Ozdoby do akwarium

Ozdoby do akwarium

Każdy z nas lubi, kiedy jego akwarium cieszy oko. Aby tak się stało, warto nie tylko zadbać o prawidłowe parametry wody i regularnie czyścić wnętrze zbiornika, ale też pomyśleć o specjalnych ozdobach do akwarium. Bez problemu dostaniemy je w wielu sklepach zoologicznych, zapraszamy oczywiście do Kakadu, gdzie mamy naprawdę szeroki wybór różnych podwodnych akcesoriów do wszystkich rodzajów zbiorników. Warto wiedzieć, że takie ozdoby do akwarium nie tylko zaspokajają estetyczne zapotrzebowania właścicieli, ale mogą się też okazać doskonałą kryjówką dla ryb. Trzeba tylko wiedzieć, czego konkretnie im potrzeba.

Oświetlenie ledowe do akwarium

Jak wybrać ozdoby do akwarium?

Pierwszą ważną sprawą jest rozmiar naszego zbiornika i wybieranego akcesorium. Nie możemy przesadzić z wielkością, bo ogromny wrak okrętu włożony do małego akwarium zabierze prawie całe miejsce oraz ograniczy światło rybom i roślinom. Jeśli mamy wątpliwości, czy dany gadżet jest rozsądnym wyborem, koniecznie wymierzmy wcześniej zbiornik i starajmy się wybierać takie przedmioty, który nie zabiorą więcej niż jedną czwartą przestrzeni w akwarium. Ta sama zasada dotyczy ilości różnych figurek i ozdób. Co za dużo to niezdrowo, więc zdecydujmy się maksymalnie na trzy-cztery przedmioty mniejszych rozmiarów albo jeden większy. Oczywiście jeżeli mamy akwarium zajmujące całą ścianę mieszkania, możemy trochę zaszaleć. Druga ważna sprawa to nietoksyczność takich ozdób. Sięgajmy po produkty bezpieczne, które nie zawierają substancji szkodliwych dla ryb i roślin, nie kruszą się na kawałki oraz nie rozpuszczają. Sprawdźmy też, czy farby, którymi pomalowano wybrany przed nas przedmiot, nie barwią wody. Figurki i inne ozdoby powinny być też wytrzymałe oraz nie popękać na kawałki już po tygodniu użytkowania. Jeśli wybieramy gadżet, który dodatkowo ma świecić, tę funkcję dobrze jest również przetestować, zanim zanurzymy całość w wodzie. Dobra ozdoba jest też odpowiednio ciężka, bo w przeciwnym razie zacznie pływać po powierzchni wody. Musimy zawsze sprawdzić, czy nowo kupiony przedmiot nie zabiera zbyt wiele światła w zbiorniku, nie zaburza pH wody i czy ryby przypadkiem się go nie boją (co też się zdarza). Ozdoby do akwarium mogą mieć najróżniejsze formy. Popularne są różne figurki, kamienie, sztuczne korzenie i zamki. Możemy jednak zdecydować się na kolorowy żwir, barwne tło na tylnej szybie, sztuczne rośliny. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu ozdób mieszkańcy zbiornika poczują się jak w swoim naturalnym środowisku, a do tego nabiorą poczucia bezpieczeństwa, mogąc się schować w zakamarkach nowej scenerii.

Ozdoby do akwarium – rodzaje

– tło:  jedna z najprostszych ozdób, dająca jednocześnie ogromne pole do popisu. Takie tło to nic innego niż specjalny zadrukowany arkusz, który przyklejany do akwarium. Może przedstawiać morską głębinę, tropikalny las albo wesołe miasteczko – niż nas tutaj nie ogranicza. Cena jest stosunkowo niska, a efekt spektakularny, oczywiście pod warunkiem, że wszystko dobrze wymierzymy i dopasujemy.

– żwir:  wydawać się może, że to nic specjalnego, bo przecież i tak w każdym akwarium jest żwir. To prawda, ale są najróżniejsze gatunki żwiru, może być kolorowy albo w specjalne wzory. Umiejętnie dopasowany stworzy ze zwykłego zbiornika magiczną krainę marzeń. Jeśli żwir wydaje nam się zbyt toporny, możemy wybrać piasek – od razu budzi skojarzenia z dnem rajskiego oceanu.

↓ ŻWIRKI DO AKWARIUM ↓

– sztuczne rośliny:  ich ogromnym plusem jest to, że nie mają wymagań takich jak żywe okazy, więc możemy trochę zaszaleć. Sztuczne rośliny przez cały rok będą się pięknie i zdrowo prezentowały w naszym zbiorniku. Dostępne są we wszystkich kolorach i rozmiarach. Po zamontowaniu nie wymagają zbyt wiele naszej uwagi, tworzą przyjemny klimat, dają schronienie rybom, za to nie zmieniają pH wody. Nie przesadźmy tylko z ilością, bo zablokujemy cenne światło docierające do akwarium.

– sztuczne kamienie i korzenie:  tak samo jak sztuczne rośliny nie wymagają specjalnej troski i nie wpływają w żaden negatywny sposób na stan wody. Należy je ułożyć na dnie, bo właśnie tam wyglądają efektownie. Zdarzają się nawet takie podświetlane. Stanowią też doskonałe odwzorowanie naturalnego środowiska dla ryb, które mogą się też za nimi wygodnie schować.

– figurki zamków i statków:  jedne z najpopularniejszych ozdób, które rewelacyjnie prezentują się w zbiorniku. Mogą być większe lub mniejsze, z otworami dla ryb albo bez nich, we wszystkich wersjach barwnych. Do wyboru mnóstwo rodzajów, także w pakiecie ze sztucznymi roślinami albo oświetleniem. Czasem wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki i naprawdę trudno im się oprzeć!

↓ OZDOBY DO AKWARIUM ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Zdjęcie: © Tatyana Gladskih — stock.adobe.com

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu