie niepokojony lub ukryć, gdy poczuje się zagrożony. W dobrze urządzonej klatce nie powinno zabraknąć także kilku akcesoriów umilających czas gryzoniowi. Przydadzą się różnego rodzaju zabawki, sizalowe gryzaki, domki, hamaki czy tunele. Dno klatki należy wysypać ściółką, najlepiej drewnianym granulatem absorbującym wilgoć (poczytaj więcej o pellecie dla gryzoni KLIK).

↓ SIANO DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Jaki paśnik wybrać dla gryzonia i królika?

Jak już wspomnieliśmy, paśnik dla gryzoni i królików jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia klatki. Wybierając to akcesorium warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość produktu oraz tworzywo, z którego go wykonano. W sklepach zoologicznych Kakadu znajdziemy karmniki różnego rodzaju, stojące lub podwieszane, wykonane z metalu, plastiku oraz drewna. Zdecydowanie najlepiej spisują się paśniki z metalowych prętów, bo ostre zęby naszych milusińskich nie są w stanie ich uszkodzić. A warto pamiętać, że króliki i niektóre gryzonie, zwłaszcza chomiki lubią podgryzać wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich pyszczka. Z tego samego względu kompletnie nie zdają egzaminu paśniki z tworzywa sztucznego, które nie są w stanie oprzeć się króliczym siekaczom. Kupując paśnik upewnijmy się też, czy nie ma ostrych krawędzi ani żadnych wystających elementów, którymi nasz pupil mógłby się zranić.

↓ PAŚNIKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

Drewniany paśnik dla gryzonia i królika

Warte uwagi są paśniki wykonywane z drewna. Można podwiesić je na prętach klatki, powyżej jej dna, dzięki czemu łatwiej utrzymać porządek wewnątrz. Umieszczone w niej sianko jest mniej narażone na zanieczyszczenie lub zawilgocenie. Drewniane paśniki są też całkowicie naturalne i bezpieczne dla zwierzaka nawet, jeśli ten zdecyduje się nadgryźć kawałek karmnika. Doskonale sprawdzają się w roli gryzaków, sprzyjających ścieraniu się zębów pupila.

A co włożyć do paśnika?

Omawiając temat paśników dla gryzoni i królików warto zahaczyć także o kwestię właściwego żywienia. Kiedy w końcu zdecydujemy się na właściwy karmnik, powinniśmy przecież wiedzieć też, co właściwie należy w nim umieścić. W przypadku królików powinno być to przede wszystkim świeże siano. Jest ono absolutną podstawą diety zajęczaka, dostarcza mu niezbędnego błonnika, reguluje procesy trawienne i perystaltykę jelit. Pupil powinien mieć do niego nieograniczony dostęp, więc zadbajmy o to, by paśnik zawsze był pełen.

↓ ZIOŁA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

W paśnikach dla gryzoni i królików, takich jak świnki morskie czy koszatniczki, powinny znaleźć się także rozmaite zioła, liście oraz trawy. Gotowe mieszanki ziół dla gryzoni znajdziemy w sklepach zoologicznych Kakadu. To dobre rozwiązanie na chłodniejsze miesiące, latem natomiast możemy podawać pupilom świeżą zieleninę.

↓ PAŚNIKI DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © devmarya — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu