{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title

Odstraszacz na koty

Każdy, kto próbował oduczyć czegoś swojego mruczka wie, jak karkołomne jest to zadanie. Koty to prawdziwe uparciuchy i trudno nakłonić je do zmiany swoich przyzwyczajeń lub upodobań. Zdarza się, na przykład, że zwierzak upatrzy sobie jakieś miejsce lub przedmiot w domu czy ogrodzie i zacznie je uparcie drapać lub oznaczać swoim moczem. Brzmi znajomo? Jeśli zniszczone meble i zrujnowane rabaty spędzają sen z Twoich powiem, być może powinieneś sięgnąć po repelent, czyli specjalny odstraszacz na koty.

Czym są odstraszacze na koty?

Ograniczenie zniszczeń i strat po wizycie upartego kota to nie lada wyzwanie. Na szczęście mamy do dyspozycji różnego rodzaju odstraszacze, które dźwiękiem lub zapachem skutecznie zniechęcają koty do zbliżania się w dane miejsce. Preparaty odstraszające koty, zwane również repelentami, to przeważnie środki chemiczne, których zapach jest szczególnie niemiły i odstręczający dla zwierzaków. Jednak repelenty to nie tylko substancje zapachowe, nazwa ta dotyczy również urządzeń emitujących nieznośne dla kotów ultradźwięki.

Kiedy kupić repelent na koty?

Repelenty przydadzą się przede wszystkim kociarzom, których ulubieńcy wykazują skłonności do drapania i niszczenia sprzętów domowych lub załatwiania się w niepożądanych miejscach. Widok zniszczonych mebli albo kocura uparcie oznaczającego swoje terytorium (czyli nasze mieszkanie), mogą wyprowadzić z równowagi nawet najcierpliwszego z nas. Oczywiście takie zachowanie może być wynikiem problemów behawioralnych, kłopotów zdrowotnych lub życia w ustawicznym stresie i to też należy wziąć pod uwagę. Jeżeli jednak jest to tylko kolejna kocia fanaberia, repelent powinien załatwić problem raz na zawsze (dowiedz się, dlatego Twoj kot drapie meble KLIK).

W środki odstraszające koty inwestują także właściciele ogrodów lub podmiejskich działek. Dzikie koty lub zwierzaki wypuszczane samopas przez swoich właścicieli często zaglądają do naszych wypielęgnowanych ogródków, by tam w najlepsze siać spustoszenie wśród cennych krzewów i ukwieconych rabat. Kocie wydzieliny, przede wszystkim mocz, prowadzą do żółknięcia, brunatnienia oraz obumierania wielu roślin (sprawdź, co zrobić gdy kot znaczy teren KLIK) .

Chemiczne środki odstraszające koty

Większość preparatów mających odstraszać koty bazuje na zapachach, których zwierzaki te nie lubią i nie potrafią znieść. Tego typu chemiczne repelenty dostępne są w wielu dobrych sklepach zoologicznych (np. Kakadu). Środki odstraszające koty dzielą się na te przeznaczone do użytku wewnątrz domu oraz na te, które stosuje się na zewnątrz, na przykład w ogrodzie lub na działce. Te pierwsze przeważnie przyjmują postać sprayów. Wystarczy spryskać nimi obicie fotela czy kanapy lub jakiekolwiek inne miejsce, które szczególnie interesowało naszego mruczka. Środek powinien skutecznie zniechęcić kota do drapania lub obsikiwania tego miejsca. Wybierając preparat warto upewnić się, że jego zapach będzie zupełnie neutralny dla naszego ludzkiego nosa.

O ile spraye zdają egzamin w domu czy mieszkaniu, tak na zewnątrz są raczej bezużyteczne. Chociażby dlatego, że pierwszy deszcz skutecznie zmyłby ich woń. Dlatego do grodów przeznaczone są repelenty w formie granulatów. Są znacznie trwalsze i dłużej uwalniają swój zapach. Preparat należy rozsypać wokół krzewów lub wzdłuż ogrodzenia, by zapobiec wizytom niechcianych gości.

Repelenty emitujące dźwięk

Mówiąc ściślej, chodzi tu o emisję ultradźwięków, których działanie jest wyjątkowo nieznośne dla wrażliwych kocich uszu. Urządzenia tego typu wytwarzają dźwięki, które dla kotów są po prostu męczące i uciążliwe. Każdy mruczek, który napotka taką barierę zapragnie czym prędzej oddalić się od źródła nieprzyjemnych dźwięków.

Pamiętajmy jednak, że repelentów ultradźwiękowych nie wolno używać tam, skąd kot nie mógłby uciec lub oddalić się na bezpieczną odległość, czyli na przykład w zamkniętych pomieszczeniach. Wystawnie zwierzaka na zbyt długie działanie ultradźwięków może zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.

↓ ODSTRASZACZE NA KOTY ↓

{288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}name - {288d0d51c44d09b36655d9c32966a3262e1feee5a18f9f14dc8c1cf2bee6acf2}title
Zdjęcie: Fotolia.pl

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 5% rabatu na zakupy!
Super oferty e-sklepu Kakadu na Twój email

atrakcyjne wyprzedaże  wyjątkowe promocje  kody rabatowe


Koty
Psy
Ryby


Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 tj..) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Super Zoo Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (03-236) przy ul. Annopol 4a. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości email. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Zasady ochrony danych osobowych | Rabat dotyczy tylko zakupów w e-sklepie Kakadu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

Zoologiczne sklepy stacjonarne

Sieć zoologiczna Kakadu liczy już 61 sklepów w całej Polsce! Znajdź sklep »

Zoologiczny sklep internetowy

Rób zakupy szybko i wygodnie, z dostawą do domu! Przejdź do zoologicznego sklepu internetowego»

Kontakt ze sklepem stacjonarnym
Kontakt ze sklepem internetowym

pn-pt 9:00-17:00
tel. 22 256 99 50.
kontakt@e-sklep.kakadu.pl

Dane firmy i kontakt z biurem

SUPER ZOO Sp. z o.o.
ul. Annopol 4a, bud. G, 03-236 Warszawa,
tel. 22 762 97 07, e-mail: kakadu@kakadu.pl
NIP: 524-27-77-396 REGON: 360989650
Firma wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000547771, o kapitale zakładowym w wysokości 5.000 złotych.

Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytanie z zakresu tematyki zoologicznej, możesz je zadać naszemu ekspertowi. Zapytaj eksperta Kakadu »

Baza wiedzy

Portal kakadu.pl to baza przeszło półtora tysiąca artykułów dotyczących tematyki zwierząt hodowanych w domu.

Zoologiczny sklep internetowy

Szeroka oferta karm i akcesoriów dla psa » Karmy dla psów suche oraz mokre, przeznaczone dla zwierząt w każdym wieku i różnych ras oraz z problemami zdrowotnymi. Wszystkie akcesoria potrzebne właścicielowi psa do jego pielęgnacji a także w trakcie spaceru czy podróży samochodem.


Karmy, przysmaki oraz akcesoria dla kota »

Karmy dla kotów suche oraz mokre topowych producentów dla kociąt, dorosłych mruczków oraz seniorów, także sterylizowanych, krótko i długowłosych. Żwirki, kuwety i transportery dla kota oraz akcesoria do pielęgnacji kota.


Pokarmy oraz inne artykuły dla gryzoni »

Karmy, klatki dla gryzoni i ich wyposażenie. Także ściółki i zabawki dla gryzoni.


Wszystko dla ptaków egzotycznych »

Pokarmy, klatki i wyposażenie. Akcesoria dla ptaków, zabawki i ściółki.


Pokarmy dla ryb i akcesoria do akwarium »

Pompki, filtry, grzałki oraz testy i preparaty akwarystyczne. Pokarmy dla wszystkich gatunków ryb akwariowych.


Prezenty do Twojego zamówienia »

Sieć Sklepów Zoologicznych Kakadu